Baśnie Ludów Ziemi – spotkania z wędrowną bajarką

Od dwóch lat Baśnie Ludów Ziemi wędrują po Polsce.

Baśnie które są pieśnią. Pieśnią serca. Oddechem i rytmem. Głębią z głębin. Baśnie żywe. W słowie, w ciele, we wspólnym byciu w świecie opowieści, która jest życiem. Życiem zdarzającym się dla nas i w nas, i poprzez nas… W słowie, w dźwięku, w emocji, w obrazie…Paula Holska

basnie-ludow-ziemiWiecej informacji o projekcie:

Baśnie Ludów Ziemi
http://basnieludowziemi.wix.com/basnieludowziemi
https://www.facebook.com/BasnieLudowZiemi/

Opowiadanie historii to sztuka wszystkich ludów ziemi. To prosta piękna forma, oparta w wielkiej mierze na improwizacji i na wyobraźni słuchaczy.

To mozaika głosu, ciszy, śpiewu, dźwięku tradycyjnych instrumentów, oraz odgłosów natury…

Opowiadanie to wspólna podróż w inne światy, aż do dna wielkiego jeziora pełnego tajemnic. Na chwilę opuszczamy tę baśń, którą nazwaliśmy własną, tą zatytułowaną naszym imieniem, i przenosimy się w świat równoległy, który istnieje, by zaczerpnąć: każdy czego innego, tego czego potrzebuje.

zapomnij o wszystkim. zapomnij o tym, co było dziś, było wczoraj, było… to już tylko sen zapomnij o tym, co będzie jutro, będzie za tydzień, będzie… to jeszcze tylko sen jest teraz. tylko teraz. ten moment… na tą chwilę, zapomnij jak masz na imię, zapomnij o baśni którą śnisz na co dzień… przejdź w inną baśń… zamknij oczy. zapomnij o wszystkim… ziemia. woda. powietrze. ogień.

Prowadzenie:

Magda Polkowska pochodzi z Gdańska, kształciła się na wydziale antropologii i ekologii w New Jersey i Kalifornii. Opowiadaniem historii zajmuje się od „dawna niedawna”. Inspirację czerpie od starej kobiety która mieszka w ciszy jej samej na dnie świętego jeziora, oraz ludów wśród których przebywała (w rezerwatach plemienia Lakotów w Południowej Dakocie, w Meksyku, w Kazahstanie, oraz na stepach Południowej Syberii).

miejsce: Poznań, Dom Dźwięku ul. Sikorskiego 17/18

dla bajarki i przestrzeni za wieczór: dorośli 25 zł / dzieci 10zł*

terminy:
21.04.2016 godz.19.30 – 21.00 Wieczór Baśni
22.04.2016 godz.19.30 – 21.00 Wieczór Baśni

zapisy info@taniec5rytmow.pl Sylwia 664 02 76 46

*są to baśnie o głębi. są dzieci które pięknie potrafią sie znależć w takiej przestrzeni