Bodyfulness ©_Miednica, biodra, kręgosłup krzyżowy, seksualność

Warsztaty dla kobiet i dla mężczyzn 🙂

Temat naszej podróży to tym razem:

 • miednica
 • biodra
 • obszar kości krzyżowej
 • kołyska mięśni dna miednicy, przestrzeń naszych narządów rozrodczych.

Wesprzemy, rozluźnimy, nawilżymy, otworzymy w pełnej troski atmosferze te przestrzenie swojego ciała. Każda/każdy z nas w intymności swojego ciała, prowadzeni w ruchu i rozluźnieniu moim głosem.

Miednica to kolebka życia. To miejsce, gdzie mieszka nasza kobiecość i męskość. Nasza siła życiowa, nasze ciepło.

 • Brzuch układający się w tej kolebce to ważne miejsce naszych emocji.
 • Twój system trzewny odczuwa silnie strach (pamiętasz dziecięce mdłości przed klasówką lub ważnym spotkaniem w sprawie pracy?).
 • Biodra wspierające miednicę to nie tylko miejsce umocowania cię na osiach nóg, to także obszar odczuwający napięcia z pachwin, ud, okolic waginy, penisa, gruczołu prostaty.

A kość krzyżowa – gdyby porównać kręgosłup do masztu twojego ciała – jest wsparciem, fundamentem zbierającym schodzące po linach tego masztu naprężenia. gdyby przyjrzeć się mechanizmom chowania napięć, traum, odcisków życia w ciele – nie tylko tych fizycznych, ale tych emocjonalnych – obszar sakralny towarzyszący kości krzyżowej to piwnica, gdzie system nerwowy pakuje wszystko, czego już nie może udźwignąć, to co wypiera, wymraża, chce zapomnieć. Towarzyszące mu po sąsiedzku nerki przechowują lęki.

Na mapie naszego ciała system „miednica-biodra-kręgosłup krzyżowy” to kluczowy obszar twojej strukturalnej osi ciała i twojego ciała emocjonalnego.

 • Bardzo ważna przestrzeń.
 • Pamięta urazy kończyn.
 • Nosi przeciążenia kręgosłupa.
 • Przechowuje lęki i traumy przekraczanych granic twojej seksualności, porodu, dojrzewania.
 • Wejdziemy z troską w ten obszar ciała, aby rozluźnić, dać miejsce, przepływ, odżywić…
 • To będzie dobra, ważna, podróż w ciało.
 • Zapraszam kobiety i mężczyzn w to niezwykłe miejsce w swoim ciele.

Ten warsztat jest dla Ciebie, jeśli:

 • Chcesz na nowo, głęboko wejść w odważny i troskliwy dialog ze swoim ciałem.
 • Czujesz napięcie/ból w obszarze bioder
 • Masz kłopoty z krążeniem w nogach
 • Odczuwasz bolesne miesiączki / napięcia i/lub bolesność w waginie podczas spotkania z partnerem,
 • Doświadczasz nawracających infekcji intymnych i/lub chorób narządów kobiecych
 • Masz potrzebę profilaktyki przerostu prostaty lub już cię ten temat dotyczy;
 • Wiesz co to nietrzymanie moczu
 • Towarzyszą ci bóle „w krzyżu”
 • czujesz, że coś w ciele nie pozwala ci się cieszyć własną seksualnością

Na warsztatach będziemy praktykować lekcje świadomego ciała poprzez uważny ruch – każdy z uczestników zagłębiony w dialogu z własnym, niepowtarzalnym ciałem, które zachęcimy do równowagi, rozluźnienia, lepszej koordynacji ruchowej, pełniejszego zakresu ruchów po obu stronach ciała.

To będzie niezwykłe doświadczenie własnego ciała, do którego Was zapraszam.

Zajęcia dedykowane są dla wszystkich, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej – gdyż każdy z nas da wsparcie swemu ciału w miejscach dzisiejszego deficytu – jedni zwiększą swą koordynację, inni sprawność i elastyczność ciała a jeszcze inni nauczą się jak łatwo można ciało odprężyć, wyciszyć.


Prowadzenie: Iwo Łaźniewska – doktor nauk biologicznych, medicine woman, terapeuta i nauczyciel Life-impression Bodywork (certyfikat Ayurveda & Lifeimpressions Institute, USA). W leczeniu pacjentów i pracy terapeutycznej wspiera się zarówno wiedzą akademicką z zakresu nerobiologii, biologii stresu, jak i wykorzystuje metody terapii biodynamicznych oparte na technikach, które łączą między innymi zasady medycyny ajurwedyjskiej, osteopatii miękkiej, terapii czaszkowo-krzyżowej, praktyki świadomego ciała i uważnego ruchu wg. metody Moshe Feldenkraisa i Donalda VanHowtena. Zafascynowana intuicyjną pracą z ciałem w nurcie Touch of Awakening © (Dotyk Przebudzenia). Absolwentka trzyletniego stażu tantrycznego w szkole TantraLove (budowanie relacji partnerskich, kobieca seksualność). Prowadzi sesje indywidualne a także: Kobiece Kręgi, warsztaty terapeutyczne dla kobiet (osadzone w nurcie pracy z uważnością, uwalnianiem traum z ciała, odnajdywania i wspierania swojej kobiecości) oraz cotygodniowe grupowe zajęcia dla kobiet i mężczyzn według autorskiego programu „Bodyfulness” © – lekcje uważności ciała i świadomego ruchu wspierane metodami pracy z ciałem wg Feldenkraisa i VanHowtena oraz technikami medytacyjnymi i Mindfulness.
Prywatnie – szczęśliwa kobieta w wieku 49 lat, z każdym rokiem bliższa swojej radosnej, harmonijnej, mądrej kobiecości, od 28 w cudownym związku z tym samym, niezwykłym Mężczyzną, mama 15-letniego Jana.

Termin 6-7 kwietnia 2019 r., godz. 10.00-18.00 (w tym godzinna przerwa obiadowa)

Warsztat BODYFULNESS-Miednica-biodra-krzyż obejmuje 16 godzin ćwiczeń praktycznych oraz ich podstaw biologicznych. Warsztat zakończony certyfikatem.

Ilość miejsc ograniczona (maksymalnie 24 osoby).

Prosimy zabrać ze sobą luźny, CIEPŁY strój do ćwiczeń i relaksacji, ciepłe skarpetki, ręcznik do zwinięcia pod głowę lub poduszeczkę (typu jasiek). Maty i koce dostępne są także na miejscu.
UWAGA DLA OSÓB SPOZA POZNANIA:

Istnieje możliwość zarezerwowania w Domu Dźwięku (nad salą ćwiczeń) noclegu z piątku na sobotę i/lub z soboty na niedzielę – koszt 20 zł/dobę na wspólnej antresoli lub 30 zł/dobę w pokoju (łazienka wspólna, do dyspozycji kuchnia).

W czasie godzinnej przerwy obiadowej możesz skorzystać z własnego przyniesionego posiłku lub zamówić udział przy wspólnym stole (catering wegetariański / wegański).

Inwestycja w siebie: 350 zł. // Dla par (z jednego gospodarstwa domowego) 10% zniżki 🙂

Proszę o wcześniejszą wiadomość na priv w kwestii dostępności miejsc. Wymagane wcześniejsze zapisy!

Napisz wiadomość na Messengera do Magda Sławnikowska lub na maila: mslawnikowska@wp.pl lub wyślij sms na nr 572 84 81 81 [Organizatorka w Poznaniu].

Warunki uczestnictwa oraz dane do przelewu:

Warunkiem wpisania się na listę jest wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 150 zł na konto:

Iwo Łaźniewska Bodyfulness
ING 39 1050 1807 1000 0092 5145 4428
z dopiskiem: Imię i nazwisko –Miednica

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 20.03.2019 r.


Relacje uczestników poprzednich warsztatów Bodyfulness © :

„Jedne z bardziej wartościowych warsztatów, w których miałam okazję uczestniczyć. Nie pamiętam, kiedy byłam tak zrelaksowana i jestem zdumiona tym, co teraz dzieje się z moim ciałem po dwóch dniach zajęć. Po ostatnich wyczerpujących doświadczeniach czuję zdecydowaną ulgę i spokój”.

„Jestem wdzięczna za to, że w tak ciepłej, pełnej delikatności i uważności atmosferze mogłam spotkać się z moim potrzebującym wsparcia ciałem. Chciałabym, aby wszyscy, których kocham mogli wziąć udział w tych warsztatach, bo wiem, że każdemu przyniosą samo dobro i miłość do ciała. Najlepszy z możliwych pomysł aby zrobić to w ten weekendowy sposób – potężna dawka wsparcia a ja dokładnie tego potrzebowałam. Iwo to moja przewodniczka po kobiecości – mówi sercem i prowadzi warsztat sercem – a to najlepszy z możliwych sposób prowadzenia zajęć” Domi

„Tego właśnie potrzebowałam – rozluźnienia napięć, poświęcenia czasu sobie, zwolnienia tempa. Nareszcie znów śnię – a od wielu lat nie pamiętam, aby cokolwiek mi się śniło”. Ewa

„Asolutna rewelacja” Tomek

„Bardzo dobrze przemyślany plan zajęć – dużo treści, dużo praktyki, pięknie wyważone. Super doświadczenie, które będę gorąco polecać wszystkim poszukującym kontaktu z własnym ciałem. Iwo to cudna wrażliwa empatyczna osoba o wielkim darze przekazywania wiedzy w sposób czytelny!. bardzo dawno nie spotkałam tak pozytywnej i kompetentnej osoby prowadzącej warsztat!. Niczego mi nie brakowało.”

„Efekt lepszy niż się spodziewałem. Wszystko było super” Dawid

„Zajęcia na bardzo wysokim poziomie a przy tym w miłej, lekkiej atmosferze. Prowadząca ma imponującą wiedzę, która łączy świat nauki i duchowość i jednocześnie łatwość przekazywania tej wiedzy i technik osobom nowym w pracy z ciałem. Myślę, że to bardzo rzadkie połączenie”.

„Doskonałe zajęcia dotyczące ciała i psychiki w zakresie koncentracji. Odblokowałem napięcia i nauczyłem się „uświadamiania” sobie różnych mechanizmów i miejsc w moim ciele. Po zajęciach czuję duże pozytywne pobudzenie, otwarcie, uwolnienie. Iwo bardzo kompetentna i wspierająca, czuła i uważna. Doskonale komunikuje trudne treści” J.P.

„Zajęcia świetne. Dały mi wiele spokoju, radości, rozluźnienia. Czuję, że uzależniają 🙂 Pozwoliły mi na uruchomienie dawno uśpionych partii ciała, stawów, mięśni. Mam apetyt na kolejne wtajemniczenie w te techniki. O Iwo mogę powiedzieć tyle, że nie wyobrażam sobie tych zajęć prowadzonych przez inną osobę. Profesjonalna, spokojna, pełna delikatności, wzbudza pełne zaufanie, ma ogromne wyczucie”. Danusia

„Niesamowita wiedza medyczna o naszym ciele. Pozwala to nawet sceptycznym osobom zrozumieć metody tej pracy. To moje pierwsze doświadczenie z Bodyfulness i mam nadzieję, że nie ostatnie”.

„Efekt zauważyłam już na drugi dzień – cudowne uczucie połączenia umysłu z ciałem w nowej jakości. Prowadząca z ogromną wiedzą i doświadczeniem – świetnie przygotowana i profesjonalna a przy tym ciepła i łagodna, z cudownym, uspokajającym głosem, który nas prowadził”. Natalia

„Jestem bardzo zadowolona z zajęć. Ćwiczenia interesujące i dostosowane do mojego stanu zdrowia. Ćwiczenia przynoszą relaks. Później obserwowalna poprawa nastroju, chęci do życia i sił fizycznych. W trakcie pojawiła się intuicja do zrobienia badań, które wykazały przyczynę wieloletnich dolegliwości zdrowotnych”.

„Zajęcia jedne z bardziej wartościowych, w których miałam przyjemność uczestniczyć. Efekt jest taki, że nie pamiętam kiedy byłam tak zrelaksowana, sama jestem zdziwiona tym, co dzieje się z moim ciałem. Po ostatnich, wyczerpujących doświadczeniach, zajęcia przynoszą mi zdecydowaną ulgę i spokój”. Beata

„Zajęcia doskonale wpisały się w moje potrzeby, dolegliwości związane z pracą za biurkiem”. Ela

„Prowadząca to osoba ciepła, o dużej kulturze osobistej, z nastawieniem na dobro ćwiczących. Zauważalny wysoki poziom wiedzy i umiejętności jej przekazywania. Na zajęciach tworzy atmosferę bezpieczeństwa. Wzbudza zaufanie. Odbieram ją jako osobę, która sobą zaświadcza o skuteczności nauczanej przez siebie metody.”

„Ocena warsztatów najwyższa w każdej kategorii. U prowadzącej widać i czuć pasję. Cudowna, piękna i świadoma ciała kobieta.”

” Super – moja ocena 10/10. Jestem bardzo zadowolona, że wzięłam udział w tych warsztatach. Efekty: Większa umiejętność relaksowania się i zdystansowania; Początek innego postrzegania ciała, uczenie się troski o nie. Zupełnie inne podejście do uzyskiwania efektów usprawniania ciała niż w jodze czy pilatesie, które znam. Poznanie przyczyn napięć w moim ciele i sposobów na ich szybkie łagodzenie. Mam chęć na dalsze nauki.” H.Sz.

„Super sprawa! Dowiedziałem się, że mam jakieś „połowy ciała” i zacząłem je dostrzegać :-)” Jarek

„Zajęcia super – bardzo interesujące i odbiegające od wszelkich innych zajęć ruchowych, jakich zdarzało mi się do tej pory doświadczyć. Zaczynam uczyć się dogadywać z moim ciałem i cieszę się, że – jak z nauką języka obcego – znam już podstawowe zwroty 🙂 Prowadząca kompetentna i wiarygodna (z racji swoich przeżyć zdrowotnych) – stworzona do takich zajęć”. Aga