Bodyfulness – poczuj równowagę

Warsztaty dla kobiet i dla mężczyzn 🙂

Zapraszam na weekendowe warsztaty, na których będziemy eksplorować przestrzeń równowagi w nas – w naszym ciele, naszych emocjach, w duecie głowa-serce, analiza-emocja.

Mózg to niezwykła przestrzeń w Tobie – nie tylko organizuje Twoje funkcje fizjologiczne, nie tylko przetwarza informacje płynące z zewnątrz, nie tylko analizuje dane i pozwala Ci odczuwać emocje. 

TWÓJ MÓZG, TO TAKŻE TWÓJ RUCH! 🙂

Wszystkie wzorce ruchowe: każde podniesienie stopy z ziemi, każdy ruch ramienia, zgięcie pleców powstają w mózgu. Tam też zaczyna się Twoje poczucie ciała, Twoja plastyczność ruchowa, dyspozycja o nawilżaniu stawów, zorganizowaniu więzadeł i mięśni w czasie ruchu. To tam powstaje sygnał o konieczności odżywienia, zregenerowania zmęczonego wyczerpującym treningiem mięśnia.

Mózg jest najbardziej plastycznym organem w Twoim ciele. Najlepiej, najtrwalej jednak uczy się Ciebie nowej/nowego w rozluźnieniu ciała, w stanie głębokiego odprężenia mięśni, ścięgien, stawów w czasie ruchu a … coraz mniej ma takich przestrzeni do obserwacji bo Twoje życie jest pełne napięć, stresów, wymagań, kontroli, oceny, pośpiechu…

Kiedy mózg i cały system nerwowy zaprowadzimy w stan uważnego, diagnostycznego ruchu – może on zamienić nie służące Ci już dziś wzorce strukturalne w ciele, pozbawione płynności i lekkości, nieergonomiczne ruchy na takie, które służą Ci w bezwysiłkowy sposób – wzmacniając, a nie obciążając ciało. Jest to także przestrzeń do uwolnienia wielu traum fizycznych i emocjonalnych.

W czasie tej dwudniowej przygody z Twoim ciałem będziemy rozluźniać wszystkie struktury ruchowe, system nerwowy, uwalniać niezaburzony przepływ sygnałów nerwowych miedzy pólkulami lewą i prawą oraz między każdą z pólkul a powiązaną z nią stroną ciała. Pozwolimy w bezpieczny sposób obejrzeć naszemu centralnemu systemowi nerwowemu każdą przestrzeń w Twoim ciele, każdy narząd, staw, mięsień – także w takich miejscach, do których z powodu obecnych napięć ostatnio nie mógł „zajrzeć”, aby dokonać zmian, usprawnić, przeorganizować struktury i przepływy w celu dostrojenia ich do Twoich dzisiejszych potrzeb (proporcji ciała, ciężaru, jego stanu fizycznego i emocjonalnego, dysfunkcji, chorób).

To będzie na prawdę głęboka podróż w Twoje ciało; i naprawdę odżywcza i ożywcza.

Gdybym miała porównać Twój mózg do supernowoczesnego komputera, to, co chcę wam zaproponować, to jak upgrade przestarzałego oprogramowania, a nawet defragmentacja spowolnionego dysku, który zintegruje się z Tobą na nowo.

Ten warsztat jest dla Ciebie jeśli:

 • Chcesz na nowo, głęboko wejść w odważny i troskliwy dialog ze swoim ciałem.
 • Potrzebujesz poczuć równowagę, stabilność między lewą i prawą stroną ciała (być może czujesz, że inaczej obciążasz jedno kolano, biodro, bark; być może doznałeś kontuzji, która osłabiła jedną stronę ciała, jedną kończynę i teraz żyjesz przeciążając drugą?)
 • Chcesz doświadczyć dialogu między swoją lewą i prawą stroną ciała, wesprzeć koordynację ruchową, przepływ sygnałów o precyzyjnych ruchach, do których trzeba zaangażować obie strony ciała, a więc obie półkule mózgowe (lewa półkula koordynuje ruchowo prawą stronę ciała, a prawa – Twoje lewe pół)
 • Chcesz zaobserwować, która strona w Tobie jest dominująca i jak to się ma do odmienności w zakresie funkcjonalnym mózgu (lewa półkula to przestrzeń analityczna, logiczna, precyzyjna; prawa pełna emocji, kreatywności, otwartości na doświadczanie). Wesprzemy ten dialog w równowadze.

Na warsztatach będziemy praktykować lekcje świadomego ciała poprzez uważny ruch – każdy z uczestników zagłębiony w dialogu z własnym, niepowtarzalnym ciałem, które zachęcimy do równowagi, rozluźnienia, lepszej koordynacji ruchowej, pełniejszego zakresu ruchów po obu stronach ciała.

To będzie niezwykłe doświadczenie własnego ciała, do którego Was zapraszam.

Zajęcia dedykowane są dla wszystkich, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej – gdyż każdy z nas wyniesie z nich to, co w jego przypadku jest na dziś deficytem – jedni zwiększą swą koordynację, inni sprawność i elastyczność ciała a jeszcze inni nauczą się jak łatwo można ciało odprężyć, wyciszyć.


Prowadzenie: Iwo Łaźniewska – doktor nauk biologicznych, zafascynowana mechanizmami ochronnymi komórek poddanych stresowi, neuroplastycznością, uwalnianiem z ciała traum fizycznych i psychicznych. Certyfikowany terapeuta i nauczyciel metody Lifeimpression Bodywork (Ayurveda & Lifeimpressions Institute, USA). W pracy terapeutycznej z ciałem wykorzystuje metody terapii biodynamicznych oparte na technikach, które łączą między innymi zasady neuroplastyczności mózgu oraz praktyki uważnego ruchu wg. metody Moshe Feldenkraisa i Donalda VanHowtena. 

16-17 lutego 2019, godz. 10.00-19.00 (w tym godzinna przerwa obiadowa)

Warsztat BODYFULNESS-RÓWNOWAGA obejmuje 16 godzin ćwiczeń praktycznych oraz ich podstaw biologicznych. Warsztat zakończony certyfikatem.

Ilość miejsc ograniczona (maksymalnie 22 osoby).

 • Prosimy zabrać ze sobą luźny, CIEPŁY strój do ćwiczeń i relaksacji, ciepłe skarpetki, poduszeczkę (typu jasiek). Maty i koce dostępne są na miejscu.
 • UWAGA DLA OSÓB SPOZA POZNANIA: Istnieje możliwość zarezerwowania w Domu Dźwięku (nad salą ćwiczeń) noclegu z piątku na sobotę i/lub z soboty na niedzielę – koszt 20 zł/dobę na wspólnej antresoli lub 30 zł/dobę w pokoju (łazienka wspólna, do dyspozycji kuchnia). 
 • W czasie godzinnej przerwy obiadowej możesz skorzystać z własnego przyniesionego posiłku lub zamówić udział przy wspólnym stole (szczegóły wkrótce).
Inwestycja w siebie: 350 zł. / Dla par (z jednego gospodarstwa domowego) 🙂 10% zniżki 🙂

Proszę o wcześniejszą wiadomość na priv w kwestii dostępności miejsc. Wymagane wcześniejsze zapisy!

 • Napisz wiadomość na Messengera do Magda Sławnikowska lub na maila: mslawnikowska@wp.pl lub wyślij sms na nr 572 84 81 81 [Organizatorka w Poznaniu].
 • Warunki uczestnictwa oraz dane do przelewu: 
 • Warunkiem wpisania się na listę jest wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 150 zł na konto:
  Iwo Łaźniewska Bodyfulness
  ING 39 1050 1807 1000 0092 5145 4428
  z dopiskiem: Imię i nazwisko –Równowaga
 • Pozostałą kwotę należy wpłacić do 10.02.2019 r.

Relacje uczestników poprzednich warsztatów Bodyfulness:

„Jedne z bardziej wartościowych warsztatów, w których miałam okazję uczestniczyć. Nie pamiętam, kiedy byłam tak zrelaksowana i jestem zdumiona tym, co teraz dzieje się z moim ciałem po dwóch dniach zajęć. Po ostatnich wyczerpujących doświadczeniach czuję zdecydowaną ulgę i spokój”.

„Jestem wdzięczna za to, że w tak ciepłej, pełnej delikatności i uważności atmosferze mogłam spotkać się z moim potrzebującym wsparcia ciałem. Chciałabym, aby wszyscy, których kocham mogli wziąć udział w tych warsztatach, bo wiem, że każdemu przyniosą samo dobro i miłość do ciała. Najlepszy z możliwych pomysł aby zrobić to w ten weekendowy sposób – potężna dawka wsparcia a ja dokładnie tego potrzebowałam. Iwo to moja przewodniczka po kobiecości – mówi sercem i prowadzi warsztat sercem – a to najlepszy z możliwych sposób prowadzenia zajęć” Domi

„Tego właśnie potrzebowałam – rozluźnienia napięć, poświęcenia czasu sobie, zwolnienia tempa. Nareszcie znów śnię – a od wielu lat nie pamiętam, aby cokolwiek mi się śniło”. Ewa

„Absolutna rewelacja” Tomek

„Bardzo dobrze przemyślany plan zajęć – dużo treści, dużo praktyki, pięknie wyważone. Super doświadczenie, które będę gorąco polecać wszystkim poszukującym kontaktu z własnym ciałem. Iwo to cudna wrażliwa empatyczna osoba o wielkim darze przekazywania wiedzy w sposób czytelny!. bardzo dawno nie spotkałam tak pozytywnej i kompetentnej osoby prowadzącej warsztat!. Niczego mi nie brakowało.”

„Efekt lepszy niż się spodziewałem. Wszystko było super” Dawid

„Zajęcia na bardzo wysokim poziomie a przy tym w miłej, lekkiej atmosferze. Prowadząca ma imponującą wiedzę, która łączy świat nauki i duchowość i jednocześnie łatwość przekazywania tej wiedzy i technik osobom nowym w pracy z ciałem. Myślę, że to bardzo rzadkie połączenie”. 

„Doskonałe zajęcia dotyczące ciała i psychiki w zakresie koncentracji. Odblokowałem napięcia i nauczyłem się „uświadamiania” sobie różnych mechanizmów i miejsc w moim ciele. Po zajęciach czuję duże pozytywne pobudzenie, otwarcie, uwolnienie. Iwo bardzo kompetentna i wspierająca, czuła i uważna. Doskonale komunikuje trudne treści” J.P.

„Zajęcia świetne. Dały mi wiele spokoju, radości, rozluźnienia. Czuję, że uzależniają 🙂 Pozwoliły mi na uruchomienie dawno uśpionych partii ciała, stawów, mięśni. Mam apetyt na kolejne wtajemniczenie w te techniki. O Iwo mogę powiedzieć tyle, że nie wyobrażam sobie tych zajęć prowadzonych przez inną osobę. Profesjonalna, spokojna, pełna delikatności, wzbudza pełne zaufanie, ma ogromne wyczucie”. Danusia

„Niesamowita wiedza medyczna o naszym ciele. Pozwala to nawet sceptycznym osobom zrozumieć metody tej pracy. To moje pierwsze doświadczenie z Bodyfulness i mam nadzieję, że nie ostatnie”.

„Efekt zauważyłam już na drugi dzień – cudowne uczucie połączenia umysłu z ciałem w nowej jakości. Prowadząca z ogromną wiedzą i doświadczeniem – świetnie przygotowana i profesjonalna a przy tym ciepła i łagodna, z cudownym, uspokajającym głosem, który nas prowadził”. Natalia

„Jestem bardzo zadowolona z zajęć. Ćwiczenia interesujące i dostosowane do mojego stanu zdrowia. Ćwiczenia przynoszą relaks. Później obserwowalna poprawa nastroju, chęci do życia i sił fizycznych. W trakcie pojawiła się intuicja do zrobienia badań, które wykazały przyczynę wieloletnich dolegliwości zdrowotnych”.

„Zajęcia jedne z bardziej wartościowych, w których miałam przyjemność uczestniczyć. Efekt jest taki, że nie pamiętam kiedy byłam tak zrelaksowana, sama jestem zdziwiona tym, co dzieje się z moim ciałem. Po ostatnich, wyczerpujących doświadczeniach, zajęcia przynoszą mi zdecydowaną ulgę i spokój”. Beata

„Zajęcia doskonale wpisały się w moje potrzeby, dolegliwości związane z pracą za biurkiem”. Ela

„Prowadząca to osoba ciepła, o dużej kulturze osobistej, z nastawieniem na dobro ćwiczących. Zauważalny wysoki poziom wiedzy i umiejętności jej przekazywania. Na zajęciach tworzy atmosferę bezpieczeństwa. Wzbudza zaufanie. Odbieram ją jako osobę, która sobą zaświadcza o skuteczności nauczanej przez siebie metody.”

„Ocena warsztatów najwyższa w każdej kategorii. U prowadzącej widać i czuć pasję. Cudowna, piękna i świadoma ciała kobieta.”

” Super – moja ocena 10/10. Jestem bardzo zadowolona, że wzięłam udział w tych warsztatach. Efekty: Większa umiejętność relaksowania się i zdystansowania; Początek innego postrzegania ciała, uczenie się troski o nie. Zupełnie inne podejście do uzyskiwania efektów usprawniania ciała niż w jodze czy pilatesie, które znam. Poznanie przyczyn napięć w moim ciele i sposobów na ich szybkie łagodzenie. Mam chęć na dalsze nauki.” H.Sz.

„Super sprawa! Dowiedziałem się, że mam jakieś „połowy ciała” i zacząłem je dostrzegać :-)” Jarek

„Zajęcia super – bardzo interesujące i odbiegające od wszelkich innych zajęć ruchowych, jakich zdarzało mi się do tej pory doświadczyć. Zaczynam uczyć się dogadywać z moim ciałem i cieszę się, że – jak z nauką języka obcego – znam już podstawowe zwroty 🙂 Prowadząca kompetentna i wiarygodna (z racji swoich przeżyć zdrowotnych) – stworzona do takich zajęć”. Aga