Bodyfulness© Otwórz ramiona. Rozwiń skrzydła

Jednodniowe warsztaty weekendowe Bodyfulness© Otwórz ramiona – rozwiń skrzydła

Tym razem w naszej przygodzie z cyklu „Bodyfulness – świadomość ciała” zapraszam kobiety i mężczyzn do podróży w ciało w obszarze ramion.

Niemal każdemu z nas towarzyszą napięcia w barkach, ramionach.

Ciężar, który czasem przygniata nas do ziemi, nie daje lekkości życia:

  • ból fizyczny, napięcie wokół łopatek, szyi, karku…
  • ciężar psychiczny – przechylające nas ku dołowi ramiona, które powodują, że nie możemy unieść naszych pragnień.
  • zapadnięta pod okrągłymi plecami klatka piersiowa, która niemożliwia wzięcie pełnego oddechu.

Tej przestrzeni oddamy cały dzień praktyki ruchowej.

W pełnej uważności, z troską, struktura po strukturze uwolnimy Twoje ciało z napięć – tych obecnych, i tych utrwalanych latami.

Dotkniemy uzdrawiającym ruchem górne plecy, kręgi piersiowe, łopatki, obojczyki, kark i całe ramiona aż pod dłonie, po koniuszki twoich palców. Damy wsparcie ruchowe łokciom, nadgarstkom, rękom – aby czuły więcej, chciały dotykiem zwiedzać świat. Ułożymy oś barków, aby stały się wygodną podporą dla Twojej głowy, dla przepływów sygnału neurologicznego między czaszką i mózgiem a resztą ciała.

Jeśli doświadczyłaś/doświadczyłeś kontuzji barku, złamania ręki, wybicia obojczyka, pracujesz głównie jedną ręką w niesymetrycznym działaniu – musisz tam z nami być!

To będzie potężna, choć całkowicie bezbolesna praca organiczna dotycząca mięśni, ścięgien, stawów, powięzi, dzięki czemu poczujesz fizycznie, jakby ktoś zdjął tony z Twoich ramion.

To będzie niezwykła, precyzyjna praca neurologiczna, dzięki czemu odżyją do czucia dwoje dłonie, wrócą do plastycznego ruchu stawy wszystkich palców u rąk; palców, które przypomną sobie niezależne szlaki połączenia z mózgiem.

To będzie pełna lekkości praca z przestrzeniami emocji powiązanych z Twoimi ramionami, dzięki czemu zapragniesz otworzyć swe skrzydła ramion szeroko, radośnie, odważnie i polecieć w życie, twórczość, marzenia czując wiatr, który od dawna próbuje poruszyć lotkami Twoich skrzydeł.

Daj się ponieść lekkości!

Daj się unieść życiu!

Daj sobie tę ulgę i radość z uwolnienia ramion.

Ach, ile cudownych rzeczy z ciałem może się wydarzyć, jeśli zadbamy o rozluźnienie, odciążenie,  wsparcie i uwolnienie witalności w tej części ciała.

Już się z Wami cieszę na to kolejne spotkanie!!!

To będzie dobra, ważna, podróż w ciało.

Zapraszam kobiety i mężczyzn do wejścia w świadomy dialog ze swoim ciałem.


Na warsztatach będziemy praktykować lekcje świadomego ciała poprzez uważny ruch według tworzonego przeze mnie programu Bodyfulness – każdy z uczestników zagłębiony w dialogu z własnym, niepowtarzalnym ciałem, które zachęcimy do równowagi, rozluźnienia, lepszej koordynacji ruchowej, pełniejszego zakresu ruchów po obu stronach ciała.

Zajęcia dedykowane są dla wszystkich, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej – gdyż każdy z nas da wsparcie swemu ciału w miejscach dzisiejszego deficytu – jedni zwiększą swą koordynację, inni sprawność i elastyczność ciała a jeszcze inni nauczą się jak łatwo można ciało odprężyć, wyciszyć.

UWAGA: Ten jednodniowy warsztat odbywa się w sobotę. W niedzielę 13.09 (w kolejnym dniu), w tej samej przestrzeni odbęda się warsztaty Bodyfulness dla kobiet dotyczące Piersi. Treści nie powtarzają się, a sobotnie spotkanie z ramionami może być pięknym przygotowaniem do wejścia w temat uwolnienia odcisków życia w rejonie piersi (patrz odrębne wydarzenie). Dla osób, które chcą skorzystać z obu warsztatów (każdy w cenie 350 zł) przewidziana zniżka 110 zł  (koszt obu warsztatów to wówczas 590 zł, zamiast 700 zł).


Prowadzenie: Iwo Łaźniewska – doktor nauk biologicznych, medicine woman, terapeuta i nauczyciel Lifeimpression Bodywork (certyfikat Ayurveda & Lifeimpressions Institute, USA). W leczeniu pacjentów i pracy terapeutycznej wspiera się zarówno wiedzą akademicką z zakresu nerobiologii, biologii stresu, jak i wykorzystuje metody terapii biodynamicznych oparte na technikach, które łączą między innymi zasady medycyny ajurwedyjskiej, osteopatii miękkiej, terapii czaszkowo-krzyżowej, praktyki świadomego ciała i uważnego ruchu wg. metody Moshe Feldenkraisa i Donalda VanHowtena. Zafascynowana intuicyjną pracą z ciałem w nurcie Touch of Awakening © (Dotyk Przebudzenia). Absolwentka trzyletniego stażu tantrycznego w szkole TantraLove (budowanie relacji partnerskich, kobieca seksualność). Prowadzi sesje indywidualne a także: Kobiece Kręgi, warsztaty terapeutyczne dla kobiet (osadzone w nurcie pracy z uważnością, uwalnianiem traum z ciała, odnajdywania i wspierania swojej kobiecości) oraz cotygodniowe grupowe zajęcia dla kobiet i mężczyzn według autorskiego programu „Bodyfulness” © – lekcje uważności ciała i świadomego ruchu wspierane metodami pracy z ciałem wg Feldenkraisa i VanHowtena oraz technikami medytacyjnymi i Mindfulness.

Prywatnie – szczęśliwa kobieta w wieku 50 lat, z każdym rokiem bliższa swojej radosnej, harmonijnej, mądrej kobiecości, od 30 w cudownym związku z tym samym, niezwykłym Mężczyzną, mama 16-letniego Jana.


Termin 12 września (sobota) 2020r., godz. 10.00-20.30 (w tym godzinna przerwa obiadowa o godz. 13.30 oraz godzinna przerwa na przekąski ok. 17.30)

Warsztat BODYFULNESS – ramiona obejmuje 10 godzin ćwiczeń praktycznych oraz ich podstaw biologicznych. Ilość miejsc ograniczona ze względów na covid (maksymalnie 18 osób).


Prosimy zabrać ze sobą luźny, CIEPŁY strój do ćwiczeń i relaksacji, ciepłe skarpetki, ręcznik do zwinięcia pod głowę lub poduszeczkę (typu jasiek). Maty i koce dostępne są także na miejscu.

UWAGA DLA OSÓB SPOZA POZNANIA:

Istnieje możliwość zarezerwowania w Domu Dźwięku (nad salą ćwiczeń) noclegu z piątku na sobotę i/lub z soboty na niedzielę – koszt 20 zł/dobę na wspólnej antresoli lub 35-50 zł/osobę/dobę w pokoju (łazienka wspólna, do dyspozycji kuchnia).

W czasie godzinnej przerwy obiadowej możesz skorzystać z własnego przyniesionego posiłku lub zamówić udział przy wspólnym stole (catering wegetariański / wegański). Przekąski wegańskie o godz. 17.30 zapewniają organizatorzy.


Inwestycja w siebie: 350 zł

Proszę o wcześniejszą wiadomość na priv w kwestii dostępności miejsc. Wymagane wcześniejsze zapisy!
Napisz w tej sprawie wiadomość na Messengera do Magda Nina Sławnikowska lub na maila: mslawnikowska@wp.pl lub wyślij sms na nr 572 84 81 81 [Organizatorka w Poznaniu].

Warunki uczestnictwa oraz dane do przelewu:

Warunkiem wpisania się na listę jest wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 150 zł na konto:

Iwo Łaźniewska Bodyfulness
ING 39 1050 1807 1000 0092 5145 4428
z dopiskiem: Imię i nazwisko – Ramiona

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 5.09.2020 r.


Relacje uczestników poprzednich warsztatów Bodyfulness © :

„Jedne z bardziej wartościowych warsztatów, w których miałam okazję uczestniczyć. Nie pamiętam, kiedy byłam tak zrelaksowana i jestem zdumiona tym, co teraz dzieje się z moim ciałem po dwóch dniach zajęć. Po ostatnich wyczerpujących doświadczeniach czuję zdecydowaną ulgę i spokój”.

„Jestem wdzięczna za to, że w tak ciepłej, pełnej delikatności i uważności atmosferze mogłam spotkać się z moim potrzebującym wsparcia ciałem. Chciałabym, aby wszyscy, których kocham mogli wziąć udział w tych warsztatach, bo wiem, że każdemu przyniosą samo dobro i miłość do ciała. Najlepszy z możliwych pomysł aby zrobić to w ten weekendowy sposób – potężna dawka wsparcia a ja dokładnie tego potrzebowałam. Iwo to moja przewodniczka po kobiecości – mówi sercem i prowadzi warsztat sercem – a to najlepszy z możliwych sposób prowadzenia zajęć” Domi

„Tego właśnie potrzebowałam – rozluźnienia napięć, poświęcenia czasu sobie, zwolnienia tempa. Nareszcie znów śnię – a od wielu lat nie pamiętam, aby cokolwiek mi się śniło”. Ewa

„Asolutna rewelacja” Tomek

„Bardzo dobrze przemyślany plan zajęć – dużo treści, dużo praktyki, pięknie wyważone. Super doświadczenie, które będę gorąco polecać wszystkim poszukującym kontaktu z własnym ciałem. Iwo to cudna wrażliwa empatyczna osoba o wielkim darze przekazywania wiedzy w sposób czytelny!. bardzo dawno nie spotkałam tak pozytywnej i kompetentnej osoby prowadzącej warsztat!. Niczego mi nie brakowało.”

„Efekt lepszy niż się spodziewałem. Wszystko było super” Dawid

„Zajęcia na bardzo wysokim poziomie a przy tym w miłej, lekkiej atmosferze. Prowadząca ma imponującą wiedzę, która łączy świat nauki i duchowość i jednocześnie łatwość przekazywania tej wiedzy i technik osobom nowym w pracy z ciałem. Myślę, że to bardzo rzadkie połączenie”.

„Doskonałe zajęcia dotyczące ciała i psychiki w zakresie koncentracji. Odblokowałem napięcia i nauczyłem się „uświadamiania” sobie różnych mechanizmów i miejsc w moim ciele. Po zajęciach czuję duże pozytywne pobudzenie, otwarcie, uwolnienie. Iwo bardzo kompetentna i wspierająca, czuła i uważna. Doskonale komunikuje trudne treści” J.P.

„Zajęcia świetne. Dały mi wiele spokoju, radości, rozluźnienia. Czuję, że uzależniają   Pozwoliły mi na uruchomienie dawno uśpionych partii ciała, stawów, mięśni. Mam apetyt na kolejne wtajemniczenie w te techniki. O Iwo mogę powiedzieć tyle, że nie wyobrażam sobie tych zajęć prowadzonych przez inną osobę. Profesjonalna, spokojna, pełna delikatności, wzbudza pełne zaufanie, ma ogromne wyczucie”. Danusia

„Niesamowita wiedza medyczna o naszym ciele. Pozwala to nawet sceptycznym osobom zrozumieć metody tej pracy. To moje pierwsze doświadczenie z Bodyfulness i mam nadzieję, że nie ostatnie”.
„Efekt zauważyłam już na drugi dzień – cudowne uczucie połączenia umysłu z ciałem w nowej jakości. Prowadząca z ogromną wiedzą i doświadczeniem – świetnie przygotowana i profesjonalna a przy tym ciepła i łagodna, z cudownym, uspokajającym głosem, który nas prowadził”. Natalia

„Jestem bardzo zadowolona z zajęć. Ćwiczenia interesujące i dostosowane do mojego stanu zdrowia. Ćwiczenia przynoszą relaks. Później obserwowalna poprawa nastroju, chęci do życia i sił fizycznych. W trakcie pojawiła się intuicja do zrobienia badań, które wykazały przyczynę wieloletnich dolegliwości zdrowotnych”.

„Zajęcia jedne z bardziej wartościowych, w których miałam przyjemność uczestniczyć. Efekt jest taki, że nie pamiętam kiedy byłam tak zrelaksowana, sama jestem zdziwiona tym, co dzieje się z moim ciałem. Po ostatnich, wyczerpujących doświadczeniach, zajęcia przynoszą mi zdecydowaną ulgę i spokój”. Beata
„Zajęcia doskonale wpisały się w moje potrzeby, dolegliwości związane z pracą za biurkiem”. Ela

„Prowadząca to osoba ciepła, o dużej kulturze osobistej, z nastawieniem na dobro ćwiczących. Zauważalny wysoki poziom wiedzy i umiejętności jej przekazywania. Na zajęciach tworzy atmosferę bezpieczeństwa. Wzbudza zaufanie. Odbieram ją jako osobę, która sobą zaświadcza o skuteczności nauczanej przez siebie metody.”

„Ocena warsztatów najwyższa w każdej kategorii. U prowadzącej widać i czuć pasję. Cudowna, piękna i świadoma ciała kobieta.”

” Super – moja ocena 10/10. Jestem bardzo zadowolona, że wzięłam udział w tych warsztatach. Efekty: Większa umiejętność relaksowania się i zdystansowania; Początek innego postrzegania ciała, uczenie się troski o nie. Zupełnie inne podejście do uzyskiwania efektów usprawniania ciała niż w jodze czy pilatesie, które znam. Poznanie przyczyn napięć w moim ciele i sposobów na ich szybkie łagodzenie. Mam chęć na dalsze nauki.” H.Sz.

„Super sprawa! Dowiedziałem się, że mam jakieś „połowy ciała” i zacząłem je dostrzegać  ” Jarek

„Zajęcia super – bardzo interesujące i odbiegające od wszelkich innych zajęć ruchowych, jakich zdarzało mi się do tej pory doświadczyć. Zaczynam uczyć się dogadywać z moim ciałem i cieszę się, że – jak z nauką języka obcego – znam już podstawowe zwroty   Prowadząca kompetentna i wiarygodna (z racji swoich przeżyć zdrowotnych) – stworzona do takich zajęć”. Aga