Bębny ramowe i Rytmika orientu – warsztaty Xenii Uranovej

bebny_obreczowe_warsztaty_xenia_uraonva

BĘBNY OBRĘCZOWE I RYTMIKA ORIENTU – 2 DNI INTENSYWNYCH WARSZTATÓW

MUZYCZNYCH XENII URANOVEJ.

Po raz pierwszy w Poznaniu! Warsztaty dla początkujących.

DOŚWIADCZ TEGO STANU:

Skupienia i rozpuszczenia się jednocześnie. Głębokiego relaksu i odwagi do tworzenia, zanurzając się w pulsacje i synchronizując się ze samym sobą i w grupie. Wypowiedz i wyraź się muzyką. Wyzwól pozytywną energię I radość kreacji. Przybądź na warsztat i poznaj jak możesz tego doświadczyć dzięki grze na bębnach obręczowych i nauce o rytmice orientu w szkole pod nazwą TAKITA Xenii Uranovej.

Dokonamy grania palcami niesłychanie różnorodnych rytmów zanurzonych w tradycjach całego świata.

https://www.youtube.com/watch?v=gLchDzmvMtA

BĘBNY OBRĘCZOWE

Podczas tego intensywnego warsztatu spotkamy się z bębnem obręczowym. Jest to jeden z najstarszych instrumentów ludzkości. Istnieje on od 6 tysiąclecia pne, czasów jaskiń. Sumerom i Egipcjanom przygrywał w rytuałach płodności kapłanek, w starożytnej Grecji towarzyszył hulankom w kulcie Dionizosa . Do tej pory szaman wprawia dźwiękiem bębna w stan transu i pozwala na kontakt z innymi światami. W ostatnich latach, bęben ramowy przeżywa ogromny rozkwit. Długi i głęboki dźwięk tego instrumentu może doprowadzić nas do bardzo specjalnego miejsca, w którym bicie serca, oddech i umysł są jednym. Wszystko ma rytm, i gdy jesteś w synchronii z tymi rytmami – życie płynie. Po przez rytm możesz znaleźć spokój w chaosie i harmonię w niezgodzie.

PROGRAM

w skrócie. Sprawdź cały opis na stronie

Bębny obręczowe i Rytmika orientu- warsztaty muzyczne Xenii Uranovej/ 12 lisotpada/ Poznań

Warsztaty trwają po 5 godzin, w tym przerwy na obiad. Warto mieć jedzonko ze sobą.

POGRAM

  • Wprowadzenie i integracja w kręgu
  • Historia bębna obręczowego i pokaz technik
  • Historia i natura rytmu
  • Synchronizacja rytmiczna w ruchu
  • Przerwa na posiłek
  • Techniki gry na bębnach obręczowych
  • Wspólne kreowanie rytmów (zwroty, akcenty, rytmy parzyste i nieparzyste). Struktury rytmiczne i komponowanie indyjską metodą śpiewu rytmicznego
  • Jam sesją

XENIA URANOVA

Pochodzi z Rosji, jest praperformerem, muzykiem, wykładowcą, podróżniczka, animatorką kultury, entuzjastką terapii dźwiękiem i jogi głosu oraz założycielką 1ej w Polsce szkoły gry na bębnach obręczowych i rytmiki orientu pod nazwa TAKITA.. Xenia zgłębia również zagadnienia filozofii, praktyk cielesnych i mentalnych oraz zasad funkcjonowania natury i zjawisk we społeczeństwie. Kocha naturę i trzyma się holistycznego sposobu bycia.

SZKOŁA TAKITA (w muzycznym systemie Indii oznacza raz dwa trzy używana do określania i zapamiętywania rytmów)

To autorska, wędrująca Szkoła Bębnów Obręczowych i Rytmiki Orientu, założona przez Xenię Uranovą, by dzielić się zdobytymi doświadczeniem, wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami o naturze rytmu i światowych tradycjach muzyki, zarówno jak i technikach gry na bębnach obręczowych.

Xenia stosuje alternatywne metody nauczania rytmiki w muzyce i elementy wokalnej yogi.

Prowadzi szkolenia, treningi, intensywne warsztaty plenerowe, kręgi bębniarskie, medytacje dźwiękowe i odosobnienia muzyczne. Na własnym koncie ma wiele przeprowadzonych warsztatów w Polsce, Rosji i Niemczech. Warsztaty odbywają się w ośrodkach jogi, na festiwalach rozwojowych, szkołach waldorfskich i muzycznych, eventach multikulturowych (i innych miejscach z klimatem).

termin: 12 listopada, godziny wkrótce

Więcej o Xenii i o całym programie warsztacie, szczegóły:

informacje i zapisy: prosimy zgłoszenia na   takita.drums@gmail.com

rezerwacja i warunki:  do 30.10. 2016 koszt 170.  Po tym terminie opłata wyniesie 190 zł, jeśli zostaną wolne miejsca. Ilość miejsc i instrumentów jest ograniczona ( 10 osób).

Instrumenty są zapewnione na miejscu.  Pełna rezerwacja miejsca nastąpi po zaksięgowaniu wpłaty  wraz z potwierdzeniem przelewu – 100 zł, reszta na miejscu.