Bodyfulness – świadome ciało

BODYFULNESS – ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA POPRZEZ UWAŻNY RUCH 

wg metody Feldenkraisa i VanHowtena

Warsztaty dla kobiet i mężczyzn.

Podczas dwudniowych weekendowych warsztatów z uważności ciała i ruchu uczymy się porozumienia ze swoim ciałem, rozmowy z nim, słuchania o jego potrzebach, niewygodach, napięciach, bólach, uwięzionych dawno traumach. Uczymy się reagować na te rozpoznane sygnały wprowadzając do swojego repertuaru ruchowego pozycje i ruchy, które pozwalają odciążyć napięcia (także głębokie, podpowięziowe). Zwiększamy swój zasięg ruchomości mięśni, więzadeł i stawów bez przeciążeń. Poznajemy ruchy oparte o biomechanikę – biologicznie skuteczne, naturalne i bezwysiłkowe, zwiększające naszą wytrzymałość, siłę mięśniową, dotlenienie, ukrwienie. Uczymy się także automasażu tkanek poprzez ruch, w czasie którego usprawniamy swoje krążenie płynów w ciele (krew, limfa, płyn mózgowo-rdzeniowy), dotleniamy tkanki i pozbywamy się bólu i obrzęków. Wracamy do naturalnego, bezwysiłkowego oddechu wspartego współpracą wszystkich struktur aparatu oddechowego. Zastępujemy nie służące nam już niedbałe lub nawykowe schematy ruchowe i pozycje ciała takimi, które poprawiają naszą kondycję i komfort. Dużo pracujemy ze świadomością naszej koordynacji ruchowej, zwiększając łączność między lewą i prawą połową naszego ciała a sygnałami ruchowymi generowanymi w naszych półkulach mózgowych.

Terapeuta prowadzi nas poprzez serię precyzyjnych ruchów, zmieniając charakterystyczny dla nas, motoryczny wzorzec postawy ciała i dostarcza nowej drogi uczenia bezpośrednio do systemu nerwowo-mięśniowego. Efekty tej pracy są szybkie i trwałe.

Efektem ćwiczeń Bodyfulness jest poprawa naszej koordynacji ruchowej, kondycji oddechowej, elastyczności więzadeł, stawów i powięzi, zmniejszenie bolesności i „kanciastości” ruchów, a także nauczenie się prostych technik głębokiego odprężania ciała i umysłu.

Warsztat dedykowany jest dla wszystkich, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej – gdyż każdy z nas wyniesie z tego to, co w jego przypadku jest na dziś deficytem – jedni zwiększą swą koordynację, inni sprawność i elastyczność ciała a jeszcze inni nauczą się jak łatwo można ciało odprężyć, wyciszyć.


Prowadzenie: Iwo Łaźniewska – doktor nauk biologicznych, w pracy badawczej zafascynowana mechanizmami ochronnymi komórek poddanych stresowi. Terapeuta i certyfikowany nauczyciel technik biomanualnych oraz świadomej pracy z ciałem Lifeimpression Bodywork (Ayurveda & Lifeimpressions Institute, Santa Fe, USA).
W pracy terapeutycznej z ciałem wykorzystuje metody terapii biodynamicznych oparte na technikach, które łączą między innymi zasady osteopatii, terapii czaszkowo-krzyżowej, neuroplastyczności oraz praktyki uważnego ruchu wg. metody Moshe Feldenkraisa i uznanego na świecie nauczyciela pracy z ciałem i terapeuty Donalda VanHowtena. 


termin 17 – 18 listopada 2018, godz. 10.00 – 19.00 (w tym godzinna przerwa obiadowa)


Warsztat BODYFULNESS obejmuje 16 godzin ćwiczeń praktycznych oraz ich podstaw biologicznych. Warsztat zakończony certyfikatem.


Zobacz świadectwa uczestników poprzednich edycji oraz szczegółowy PROGRAM (na końcu tekstu).

Relacje uczestników poprzednich warsztatów:

„Jedne z bardziej wartościowych warsztatów, w których miałam okazję uczestniczyć. Nie pamiętam, kiedy byłam tak zrelaksowana i jestem zdumiona tym, co teraz dzieje się z moim ciałem po dwóch dniach zajęć. Po ostatnich wyczerpujących doświadczeniach czuję zdecydowaną ulgę i spokój”.

„Jestem wdzięczna za to, że w tak ciepłej, pełnej delikatności i uważności atmosferze mogłam spotkać się z moim potrzebującym wsparcia ciałem. Chciałabym, aby wszyscy, których kocham mogli wziąć udział w tych warsztatach, bo wiem, że każdemu przyniosą samo dobro i miłość do ciała. Najlepszy z możliwych pomysł aby zrobić to w ten weekendowy sposób – potężna dawka wsparcia a ja dokładnie tego potrzebowałam. Iwo to moja przewodniczka po kobiecości – mówi sercem i prowadzi warsztat sercem – a to najlepszy z możliwych sposób prowadzenia zajęć” Domi

„Tego właśnie potrzebowałam – rozluźnienia napięć, poświęcenia czasu sobie, zwolnienia tempa. Nareszcie znów śnię – a od wielu lat nie pamiętam, aby cokolwiek mi się śniło”. Ewa

„Absolutna rewelacja” Tomek

„Bardzo dobrze przemyślany plan zajęć – dużo treści, dużo praktyki, pięknie wyważone. Super doświadczenie, które będę gorąco polecać wszystkim poszukującym kontaktu z własnym ciałem. Iwo to cudna wrażliwa empatyczna osoba o wielkim darze przekazywania wiedzy w sposób czytelny!. bardzo dawno nie spotkałam tak pozytywnej i kompetentnej osoby prowadzącej warsztat!. Niczego mi nie brakowało.”

„Efekt lepszy niż się spodziewałem. Wszystko było super” Dawid

„Zajęcia na bardzo wysokim poziomie a przy tym w miłej, lekkiej atmosferze. Prowadząca ma imponującą wiedzę, która łączy świat nauki i duchowość i jednocześnie łatwość przekazywania tej wiedzy i technik osobom nowym w pracy z ciałem. Myślę, że to bardzo rzadkie połączenie”. 

„Doskonałe zajęcia dotyczące ciała i psychiki w zakresie koncentracji. Odblokowałem napięcia i nauczyłem się „uświadamiania” sobie różnych mechanizmów i miejsc w moim ciele. Po zajęciach czuję duże pozytywne pobudzenie, otwarcie, uwolnienie. Iwo bardzo kompetentna i wspierająca, czuła i uważna. Doskonale komunikuje trudne treści” J.P.

„Zajęcia świetne. Dały mi wiele spokoju, radości, rozluźnienia. Czuję, że uzależniają 🙂 Pozwoliły mi na uruchomienie dawno uśpionych partii ciała, stawów, mięśni. Mam apetyt na kolejne wtajemniczenie w te techniki. O Iwo mogę powiedzieć tyle, że nie wyobrażam sobie tych zajęć prowadzonych przez inną osobę. Profesjonalna, spokojna, pełna delikatności, wzbudza pełne zaufanie, ma ogromne wyczucie”. Danusia

„Niesamowita wiedza medyczna o naszym ciele. Pozwala to nawet sceptycznym osobom zrozumieć metody tej pracy. To moje pierwsze doświadczenie z Bodyfulness i mam nadzieję, że nie ostatnie”.

„Efekt zauważyłam już na drugi dzień – cudowne uczucie połączenia umysłu z ciałem w nowej jakości. Prowadząca z ogromną wiedzą i doświadczeniem – świetnie przygotowana i profesjonalna a przy tym ciepła i łagodna, z cudownym, uspokajającym głosem, który nas prowadził”. Natalia

„Jestem bardzo zadowolona z zajęć. Ćwiczenia interesujące i dostosowane do mojego stanu zdrowia. Ćwiczenia przynoszą relaks. Później obserwowalna poprawa nastroju, chęci do życia i sił fizycznych. W trakcie pojawiła się intuicja do zrobienia badań, które wykazały przyczynę wieloletnich dolegliwości zdrowotnych”.

„Zajęcia jedne z bardziej wartościowych, w których miałam przyjemność uczestniczyć. Efekt jest taki, że nie pamiętam kiedy byłam tak zrelaksowana, sama jestem zdziwiona tym, co dzieje się z moim ciałem. Po ostatnich, wyczerpujących doświadczeniach, zajęcia przynoszą mi zdecydowaną ulgę i spokój”. Beata

„Zajęcia doskonale wpisały się w moje potrzeby, dolegliwości związane z pracą za biurkiem”. Ela

„Prowadząca to osoba ciepła, o dużej kulturze osobistej, z nastawieniem na dobro ćwiczących. Zauważalny wysoki poziom wiedzy i umiejętności jej przekazywania. Na zajęciach tworzy atmosferę bezpieczeństwa. Wzbudza zaufanie. Odbieram ją jako osobę, która sobą zaświadcza o skuteczności nauczanej przez siebie metody.”

„Ocena warsztatów najwyższa w każdej kategorii. U prowadzącej widać i czuć pasję. Cudowna, piękna i świadoma ciała kobieta.”

” Super – moja ocena 10/10. Jestem bardzo zadowolona, że wzięłam udział w tych warsztatach. Efekty: Większa umiejętność relaksowania się i zdystansowania; Początek innego postrzegania ciała, uczenie się troski o nie. Zupełnie inne podejście do uzyskiwania efektów usprawniania ciała niż w jodze czy pilatesie, które znam. Poznanie przyczyn napięć w moim ciele i sposobów na ich szybkie łagodzenie. Mam chęć na dalsze nauki.” H.Sz.

„Super sprawa! Dowiedziałem się, że mam jakieś „połowy ciała” i zacząłem je dostrzegać 🙂 „

„Zajęcia super – bardzo interesujące i odbiegające od wszelkich innych zajęć ruchowych, jakich zdarzało mi się do tej pory doświadczyć. Zaczynam uczyć się dogadywać z moim ciałem i cieszę się, że – jak z nauką języka obcego – znam już podstawowe zwroty 🙂 Prowadząca kompetentna i wiarygodna (z racji swoich przeżyć zdrowotnych) – stworzona do takich zajęć”. Aga


Inwestycja w siebie: 350 zł. // Dla par 10% zniżki 🙂

 • Ilość miejsc ograniczona (maksymalnie 20 osób).
 • Prosimy zabrać ze sobą luźny, CIEPŁY strój do ćwiczeń i relaksacji, ciepłe skarpetki, poduszeczkę (typu jasiek). Maty i koce dostępne są na miejscu.
 • UWAGA DLA OSÓB SPOZA POZNANIA: Istnieje możliwość zarezerwowania w Domu Dźwięku (nad salą ćwiczeń) noclegu z piątku na sobotę i/lub z soboty na niedzielę – koszt 20 zł na wspólnej antresoli lub 30 zł w pokoju (łazienka wspólna). 
 • W czasie godzinnej przerwy obiadowej możesz skorzystać z własnego przyniesionego posiłku, lub zamówić udział przy wspólnym stole (szczegóły wkrótce).
Warunkiem wpisania się na listę jest wpłata na konto:

Iwo Łaźniewska Bodyfulness
ING 39 1050 1807 1000 0092 5145 4428
z dopiskiem: Imię i nazwisko -Bodyfulness-Poznan
Proszę o wcześniejszą wiadomość na priv w kwestii dostępności miejsc. Wymagane wcześniejsze zapisy! Napisz wiadomość na Messengera do Magda Sławnikowska [Organizatorka w Poznaniu].


PROGRAM 

Podczas warsztatu będziemy po kolei zajmować się wszystkimi partiami ciała – przywracając im rozluźnienie, elastyczność, zdejmując napięcia.

 • Odczuwanie lewej i prawej strony ciała, uruchomienie krążenia płynów w ciele (krew, limfa, płyn mózgowo-rdzeniowy)
 • Koordynacja między obręczą barkową i miednicową, rozluźnienie grzbietu, ramion, nadgarstków.
 • Otwarcie barków, rozluźnienie mięśni karku.
 • Elastyczność w obręczy barkowej, otwarcie klatki piersiowej (żebra, mostek), odciążenie kręgosłupa (gł. odcinek szyjny i piersiowy),
 • Rozluźnianie podstawy czaszki i odcinka szyjnego kręgosłupa. Zwiększenie ruchu i zmniejszenia napięć karku. Mięśnie twarzoczaszki (rozluźnienie, dotlenienie, ukrwienie), w tym odciążanie żuchwy, nawilżanie gałek ocznych.
 • Odcinek lędźwiowy i krzyżowy kręgosłupa, obręcz miednicy.
 • Rozluźnanie mięśni dna miednicy, nawilżanie stawów biodrowych, zmniejszanie napięć w biodrach.
 • Ruchomość stawów biodrowych, kolanowych i skokowych. Różnicowanie mięśni w stopach, zmniejszanie obrzęków w kostkach. Koordynacja nóg – lewo-prawo.

Ponadto, podczas warsztatu pojawią się techniki głębokiego rozluźniania ciała (struktur szkieletowych, mięśniowych, powięziowych) oraz elementy medytacji i innych ćwiczeń ruchowych.

Do zobaczenia w tej fascynującej przygodzie dialogu ze swoim ciałem!