Bodyfulness © Kręgosłup – oś i maszt ciała, plecy- komfort życia

 

Warsztaty dla kobiet i dla mężczyzn 🙂

Temat naszej podróży to tym razem:

  • kręgosłup
  • mięśnie pleców
  • obszar kości krzyżowej
  • klatka żebrowa

Wesprzemy, rozluźnimy, nawilżymy, otworzymy w pełnej troski atmosferze te przestrzenie swojego ciała. Każda/każdy z nas w intymności swojego ciała, prowadzeni w ruchu i rozluźnieniu moim głosem.

Kręgosłup to strukturalny maszt twojego ciała. Dźwiga cały twój ciężar, zbiera wszystkie obciążenia, elastyczny i sprawny pozwala na lekkość pochylania się, skrętów na boki.

Gdyby porównać kręgosłup do masztu twojego ciała – kość krzyżowa –– jest wsparciem, fundamentem zbierającym schodzące po linach tego masztu naprężenia. Gdyby przyjrzeć się mechanizmom chowania napięć, traum, odcisków życia w ciele – nie tylko tych fizycznych, ale tych emocjonalnych – obszar sakralny towarzyszący kości krzyżowej to piwnica, gdzie system nerwowy pakuje wszystko, czego już nie może udźwignąć, to co wypiera, wymraża, chce zapomnieć.

Gdyby więc porównać kręgosłup do masztu – obręcz barkowa i żebra to jak reje, na których wspierają się mięśnie twojego grzbietu. Ich ruchomość, elastyczność zapewnia stabilne, bezpieczne, wytrzymałe wsparcie dla pleców. Bez elastycznych żeber nie ma możliwości, aby czuć lekkość w plecach…

Giętkość kręgosłupa to nie tylko komfort twojego życia zapewniany przez wsparcie pleców. To także płynny przekaz neurologiczny po rdzeniu do nerwów obwodowych – drożne połączenie między mostkiem kapitańskim – centralą sterowania ruchem i funkcjami ciała w mózgu, a każdym organem, narządem, więzadłem, tkanką w ciele.

Czy wiesz, że ucisk na kręgu szyjnym to np. drętwienie twoich palców u rąk lub problemy ze stawami dłoni? Czy wiesz, że napięcia, odchylenia od osi, kompresje w rejonie lędźwiowym to np. kłopoty z kolanem lub nerką…? Tym także jest kręgosłup i ukryty w nim rdzeń centralnego systemu nerwowego.

Ach!!!, ile cudownych rzeczy z ciałem może się wydarzyć, jeśli zadbamy o rozluźnienie, odciążenie wsparcie powrotu do osi w kręgosłupie… Może nastąpi poprawa w bolącym kolanie albo w zapomnienie pójdą problemy z krtanią?

Już się z Wami cieszę na tę kolejną podróż!!!

Zatem, ruszamy w morze – żagle na maszt!

A żeby pozostać w tematach marynistycznych: „Więcej wiemy o budowie kosmosu niż o głębiach mórz i oceanów… a ile wiemy w wnętrzu własnego ciała?”

To będzie dobra, ważna, podróż w ciało.

Zapraszam kobiety i mężczyzn do wejścia w świadomy dialog ze swoim ciałem.


Na warsztatach będziemy praktykować lekcje świadomego ciała poprzez uważny ruch – każdy z uczestników zagłębiony w dialogu z własnym, niepowtarzalnym ciałem, które zachęcimy do równowagi, rozluźnienia, lepszej koordynacji ruchowej, pełniejszego zakresu ruchów po obu stronach ciała.

Zajęcia dedykowane są dla wszystkich, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej – gdyż każdy z nas da wsparcie swemu ciału w miejscach dzisiejszego deficytu – jedni zwiększą swą koordynację, inni sprawność i elastyczność ciała a jeszcze inni nauczą się jak łatwo można ciało odprężyć, wyciszyć.


Prowadzenie: Iwo Łaźniewska – doktor nauk biologicznych, medicine woman, terapeuta i nauczyciel Life-impression Bodywork (certyfikat Ayurveda & Lifeimpressions Institute, USA). W leczeniu pacjentów i pracy terapeutycznej wspiera się zarówno wiedzą akademicką z zakresu nerobiologii, biologii stresu, jak i wykorzystuje metody terapii biodynamicznych oparte na technikach, które łączą między innymi zasady medycyny ajurwedyjskiej, osteopatii miękkiej, terapii czaszkowo-krzyżowej, praktyki świadomego ciała i uważnego ruchu wg. metody Moshe Feldenkraisa i Donalda VanHowtena. Zafascynowana intuicyjną pracą z ciałem w nurcie Touch of Awakening © (Dotyk Przebudzenia). Absolwentka trzyletniego stażu tantrycznego w szkole TantraLove (budowanie relacji partnerskich, kobieca seksualność). Prowadzi sesje indywidualne a także: Kobiece Kręgi, warsztaty terapeutyczne dla kobiet (osadzone w nurcie pracy z uważnością, uwalnianiem traum z ciała, odnajdywania i wspierania swojej kobiecości) oraz cotygodniowe grupowe zajęcia dla kobiet i mężczyzn według autorskiego programu „Bodyfulness” © – lekcje uważności ciała i świadomego ruchu wspierane metodami pracy z ciałem wg Feldenkraisa i VanHowtena oraz technikami medytacyjnymi i Mindfulness.

Prywatnie – szczęśliwa kobieta w wieku 49 lat, z każdym rokiem bliższa swojej radosnej, harmonijnej, mądrej kobiecości, od 28 w cudownym związku z tym samym, niezwykłym Mężczyzną, mama 15-letniego Jana.


Termin 15-16 czerwca 2019 r., godz. 10.00 – 18.30 (w tym godzinna przerwa obiadowa)

Warsztat BODYFULNESS-kręgosłup – plecy obejmuje 16 godzin ćwiczeń praktycznych oraz ich podstaw biologicznych. Warsztat zakończony certyfikatem.

Ilość miejsc ograniczona (maksymalnie 26 osób).


Prosimy zabrać ze sobą luźny, CIEPŁY strój do ćwiczeń i relaksacji, ciepłe skarpetki, ręcznik do zwinięcia pod głowę lub poduszeczkę (typu jasiek). Maty i koce dostępne są także na miejscu.

UWAGA DLA OSÓB SPOZA POZNANIA:

Istnieje możliwość zarezerwowania w Domu Dźwięku (nad salą ćwiczeń) noclegu z piątku na sobotę i/lub z soboty na niedzielę – koszt 25 zł/dobę na wspólnej antresoli lub 30 – 60 zł/osobę/dobę w pokoju (łazienka wspólna, do dyspozycji kuchnia).

W czasie godzinnej przerwy obiadowej możesz skorzystać z własnego przyniesionego posiłku lub zamówić udział przy wspólnym stole (catering wegetariański / wegański).


Inwestycja w siebie: 420 zł. // Dla par (z jednego gospodarstwa domowego) 10% zniżki 🙂

Proszę o wcześniejszą wiadomość na priv w kwestii dostępności miejsc. Wymagane wcześniejsze zapisy!

Napisz wiadomość na Messengera do Magda Sławnikowska lub na maila: mslawnikowska@wp.pl lub wyślij sms na nr 572 84 81 81 [Organizatorka w Poznaniu].

Warunki uczestnictwa oraz dane do przelewu:

Warunkiem wpisania się na listę jest wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 150 zł na konto:

Iwo Łaźniewska Bodyfulness
ING 39 1050 1807 1000 0092 5145 4428
z dopiskiem: Imię i nazwisko –Kręgosłup

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 5.06.2019 r.


Relacje uczestników poprzednich warsztatów Bodyfulness © :

„Jedne z bardziej wartościowych warsztatów, w których miałam okazję uczestniczyć. Nie pamiętam, kiedy byłam tak zrelaksowana i jestem zdumiona tym, co teraz dzieje się z moim ciałem po dwóch dniach zajęć. Po ostatnich wyczerpujących doświadczeniach czuję zdecydowaną ulgę i spokój”.

„Jestem wdzięczna za to, że w tak ciepłej, pełnej delikatności i uważności atmosferze mogłam spotkać się z moim potrzebującym wsparcia ciałem. Chciałabym, aby wszyscy, których kocham mogli wziąć udział w tych warsztatach, bo wiem, że każdemu przyniosą samo dobro i miłość do ciała. Najlepszy z możliwych pomysł aby zrobić to w ten weekendowy sposób – potężna dawka wsparcia a ja dokładnie tego potrzebowałam. Iwo to moja przewodniczka po kobiecości – mówi sercem i prowadzi warsztat sercem – a to najlepszy z możliwych sposób prowadzenia zajęć” Domi

„Tego właśnie potrzebowałam – rozluźnienia napięć, poświęcenia czasu sobie, zwolnienia tempa. Nareszcie znów śnię – a od wielu lat nie pamiętam, aby cokolwiek mi się śniło”. Ewa

„Asolutna rewelacja” Tomek

„Bardzo dobrze przemyślany plan zajęć – dużo treści, dużo praktyki, pięknie wyważone. Super doświadczenie, które będę gorąco polecać wszystkim poszukującym kontaktu z własnym ciałem. Iwo to cudna wrażliwa empatyczna osoba o wielkim darze przekazywania wiedzy w sposób czytelny!. bardzo dawno nie spotkałam tak pozytywnej i kompetentnej osoby prowadzącej warsztat!. Niczego mi nie brakowało.”

„Efekt lepszy niż się spodziewałem. Wszystko było super” Dawid

„Zajęcia na bardzo wysokim poziomie a przy tym w miłej, lekkiej atmosferze. Prowadząca ma imponującą wiedzę, która łączy świat nauki i duchowość i jednocześnie łatwość przekazywania tej wiedzy i technik osobom nowym w pracy z ciałem. Myślę, że to bardzo rzadkie połączenie”.

„Doskonałe zajęcia dotyczące ciała i psychiki w zakresie koncentracji. Odblokowałem napięcia i nauczyłem się „uświadamiania” sobie różnych mechanizmów i miejsc w moim ciele. Po zajęciach czuję duże pozytywne pobudzenie, otwarcie, uwolnienie. Iwo bardzo kompetentna i wspierająca, czuła i uważna. Doskonale komunikuje trudne treści” J.P.

„Zajęcia świetne. Dały mi wiele spokoju, radości, rozluźnienia. Czuję, że uzależniają 🙂 Pozwoliły mi na uruchomienie dawno uśpionych partii ciała, stawów, mięśni. Mam apetyt na kolejne wtajemniczenie w te techniki. O Iwo mogę powiedzieć tyle, że nie wyobrażam sobie tych zajęć prowadzonych przez inną osobę. Profesjonalna, spokojna, pełna delikatności, wzbudza pełne zaufanie, ma ogromne wyczucie”. Danusia

„Niesamowita wiedza medyczna o naszym ciele. Pozwala to nawet sceptycznym osobom zrozumieć metody tej pracy. To moje pierwsze doświadczenie z Bodyfulness i mam nadzieję, że nie ostatnie”.

„Efekt zauważyłam już na drugi dzień – cudowne uczucie połączenia umysłu z ciałem w nowej jakości. Prowadząca z ogromną wiedzą i doświadczeniem – świetnie przygotowana i profesjonalna a przy tym ciepła i łagodna, z cudownym, uspokajającym głosem, który nas prowadził”. Natalia

„Jestem bardzo zadowolona z zajęć. Ćwiczenia interesujące i dostosowane do mojego stanu zdrowia. Ćwiczenia przynoszą relaks. Później obserwowalna poprawa nastroju, chęci do życia i sił fizycznych. W trakcie pojawiła się intuicja do zrobienia badań, które wykazały przyczynę wieloletnich dolegliwości zdrowotnych”.

„Zajęcia jedne z bardziej wartościowych, w których miałam przyjemność uczestniczyć. Efekt jest taki, że nie pamiętam kiedy byłam tak zrelaksowana, sama jestem zdziwiona tym, co dzieje się z moim ciałem. Po ostatnich, wyczerpujących doświadczeniach, zajęcia przynoszą mi zdecydowaną ulgę i spokój”. Beata

„Zajęcia doskonale wpisały się w moje potrzeby, dolegliwości związane z pracą za biurkiem”. Ela

„Prowadząca to osoba ciepła, o dużej kulturze osobistej, z nastawieniem na dobro ćwiczących. Zauważalny wysoki poziom wiedzy i umiejętności jej przekazywania. Na zajęciach tworzy atmosferę bezpieczeństwa. Wzbudza zaufanie. Odbieram ją jako osobę, która sobą zaświadcza o skuteczności nauczanej przez siebie metody.”

„Ocena warsztatów najwyższa w każdej kategorii. U prowadzącej widać i czuć pasję. Cudowna, piękna i świadoma ciała kobieta.”

” Super – moja ocena 10/10. Jestem bardzo zadowolona, że wzięłam udział w tych warsztatach. Efekty: Większa umiejętność relaksowania się i zdystansowania; Początek innego postrzegania ciała, uczenie się troski o nie. Zupełnie inne podejście do uzyskiwania efektów usprawniania ciała niż w jodze czy pilatesie, które znam. Poznanie przyczyn napięć w moim ciele i sposobów na ich szybkie łagodzenie. Mam chęć na dalsze nauki.” H.Sz.

„Super sprawa! Dowiedziałem się, że mam jakieś „połowy ciała” i zacząłem je dostrzegać :-)” Jarek

„Zajęcia super – bardzo interesujące i odbiegające od wszelkich innych zajęć ruchowych, jakich zdarzało mi się do tej pory doświadczyć. Zaczynam uczyć się dogadywać z moim ciałem i cieszę się, że – jak z nauką języka obcego – znam już podstawowe zwroty 🙂 Prowadząca kompetentna i wiarygodna (z racji swoich przeżyć zdrowotnych) – stworzona do takich zajęć”. Aga