Całonocna Gong Pudża z Ceremonią Kakao w Kręgu Serca

 

Jeżeli jeszcze nie doświadczyłeś cudownego, uzdrawiającego działania wibracji mis tybetańskich czy kryształowych, gongów, głosu, bębnów, tingszy, rav drumu i innych narzędzi do wydawania dźwięków, to jest to wspaniała okazja, aby to zmienić.

Dlaczego pudża ?
Słowo to pochodzi z pisma dewanagari pūjā i w tradycjach wedyjskich, dharmicznych, buddyjskich zazwyczaj oznacza rytuał religijny, podczas którego składa się ofiarę – współcześnie głównie w postaci kadzideł, kwiatów, owoców konkretnemu bóstwu, formie absolutu, oświeconej formie umysłu, boga, jedności. Oznacza również wielbienie, ofiarę, szacunek.

My natomiast użyliśmy tego słowa z zamiłowania do ceremonii i kreacji przestrzeni świątynnych, rozumianych jako miejsce do wzrastania w świadomości, miłości, szacunku, prawdzie, uważności, gdzie każdy ruch i każde słowo ma znaczenie.

Zapraszamy z serca do głębokiej podróży przy dźwiękach gongów, mis, sitaru, bębnów szamańskich, głosu i pieśni serca z medycyną kakao.

Podczas tego spotkania naszą intencją jest, aby zejść swoją uwagą z przestrzeni głowy i umysłu do przestrzeni serca, uwolnić się choć na chwilę od natłoku myśli i odprężyć się w kojących i harmonizujących wibracjach.

Ceremonia będzie miała następujący przebieg – zaczniemy od wspólnego kręgu, wypicia wspólnie kakao z intencją, która nas poprowadzi przez ten proces, następnie poruszamy nasze działka zrzucając nadmiar ciężaru noszonego na codzień, połączymy się z czuciem, bardziej niż myśleniem, dotlenimy się ćwiczeniami oddechowymi i przejdziemy do ceremonii dźwięku, która będzie mieć dwie części. Podczas pierwszej części zagramy dla Was, podczas drugiej części każdy z uczestników będzie miał określony czas, podczas którego otrzyma możliwość zapoznania się z gongami, misami i wydobycia z nich dźwięków.
Zanim zaczniemy tę podróż otrzymacie krótkie wprowadzenie oraz instrukcję jak obsługiwać się gongiem i czego nie robić podczas gry na nim.

MEDYCYNA KAKAO
jest używana od tysiącleci w celach rytualnych, nazywana „pokarmem bogów”, czy „czarnym złotem Majów”.
Podczas ceremonii Ola używa surowego, zmielonego, nieprażonego, niepalonego, wysokiej jakości ziarna kakao, które ma właściwości uzdrawiające dusze, umysł i ciało. Ziarno kakaowca, które zostało poddane jedynie procesowi fermentacji i suszenia, niczemu więcej.

Jest to łagodna medycyna serca, która otwiera Nas na przestrzeń pełną miłości oraz oferuje delikatną, pełną wyrozumiałości podróż wgłąb siebie.

Kakao umożliwia Nam widzenie tego, co może na co dzień nie jest aż tak oczywiste, umożliwia osobiste wglądy dające szerszą perspektywę oraz poznanie siebie na nowo.

Ma też właściwości uzdrawiające i poszerzające percepcję poprzez stymulację centralnego układu nerwowego. Powoduje produkcję endorfin i wyzwolenie ogromu radości i śmiechu 😉.

ZABIERZCIE ZE SOBĄ:
– wygodne, nie krępujące ruchów ubranie
– siebie
– brak koncepcji i oczekiwań 😉

!!!
ABY CZERPAĆ PEŁNE KORZYŚCI Z MOCY KAKAO I KRĘGU POLECAMY:
– nie spożywać większych ilości pokarmu godzinę/ półtorej przed wydarzeniem
– najlepiej 24h przed ceremonią powstrzymać się od spożycia mięsa, wszelkich produktów pochodzenia zwierzęcego (nabiału), kawy, cukru, alkoholu i jeśli to możliwe to także papierosów
– dostaniesz od kręgu i medycyny kakao tyle, ile dasz – na ile się otworzysz, zaufasz, czy oczyścisz/przygotujesz ciało.
!!!

Prowadzący przez tę podróż:

Aleksandra Kubacka – medytacją i szeroko rozumianym rozwojem duchowym zajmuje się od 15 roku życia. Obecnie zanurzona głęboko w tantrze i pracy ze świętą seksualnością, masażem świątynnym, tańcem ekstatyczny/intuicyjnym/5 rytmami/ movement medicine, uwalnianiem głosu oraz napięć i traum z ciała. Certyfikowana nauczycielka Asthanga Vinyasa Jogi, uczennica w polskiej szkole międzynarodowej nauczycielki Tantry Santoshi, ISTA (International School of Temple Arts) oraz Path of Transformation John’a Hawken’a. Pracuje między innymi z takimi narzędziami jak – Reiki (drugi stopień), Quantum Healing/ Dwupunkt (stopień mistrzowski) – łączy te dwa narzędzia i tworzy nowe, praktyki oddechowe – jogiczne i tantryczne, ustawienia w polu serca, masaż świątynny Lomi Lomi Nui (certyfikowana przez Aloha International, z linii Abrahama Kawaii), masaż żywiołów Kahi Loa, masaż tantryczny, de-armouring/ rozbrajanie, narzędzia szamańskie, podróże do bębna i głosu, indywidualne sesje pracy z cieniem i integracją doświadczeń psychodelicznych, uzdrawianie relacji. Prowadzi kręgi kobiet z medycyną kakao z aktywnymi medytacjami i uwalnianiem głosu. Kocha dzielić się muzyką jako narzędziem do uzdrawiania duszy.

Strona ~ Yoga Sadhana
https://m.facebook.com/yoga.aleksandra.kubacka/

Mariusz Czaiński – muzyką zajmuje się od około 20 lat. Podróż ta zaczęła się od gitary, a następnie przeniosła się na fascynację brzmieniem indyjskiego instrumentu – sitaru, do którego zapałał ogromną miłością oraz muzykę elektroniczną i dźwiękami ambientu.
Daje mu to wolność i radość bycia sobą totalnie, możliwości ekspresji, których nie znalazł nigdzie indziej. Lubi wprowadzać ludzi w stan głębokiego odprężenia i relaksu poprzez terapeutyczne podróże do dźwięku mis i gongów. Jego koncerty są kojącym doświadczeniem dla ciała i ducha przywracającymi wewnętrzną harmonię.
O swojej muzyce mówi jako wielopłaszczyznowej, przynoszącej -transformacje, ukojenie, relaks, poruszenie zmysłów i wyobraźni, harmonię, wewnętrzną jedność i wgląd. Ambient ninja zaprasza Was w podróż do magicznej krainy dźwięków:).

Strona ~ Sound Harmony
https://m.facebook.com/SoundHarmonyMusic/

Inwestycja to 160zł
Zaczniemy około 20:00 i skończymy około 21:30
Miejsce spotkania, to Dom Dźwięku,
ul. Sikorskiego 17/18, Poznań
Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa pod telefonem
+48 730785251.

Jeśli zdecydujecie się również na udział w koncercie pianina, sitaru i pieśni serca, to to koszt udziału w obu wydarzeniach wynosi 180zł.

Z Miłością,
Mariusz i Aleksandra