Ceremonia Nowiu Księżyca – gongi i instrumenty archaiczne

Nów w Lwie + całkowite zaćmienie słońca – wewnętrzny ogień witalności, kreatywności i miłości, zaufanie do siebie i miłość do siebie

termin: 19 sierpnia, godz. 20.00 – 21.00

  • Pamiętajmy o wodzie do picia, macie i czymś do przykrycia się.
  • Ps. Zwracamy uwagę na ograniczoną ilość miejsc
Kontakt tel: Magdalena Pulwicka – 601 149 599

Donacja 40 zł

Księżyc wpływa na życie na Ziemi na wiele sposobów. Stabilizuje obrót Ziemi zapobiegając w ten sposób chaotycznym zmianom pogody, zmienia pole magnetyczne Ziemi oddziaływując na funkcjonowanie organizmów, wpływa na krążenie soków w roślinach. Ma wpływ na przypływy mórz i oceanów. A co z nami? Przecież my też składamy się z ok. 70% z wody.

NÓW = WDECH

Okres ubywania od pełni do nowiu trwa także 11dni i jest to właściwy moment na wyzbywanie się starego. Jest to czas schodzenia do wewnątrz – planowania, czyli czas wzmożonej aktywności psychicznej, ale także korzystny czas na oczyszczanie organizmu i przestrzeni. Ubywający księżyc dobrze działa na intuicję, dlatego zwróćmy uwagę na sny, medytujmy. To tez dobry czas na spotkania intymne. Doświadczamy obniżania się płynów w organizmie i jest to np. dogodna pora na wszelkie zabiegi chirurgiczne. Kulminacją tej fazy jest 3 dniowy okres Nowiu.

Tak więc czas nowiu jest bardzo dobry do sesji oczyszczających oraz do zainicjowania CZEGOŚ NOWEGO, co chcielibyśmy aby rozwinęło się podczas przybywającego Księżyca i STAŁO SIĘ TO podczas jego pełni. To także bardzo dobry moment do medytacji i afirmacji na temat rozwoju duchowego lub materialnego. A im bliżej pełni lub nowiu, czy też w czasie ich trwania tym lepiej, bo energia Księżyca znacznie wzmacnia nasze sesje (tzn. stymuluje stany psychofizyczne które są charakterystyczne podczas ich przesileń) . Warto więc pamiętać że Księżyc jest naszym sprzymierzeńcem w stymulowaniu samopoczuciem, a w momencie Pełni uwalnia-realizuje skumulowaną energię która została zainicjowania w czasie Nowiu.

Jak przygotować się:

  • A – Przed Sesją
  • B – W czasie Sesji
  • C – Po Sesji
  • D – Pozycja Ciała
  • E – Programowanie
  • F – Przeciwwskazania
  • G – Prowadzący

A – Przed:

* Dobrze jest przyjść co najmniej 15 min przed startem, z nieprzejedzonym brzuchem , warto pamiętać o karimacie i czymś do przykrycia się, wyłączeniu telefonu, a także dobrze jest mieć ze sobą wodę do picia.
* Przed każdą sesją dobrze mieć przygotowaną własną (pozytywną) afirmację/wizualizację (tzn. przyjść z intencją na taki temat który chcielibyśmy wcielić w nasze życie np. pod kątem zdrowia, sukcesu zawodowego, dobrych wyników w nauce, w relacjach itd.)
• Gdy już przyjmiemy pozycję wygodna dla siebie (np.leżącą) to w celu wyrównania napięć w ciele wykonajmy proste ćwiczenie IZO (wdech nosem, wstrzymujemy na 3-5 sek. powietrze, następnie zaciskamy pięści i napinamy całe ciało na wstrzymanym wdechu, następnie (po tych 3-5 sek.) na wydechu powietrza ustami rozluźniamy ciało. Sekwencje powtarzamy 3-5 razy.
* pamiętajmy o wyciszeniu umysłu i skierowaniu uwagi na sesję na TU i TERAZ…wyłączmy analizę i wszelkie ocenianie/krytykowanie. Analizę zostawmy po sesji ponieważ przez doświadczenie wibracji zależy nam na relaksie a nie uwadze np. “chrapiącego obok nas sąsiada”. Rozpraszając swoją uwagę trudno będzie się zrelaksować, raczej się zmęczysz. Pamiętajmy że energia podąża za uwagą. Inaczej mówiąc – dostajesz to, na czym się koncentrujesz, bo tam gdzie kierujesz swoje myśli, kierujesz również energię. W miarę naszych możliwości pozbywamy się wszelkiej ciekawości, lęków, uprzedzeń, a także wszelkich oczekiwań względem sesji i siebie (zawsze jesteśmy we właściwym miejscu o właściwym czasie)

B – W Czasie:

* Skupmy się na ciszy w sobie jak i dźwiękach nas otaczających, pozwólmy poprowadzić się dźwiękom. Podczas sesji staramy się zintegrować z dźwiękiem, “stajemy się dźwiękiem”, a jednocześnie utrzymujemy w podświadomości, świadomości i nad świadomości temat naszej afirmacji. Próbujemy także przybrać pozę bezstronnego bezkrytycznego i nie oceniającego obserwatora własnych stanów, przyglądajmy się własnej psychice, uczuciom, emocjom..wprawieni uczestnicy podczas sesji łączą te trzy zależności (integrację, afirmację i obserwację)

* Klasyczne objawy podczas trwania sesji to:

– zaśnięcie/czuwanie
– chrapanie
– spokój/rozdrażnienie zmysłowo emocjonalne
– uczucie braku ciała
– uderzenia gorąca/zimna
– mrowienie i drętwienie ciała
– wybuchy śmiechu/płaczu
– bóle/lekkość głowy

* W sytuacjach krępujących samopoczucie jest możliwość opuszczenia sali i ewentualnego powrotu. Jeśli zajdzie usilna potrzeba opuszczenia sali to zrób to, nie forsuj pozostania na siłę. Czas trwania sesji około 60 min.

C – Po:

* Po ostatnim dźwięku pozostajemy jeszcze chwilę w ciszy do momentu gdy prowadzący nie przejdzie do aktywizacji
* Będąc jeszcze w pozycji relaksacyjnej (zanim się podniesiemy) aktywizujemy się powoli. “Przeciągamy się” i wykonujemy małe miękkie ruchy (kończyny), unikamy gwałtownych ruchów, nie śpieszymy się, każdy wstaje/budzi się w swoim tempie, nikt nikogo nie ponagla.
* Po sesji, jak po każdym masażu w celu wypłukiwania złogów i toksyn zaleca się pić wodę,soki, herbaty ziołowe (oczyszczające)
* Klasyczne objawy samopoczucia z jakimi można się po sesji spotkać (stany mogą trwać 1-2 dni po sesji) to:
– senność/intymność/chęć pozostania w stanie relaksu
– przypływ zwielokrotnionej energii
– radość/lekkość
– wybuchy śmiechu/płaczu
– bóle/lekkość głowy
– nadmierny apetyt/pragnienie picia
– i inne
* Wszystkie przeżycia jak i stany są indywidualne i są adekwatne do obecnego psychosomatycznego stanu w jakim jednostka a także prowadzący się znajduje, jak i od okoliczności pogodowo-meteorologicznych .
* Wszelkie niekoniecznie przyjemne stany najczęściej związane są z puszczaniem blokad, napięć (tak samo jak przy klasycznym masażu), skupieniu uwagi na umyśle/analizie, czy też z negacją odbytej sesji.
* W ramach wymiernej analizy zaleca się doświadczenie minimum 3 sesji.
* Istnieje (w ramach rozmowy diagnostycznej z prowadzącym) możliwość podzielenia się własnymi doświadczeniami.

D – POZYCJA CIAŁA W CZASIE SESJI

Pozycja uczestnika jest dowolna, leżąca ewentualnie siedząca (w zależności od predyspozycji i chęci uczestnika). Bierny udział uczestnika w zajęciach relaksacyjnych polegający na przybraniu pozycji/postawy wygodnej dla uczestnika, ze wskazaniem wedle możliwości uczestnika na pozycje leżącą. Pozycja leżąca jest wygodna i bardzo bezpieczna. Jest szczególnie korzystna dla tych, którzy mają słaby kręgosłup, zaburzenia równowagi lub inne dolegliwości uniemożliwiające przyjęcie do relaksu np. pozycji siedzącej.

E – PROGRAMOWANIE – TECHNIKI WYOBRAŻENIOWE/AFIRMACJA

Afirmacja/wizualizacja jest doskonałym sposobem na urzeczywistnianie tego co by się chciało w życiu osiągnąć. Pojęcie to dotyczy zazwyczaj zdań wpływających na poziom samoakceptacji. Afirmować pod kątem własnej osoby to stymulować rozwój osobisty, poprzez akceptację siebie i wszystkiego, co się z sobą wiąże. Polega na wyobrażaniu sobie, powtarzaniu pozytywnych twierdzeń słownie czy tez w myślach na temat wszystkiego, co ma prowadzić do identyfikacji z ich treścią. Afirmacja jako psychotechnika wykorzystuje mechanizm autosugestii i medytacji w celu wzmacniania poczucia samorealizacji u osoby ją stosującej. Przed każdą sesją na dany dzień (jako przykładową afirmację „tu i teraz”) można zastosować sentencję KIN DNIA z Kalendarza Majów.

F – PRZECIWWSKAZANIA

Rozrusznik serca, silne stany depresyjne, epilepsja, schizofrenia

G – PROWADZĄCY

Tomek Niewiadomy – muzykoterapeuta, pedagog, gongster. Twórca inkluzywnej platformy Organic Art Syntony propagującej szeroko pojętą muzykoterapię. W ramach niej realizowane są kursy, warsztaty, szkolenia, koncerty, sesje.

Założyciel i współzałożyciel takich projektów jak Maszyniści Dźwięku czy Niburu Project

Łączy profilaktykę, terapię dźwiękiem z wykorzystaniem gongów oraz instrumentów archaicznych, etnicznych z graniem estradowym. Tym samym jest jednym z pionierów w naszym kraju który od 2004 roku tworzy sesje/koncerty/ceremonie względem kalendarza lunarnego i solarnego o charakterze relaksacyjno – medytacyjno odreagowującym. Wszystkie wydarzenia tworzone są z myślą wspomagania zdrowia i integracji społecznej. Członek Stowarzyszenia Muzykoterapeutów Polskich. Doświadczenie zawodowe w kraju i zagranicą głównie w placówkach antropozoficznych w Niemczech i Szwajcarii ale także w Holandii. Pracuje na rzecz osób niepełnosprawnych przy Dolnośląskim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży z MPDz „OSTOJA”. Współpracuje na terrenie kraju i za granicą z licznymi szkołami jogi, ośrodkami SPA, instytucjami kulturalnymi i organizacjami pozarządowymi promującymi szeroko rozumianą integrację, inkluzję spoleczną, sztukę, zdrowie i ekologie.

Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale Kompozycji, Teorii Muzyki, Rytmiki i Edukacji Muzycznej – specjalność muzykoterapia. Absolwent Studium Edukacji Niezależnej Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych – specjalność pedagogika waldorfska.

Organic Art. Syntony – https:// organicartsyntony.wordpress .com/ ,https://www.facebook.com/ OrganicArtSyntony/

Niburu Project – https://soundcloud.com/ niburuproject ,https://www.facebook.com/ Niburu-Project-148872871849 675/

Maszyniści Dźwięku – https://www.facebook.com/ MaszynisciDzwieku/