Bębny obręczowe – warsztat Xenii Uranovej

bebny_obreczowe_warsztaty_xenia_uraonva-2

BĘBNY OBRĘCZOWE I RYTMIKA ORIENTU – 2 DNI INTENSYWNYCH WARSZTATÓW MUZYCZNYCH XENII URANOVEJ /POZNAN /25-26 LUTY 2017 W DOMU DŹWIĘKU.

bebny_obreczowe_warsztaty_xenia_uraonva-3Tym razem robimy całych 2 dni warsztatów, dla początkujących i dla kontynuujących,  którzy już byli na 1-szym dniu.

DOŚWIADCZ TEGO STANU:

Skupienia i rozpuszczenia się jednocześnie. Głębokiego relaksu i odwagi do tworzenia, zanurzając się w pulsacje i synchronizując się ze samym sobą i w grupie. Wypowiedz i wyraź się muzyką.Wyzwól pozytywną energię I radość kreacji.

Przybądź na warsztat i poznaj jak możesz tego doświadczyć dzięki grze na bębnach obręczowych i nauce o rytmice orientu w szkole pod nazwą TAKITA Xenii Uranovej. Dokonamy grania palcami niesłychanie różnorodnych rytmów zanurzonych w tradycjach całego świata.

WIDEO PREZENTACJA:

BĘBNY OBRĘCZOWE

Podczas tego intensywnego warsztatu spotkamy się z bębnem obręczowym. Jest to jeden z najstarszych instrumentów ludzkości. Istnieje on od 6 tysiąclecia pne, czasów jaskiń. Sumerom i Egipcjanom przygrywał w rytuałach płodności kapłanek, w starożytnej Grecji towarzyszył hulankom w kulcie Dionizosa . Do tej pory szaman wprawia dźwiękiem bębna w stan transu i pozwala na kontakt z innymi światami. W ostatnich latach, bęben ramowy przeżywa ogromny rozkwit. Długi i głęboki dźwięk tego instrumentu może doprowadzić nas do bardzo specjalnego miejsca, w którym bicie serca, oddech i umysł są jednym. Wszystko ma rytm, i gdy jesteś w synchronii z tymi rytmami – życie płynie. Po przez rytm możesz znaleźć spokój w chaosie i harmonię w niezgodzie.

PROGRAM

Sprawdź cały opis na stronie http://xeniauranova.com/pl/archiwa/1009

Warsztaty trwają po 4,5 godzin 2 dni, w tym przerwy na obiad. Warto mieć jedzonko ze sobą.

dzień 1
 • Wprowadzenie i integracja w kręgu
 • Historia bębna obręczowego i pokaz technik
 • Natura rytmu
 • Synchronizacja rytmiczna w ruchu
 • Przerwa na posiłek
 • Techniki gry na bębnach obręczowych
 • Wspólne kreowanie rytmów (zwroty, akcenty, rytmy parzyste i nieparzyste)
dzień 2
 • Gimnastyka palców
 • Utrwalanie technik gry
 • Podstawy emisji głosu- elementy Nada Jogi
 • Bębnienie z emisją głosu – medytacja rytmiczna
 • Przerwa na posiłek
 • Struktury rytmiczne i komponowanie indyjską metodą śpiewu rytmicznego
 • Jam session

XENIA URANOVA

jest z Rosji, jest praperformerem, muzykiem, wykładowcą, podróżniczka, animatorką kultury, entuzjastką terapii dźwiękiem i jogi głosu oraz założycielką 1-szej w Polsce szkoły gry na bębnach obręczowych i rytmiki orientu pod nazwa TAKITA. Xenia zgłębia również zagadnienia filozofii, praktyk cielesnych i mentalnych oraz zasad funkcjonowania natury i zjawisk we społeczeństwie. Kocha naturę i trzyma się holistycznego sposobu bycia.

SZKOŁA TAKITA

(w muzycznym systemie Indii oznacza raz dwa trzy używana do określania i zapamiętywania rytmów)

To autorska, wędrująca Szkoła Bębnów Obręczowych i Rytmiki Orientu, założona przez Xenię Uranovą, by dzielić się zdobytymi doświadczeniem, wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami o naturze rytmu i światowych tradycjach muzyki, zarówno jak i technikach gry na bębnach obręczowych.

Xenia stosuje alternatywne metody nauczania rytmiki w muzyce i elementy wokalnej yogi. Prowadzi szkolenia, treningi, intensywne warsztaty plenerowe, kręgi bębniarskie, medytacje dźwiękowe i odosobnienia muzyczne. Na własnym koncie ma wiele przeprowadzonych warsztatów w Polsce, Rosji i Niemczech. Warsztaty odbywają się w ośrodkach jogi, na festiwalach rozwojowych, szkołach waldorfskich i muzycznych, ewentach multikulturowych (i innych miejscach z klimatem).

Więcej o Xenii i o całym programie warsztacie, szczegóły – strona:

http://xeniauranova.com/pl/archiwa/999 

 https://www.facebook.com/takitadrum

CZAS :  25-26 lutego 2017

GODZINY warsztatów :  wkrótce… sobota i niedziela.

INWESTYCJA: 260 pln– 2 dni,  lub 140 pln (tylko drugi dzień* –   uwaga, dla tych, którzy byli  już kiedyś )

 • Pełna rezerwacja miejsca nastąpi po zaksięgowaniu wpłaty do 5 lutego 2017 wraz z potwierdzeniem przelewu – 120 zł., reszta -na miejscu.  Po tym terminie 300 pln.
 • Ilość miejsc ograniczona- tylko 10 osób,  o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.
 • Instrumenty zapewnione na miejscu.
 • Zniżka – 20 zł dla tych, którzy mają własny instrument (zobacz filmik, jaki bęben potrzebujemy)
REZERWACJA:  na mail: takita.drums@gmail.com

*Rezerwacją jest zgłoszenie mejlem wraz z wpłatą zaliczki  z potwierdzeniem przelewu, reszta na miejscu.

nr konta: 54 1140 2004 0000 3202 7534 3784
temat przelewu: TAKITA POZNAN

*** Jeśli się okaże, że nie możesz być, to powiadom o tym i dokonaj wyboru –  przekazać udział innej, nie zarejestrowanej osobie, lub zwrot kosztów zadatku minus 40 zł organizacyjnych,  z uprzedzeniem – min. 3 dni do warsztatów.

Do zobaczenia!