Czym nakarmić głodne neurony – dieta dobra dla mózgu

Czynniki dietetyczne mają istotne znaczenie dla zachowania dobrego nastroju, wydolności intelektualnej, mogą mieć także wpływ na nasze zdrowie psychiczne. Na spotkaniu dowiesz się, co ma wspólnego inteligencja z „olejem w głowie”, a także, jak dzięki spożyciu odpowiednich pokarmów można poprawić funkcjonowanie umysłu oraz kondycję psychiczną.

Omówione zostaną produkty żywnościowe, jakie wspierają pracę naszych szarych komórek. Powiemy także o tych, których należy unikać, aby uchronić się niekorzystnym ich wpływem na tkankę nerwową. Bardzo ważnym aspektem jest także stan naszej flory jelitowej, która istotnie wpływa na funkcje układu nerwowego. Prelegentka zabierze nas w fascynujący świat ludzkiego mózgu.

Wykład poprowadzi Anna Bober

Specjalistka Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego, Dietetyk wg Medycyny Chińskiej, fitoterapeutka, zielarka. Organizuje warsztaty zielarskie od 2012 roku. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu dietetyki oraz fitoterapii, a także poradnictwo indywidualne. W swoim podejściu łączy dietetykę akademicką oraz zioła zachodnie z medycyną chińską.

Tematem procesów zachodzących na poziomie mózgu interesuje się od wielu lat. Już w 2005 roku prowadziła badania naukowe z zakresu molekularnego podłoża zaburzeń psychicznych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, które później stały się przedmiotem jej pracy magisterskiej. Jest absolwentką biotechnologii, antropologii kulturowej UAM oraz dwóch kierunków studiów podyplomowych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu (Dietetyka oraz Zioła). Należy do sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.
Strona internetowa: www.alchemilium.pl

Wkrótce odbędzie się także wykład o ziołach dla mózgu!

31 stycznia 2019, godz. 19:00 – 21:00

Cena 40 zł

Numer konta do przelewu:
Anna Bober Alchemilium
50 2490 0005 0000 4610 6114 8777
Tytułem: Dieta dla mózgu – nazwisko uczestnika

Zapisy i informacje: 500 182 594, anna.bober81@gmail.com

  • Ilość miejsc ograniczona.
  • Wpłata jest rezerwacją miejsca.
  • Jeśli po uiszczeniu opłaty, osoba nie może wziąć udziału w wykładzie, można znaleźć osobę na swoje miejsce.