Dźwiękowy Promień w Ciemności – Kolędy Tradycyjne

Czym jest Kolęda? To dobra nowina zaklęta w pieśni. Kolęda rozbrzmiewa w zimowej ciemności, łączy ludzi, otwiera domy, mnoży radość w nieskończoność.. Przypomina, że istnieje światło i ciepło nawet w najzimniejszy, najciemniejszy wieczór..

Na tym warsztacie otworzymy nasze głosy, uszy i serca na kolędy, a dokładniej – tradycyjne kolędy polskie i ukraińskie. Przyjrzymy się temu, co je różni a co łączy, dotkniemy dźwiękowego ducha. Zbadamy ale też zwyczajnie przeżyjemy.

To kolędy, które miałam okazję śpiewać wiele razy w kolędniczej wyprawie Innej Szkoły Teatralnej Teatru Węgajty, brnąc po kolana w śniegu na białych bezdrożach wsi Nowica..

A my teraz?

Wyobrazimy sobie przestrzeń w głowie, tak żeby głos niósł się daleko.. Będziemy śpiewać trochę na biało a trochę przezroczyście.. lekko..

Kiedy: 1 grudnia 2019 (Niedziela), 11:00-14:00

Inwestycja: 70 zł

Zgłoszenia proszę ślijcie na adres: vocalosaurus@gmail.com


Prowadzi:

Paulina Miu Kühling

Pielęgnuję uważność na zjawiska zachodzące w dźwiękowej tkance świata. Słucham, śpiewam, komponuję, eksperymentuję. Specjalizuję się w alternatywnej edukacji wokalnej. Pod szyldem „Vocalosaurus” prowadzę autorskie warsztaty głosowe, podczas których ośmielam innych do świadomej eksploracji głosu i przestrzeni. Zbieram tradycyjne pieśni oraz praktykuję i uczę śpiewu białego (śpiewokrzyku) – archaicznej techniki wokalnej ze środkowo-wschodniej Europy. Od lat jestem związana z Teatrem Węgajty. Realizuję i wspieram różnorodne projekty społeczne i artystyczne. Ukończyłam muzykoterapię na Akademii Muzycznej w Łodzi i intermedia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Obecnie mieszkam w Berlinie.

Ze swoimi działaniami pojawiłam się m.in. w: Jatiwangi Art Factory (Indonezja), Trust Dance Company (Seoul, South Korea), Between Sky & Sea (wyspa Herdla, Norwegia), Vougascapes (Vouzela, Portugalia), Spoiwa Kultury (Szczecin), Unithea (Frankfurt nad Odrą), Konteksty (Sokołowsko), Munetik Symposium (Armenia), a także w ramach projektu „Visitors” (Węgry, Czarnogóra, Albania)