Ceremonia Ruchu, Oddechu i Obecności w Tańcu Żywiołów

Solar Music Medicina zaprasza

Ceremonia Ruchu, Oddechu i Obecności w Tańcu Żywiołów z muzyką na żywo

jest praktyką medytacji w ruchu i w ciszy swojego Jestestwa z piękną i poruszającą muzyką na żywo. Proces ten transformuje na poziomie fizycznym i duchowym, dodaje energii, radości oraz uruchamia twórczy potencjał kreatywności, który pozwala Ci wyrazić siebie. Tańcząc pulsy Żywiołów stajesz na duchowej ścieżce prowadzącej do odkrycia wolnego, nieskrępowanego intuicyjnego JA JESTEM.

W tej pracy możesz wyrażać się na swój własny niepowtarzalny sposób, podążając za swoją wyobraźnią i ciałem. Improwizacja w nieporuszeniu i w ruchu.

Poprzez ciało ukazują się nasze emocje, dlatego praca z nim jest niezwykle istotna, poprzez ciało docierasz do swojego serca, umysłu, duszy i ducha.

Każdy żywioł jest światem dla samego siebie, jakimś aspektem ludzkiego życia i rodzajem energii oraz jej przejawiania się. Żywioły: Ziemia, Woda, Ogień i Powietrze.

Taniec Żywiołów ma na celu przywrócenie naturalnego przepływu Energii Żywiołów w Jestestwie oraz ich harmonizację. Każdy żywioł ma swoją własną specyfikę, uczy nas nowego, jeszcze nie odkrytego. Pozwala uzdrowić aspekty życia przypisane każdemu żywiołowi.

Opis (jak przebiega ceremonia, w dużym uproszczeniu oczywiście):

Każdy z uczestników w spokoju i skupieniu szuka swojego miejsca w przestrzeni. Kiedy wszyscy są gotowi rozpoczynamy podróż od pozycji leżącej, komfortowej, następnie wprowadzamy lekki ruch – kołysanie oraz falowanie na poziomie energetycznym. W kolejnym etapie przechodzimy do ruchu na poziomie fizycznym aż do pełnego wyprostowania Jestestwa i mocnej ekspresji w tańcu, po czym integrujemy doświadczenia w pozycji najbardziej przez Ciebie odczuwanej – podążamy intuicyjnie za potrzebą swojego ciała. Powracamy do pozycji leżącej. Relaksujemy się integrując poruszone Energie Żywiołów…

Ruch spontaniczny w tańcu żywiołów z muzyką na żywo ma na celu przywrócenie naturalnego i harmonijnego przepływu energii w ciele.

Praca z każdym z żywiołów umożliwia jego rozpoznanie co z kolei daje możliwość  odpowiedniego ukierunkowania.

Podczas spotkania pracujemy ze swoim biopolem oraz jego interakcją z biopolami innych istot.

Ruch ze świadomością oddechu – elementy oddychania tantrycznego

Informacje – odczucia jakie otrzymujemy od ciała w tej rzeczywistości materialno ziemskiej są dla człowieka bardzo ważne i w swojej istocie bardzo głębokie. To z tego poziomu najbliżej nam do serca i ducha. Wszystko, co przepracujemy w ciele i poprzez ciało daje nam uwolnienie i jest dobrem całej ludzkości.

termin: 28 maja godz. 17.30 – 20.30

inwestycja 150 PLN

zapisy Magda Pulwicka 601 149 599 lub Grzegorz Zielonko 791 888 948

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc prosimy o kontakt a następnie rezerwację dokonując wpłaty w wysokości 150 PLN u Magdy Pulwickiej

  • lub na konto: mBank  75114020040000330252855459

uwaga w tytule przelewu proszę wpisać: imię, nazwisko z dopiskiem TŻDomDźwięku

Żywioł Ziemi (aspekt żeński, yin)

Obdarza stabilnością, siłą, spokojem, poczuciem godności. Ziemia to podstawa, konkret, struktura. Wyważa, planuje, liczy, porządkuje. Brak Ziemi grozi podejmowaniem pochopnych decyzji, nieumiejętnością gospodarowania dobrami materialnymi, biedą, strachem, samotnością. Z kolei nadmiar tego żywiołu może zaowocować fanatyzmem, ograniczeniem, nadmiernym konserwatyzmem.Kierunkiem odpowiadającym Ziemi jest północ, a kolorem czarny lub złocisto brązowy. Symbolem używanym przy pracy z tym żywiołem jest garść ryżu w kamionkowej lub mosiężnej miseczce.

Żywioł Wody (aspekt żeński, yin)

Wyraża głębokie uczucia, intuicję, harmonię, czułość i opiekuńczość. Uczy poddania się i zaakceptowania zmian. Kiedy jej brakuje człowiek nie umie odprężyć się i zrelaksować, nie umie okazywać i przeżywać głębokich uczuć. Jest jak pustynia, oparty wyłącznie na reakcjach na zewnętrzne doznania. Staje się obojętny i chłodny. Nadmiar Wody to przede wszystkim bierność i lenistwo, ale także nadwrażliwość i przesada emocjonalna.Kierunkiem Wody w magicznym kręgu jest zachód, kolorem niebieski lub błękitno zielony, a symbolizuje ją kielich lub inne naczynie, na przykład filiżanka, napełnione wodą lub winem.

Żywioł Ognia (aspekt męski, yang)

Inspiruje do działania, obdarza energią optymizmem, odwagą i wiarą we własne możliwości. Ogień to ekspresja i radość. Jego brak wypełnia smutkiem, zniechęceniem i stagnacją. Należy jednak pamiętać, że nadmiar może być niszczący jak pożar. Przynosi agresję, despotyzm i folgowanie żądzom.Stroną świata tego żywiołu jest południe, kolorem czerwony lub pomarańczowo czerwony, a symbolem do pracy płonący tygiel, ognisko lub świeca.

Żywioł Powietrza (aspekt męski, yang)

Wzmaga zdolność koncentracji i umiejętność abstrakcyjnego myślenia. Obdarza niezależnością, poczuciem wolności i łatwością nawiązywania kontaktów. Z Powietrza biorą się genialne wizje i pomysły niekonwencjonalnych rozwiązań. To także tworzenie w myśli obrazów, zarówno dotyczących wspomnień, jak i wybiegających w przyszłość. Brak tego żywiołu powoduje bezradność, poczucie osamotnienia i niemożność znalezienia w swoim życiu celu. Natomiast nadmiar grozi nieodpowiedzialnością, łamaniem obietnic i bujaniem w obłokach.Kierunkiem w magicznym kręgu jest wschód, kolorem biały lub błękitny, a symbolem dym z kadzidła.

Żywioły traktowane z uwagą i szacunkiem zawsze będą cię wspierać i zasilać energią, ilekroć o to poprosisz. Jest to potężna moc i potężna opieka, zatem nic dziwnego, że prośby składane w szczerej intencji i z głębi serca są rzeczywiście spełniane.

Grzegorz “Ognik” Zielonko (1965). Praca nad sobą samym zaowocowała ujawnieniem się daru jasnoodczuwania, jasnowiedzenia i silnej empatii, co spowodowało, że zainteresowałem się możliwościami wykorzystania tego daru do pomocy innym istotom na drodze samorozwoju i poznania poprzez wykonywanie analiz psychometrycznych, masażów przy pomocy mis i gongów, oczyszczania energetycznego i bioterapii oraz tzw. ogólnego doradztwa duchowego – osobistego. Od kilku lat intensywnie pracuję z roślinami mocy, na swojej ścieżce spotkałem i zaprzyjaźniłem się z wieloma Curanderos (uzdrowiciele) z różnych regionów świata od których popłynęła wiedza. Najwięcej nauczyła mnie sama Medycyna Roślin Mocy, co traktuję jako zaszczyt i jestem ogromnie za to wdzięczny. Pracuję z instrumentami archaicznymi takimi jak: gongi, misy, flety indiańskie, bębny szamańskie oraz instrumenty archaiczne, które generują dźwięki i wibracje w celu harmonizacji i uzdrawiania. Śpiewam także mantry oraz icarosy, śpiew intuicyjny nie jest mi obcy. Aromaterapeuta. Współtworzył projekt Music Medicina, założyciel „Solar Music Medicina”. Mówi o sobie „Artysta Duchowy”.

Przedstawiony powyżej „Taniec Żywiołów” jest moją autorską metodą pracy w przestrzeni. Zgłębiałem w tym temacie wiedzę przez niemal 25 lat. Jestem urodzony w roku 1965 r. w roku węża (Chiński horoskop). Natura wyposażyła węże przenikliwością oraz głębokością doznań i wizji, empatią oraz ostrożnością w takim rozumieniu, że raczej wynika w rozwagi niż ze strachu. Dobre cechy aby zauważać istotne sprawy oraz ruch energii, które mogą większości umknąć z pola postrzegania. W moim odczuciu to dobre cechy aby móc pracować na Energiach i z Energiami wspomagając procesy transformacji oraz harmonizacji.

Prowadzenie ceremonii: Grzegorz Zielonko. – misy kryształowe, misy dźwiękowe „Acama” terapeutycznej jakości zwane także tybetańskimi, misy czakrowe, gongi, flety indiańskie, bębny szamańskie, afrykańskie djembe, instrumenty perkusyjne i archaiczne, mantry, icarosy, śpiew intuicyjny, głosy

Zbigniew Iwicki – misy tybetańskie, didgeridoo, bębny szamańskie, afrykańskie djembe, instrumenty perkusyjne i archaiczne

kontakt oraz informacje: www.solarmusic.in 

Grzegorz Zielonko – 791 888 948 www.praktykaduchowa.pl