Dźwigając balast niewylanych łez. Medytacja otwierająca SERCE

 

Żal i smutek, nasze wrodzone uczucia, są jednym z największych darów, jakie otrzymaliśmy. Pomagają przejść przez życiowe klęski, poczuć ogrom straty czy połączenie z bliskimi, którzy odeszli. Odczuwane i przeżywane jako UCZUCIA, potrafią wzbogacać nasze życie. Przeżyte, przemijają jak fala w morzu.

Dlaczego na ogół tak się nie dzieje? Zdolność odczuwania utraciliśmy w dzieciństwie. Nie dawano nam się wypłakać i nie pozwalano wyżalić, kiedy przeżywaliśmy swoje „małe żałoby”. Wyrośliśmy na ludzi pełnych poczucia winy i litości nad sobą. Określenia „beksa”, „mazgaj”, „płaczek”, czy „nie rycz, bo pójdziesz do kąta”, „chłopaki nie płaczą”, albo zwykłe ignorowanie naszego smutku doprowadziły do tego, że chcemy się litować nad sobą, a stłumione i stłamszone uczucia sterują nami podświadomie. Wstydzimy się łez i naszych słabości, udajemy silnych, boimy się pokazać światu, co naprawdę czujemy.

Przestaliśmy odczuwać SMUTEK, bo wierzymy, że jest do trudne. Stłumiony prowadzi do depresji, zgorzknienia. Smucimy się, bo coś bardzo nas boli. To tylko niektóre konsekwencje ignorowania prawdziwych uczuć.

Dobra wiadomość jest taka, że możemy ten proces powstrzymać, otwierając SERCE na UCZUCIA. Uwolnimy się tym samym od IDENTYFIKACJI z nimi, od cierpienia.

Kiedy spojrzysz na SMUTEK z perspektywy otwartego SERCA, uwolnisz się tym samym z hipnozy myśli. Odczuwany leczy, koi, uzdrawia i uczyni bardziej obecnym w życiu.

SERCE nie potrafi inaczej, jak tylko otwierać się z miłością na to, czego staje się świadome. I nie potrafi inaczej, niż rozpoznawać to, na co otwiera się w miłości.

Zapraszam do praktykowania prostej metody budowania świadomości uczuć, PRACY SERCA, której jestem wielką pasjonatką.


Renata Stankowska o sobie:

Kiedy odczuwam, zamiast myśleć, świat nabiera ostrości, a poszukiwanie otwiera drogę odnajdywaniu.
Dzielę się z zachwytem PRACĄ SERCA, którą zgłębiam i praktykuję od 4 lat. Jestem pierwszą osobą posiadającą certyfikat Safi Nidiaye w Polsce. Korzystając z zaproszenia Domu Dźwięku, zachęcę Was do praktykowania metody, pokażę jej proste kroki i zaproszę do medytacji, co będzie – ufam mocno, – bardzo pięknym przeżyciem.


Medytacja PRACY SERCA, jak każda medytacja, wyciszy twoją intelektualną, analityczną lewą półkulę mózgu, pobudzając intuicyjną, doświadczającą półkulę prawą. To droga PRAKTYKI, nie TEORII.

Spotkanie na charakter otwarty, bez zapisów.

Inwestycja w siebie: 30 PLN

(gotówką lub na konto 25 1140 2004 0000 3902 3489 3605 tytułem Praca Serca)

Data: czwartek, 1 kwietnia 2021, godz. 18:30 – 20:30 – weźcie ze sobą ciepłe kapcie lub skarpety!

Pytania? info@pracaserca.pl

D O Z O B A C Z E N I A !!!
Renata Stankowska

www.pracaserca.pl