Bliżej Psyche – Bliżej Pełni

Psyche (gr. ψυχή) – to tchnienie, dusza, psychika – niematerialna część życia, Pełnia (ang. wholeness) to nasza Całkowitość – wielopoziomowa esencja zdrowia. W greckiej mitologii Psyche była piękną kobietą, którą pokochał Eros odwiedzając ukochaną każdej nocy pod osłoną ciemności.

Podobnie jest z nami – każdej nocy siła uczuć kierujących ku relacjom (Eros) popycha lub przyciąga nas ku Psyche (Duszy). W czasie snu zbliżamy się do Psyche, jednak nocny kontakt z Nią jest krótkotrwały, nieświadomy, zaś światło dnia oddala nas od miłosnego związku z Psyche.

Pomimo tego Dusza na wiele sposobów, nieustannie do nas przemawia sugerując najlepsze rozwiązania i odpowiadając nawet na jeszcze niewyrażone pytania czy modlitwy. Pochłonięci codziennością nie dostrzegamy ważnych sygnałów, znaków i podpowiedzi.

Zapraszam na warsztat, który powstał na bazie 12 lat doświadczeń pracy terapeutycznej skoncentrowanej na pomocy w odnajdywaniu kontaktu z Psyche, celu i sensu życia.

Łącząc dorobek psychologii analitycznej C. G. Junga z psychologią zorientowaną na proces Arnolda Mindella skorzystamy z nowej formy pracy łączącej pracę ze snami, Śnieniem, uczuciami, codziennymi kłopotami, z pracą ze śniącym ciałem, kulturą i aborygeńskim Czasem Snu (Dreamtime).

Głównym celem warsztatu będzie odkrywanie unikatowych wartości, które każdy/a z nas ma do zamanifestowania w tym świecie (a często tego nie robi), a także praca ograniczeniami, które mogą stać na przeszkodzie pełnej realizacji potencjału. Odkryjemy w jaki sposób każde z nas może być prawdziwym „sobą” badając nasze największe marzenia, pasje, namiętności, sny, obszary bezładu i depresji oraz powtarzające się wzorce zachowań.

Choć nasze życie często biegnie zawiłą, zygzakowatą, pozornie bezsensowną i niezrozumiałą ścieżką, to jednak metody stosowane na warsztacie pozwolą odnaleźć sens i cel najbardziej zawiłych struktur i szlaków.

Korzystając z krótkich prezentacji, ćwiczeń, prac indywidualnych oraz grupowych wyruszymy w drogę od wczesnego dzieciństwa, poprzez sny, nasze doświadczenia mityczne i szczytowe, które są wskazówkami i znakami na drogach naszego życia. Przeżywane, powtarzające się trudności, choroby, wypalenie, nuda i nieszczęścia mogą okazać się bramą wiodącą do transformacji oraz do źródeł najbardziej kreatywnych energii.

W trakcie zajęć dowiemy się jaki styl życia podpowiadają nam sny i przypadkowe zdarzenia lub ciągłe trudności i konflikty. Zbadamy co leży na styku pomiędzy dotychczasowym stylem życia a nowym wyzwaniem – mitem który już od narodzin pragnie się poprzez nas przejawić w tym życiu i w tym Świecie.

17 czerwca 2018, godz. 10.00 – 18.00

Inf. i zapisy: Aleksandra Sadowska email: asado@outlook.com

  • Koszt uczestnictwa: 270 zł; przy wpłacie zaliczki do 31 maja 2018r. – 220zł.
  • Koszt uczestnictwa w obu warsztatach: 450 zł; przy wpłacie zaliczki do 31 maja 2018r. – 400 zł.
  • Miejsce na zajęciach rezerwuje wysłanie przedpłaty w wysokości 100 zł. Przedpłata jest zwracana tylko w sytuacji, gdy warsztaty nie odbędą się z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.
UWAGA: 16 czerwca 2018 odbędzie się drugi warsztat z Robertem: „Doświadczenie i symbolika zwierzęcia – na dobre i na złe.” – https://www.facebook.com/events/723927011330248/

Prowadzący: ROBERT PALUSIŃSKI psychoterapeuta, coach, facylitator. W latach 1998 – 2003 studiował w Research Society for Process Oriented Psychology w Zurichu, szkolił się także w Londynie, Kopenhadze i Bratysławie. Od 2000r. roku regularnie prowadzi zajęcia i warsztaty łączące współczesne techniki szamańskie (M. Harner) z psychologią i psychoterapią. Autor licznych publikacji (m. innymi) książki „Szamanizm w praktyce” (1999) tłumacz książek Arnolda Mindella („Siła ciszy”, „Psychologia i szamanizm”, „Śnienie na jawie” i inne) a także jungistów „Zraniona kobieta”, „Człowiek i jego symbole”. Więcej: http://robertpalusinski.blogspot.com/