Dźwigając balast stłumionej złości. Medytacja otwierająca serce z MUZYKĄ

Świadome postrzeganie uczuć uwalnia

Żeby stać się wolnymi, szczęśliwymi, zdrowymi i życzliwymi ludźmi musimy nauczyć się obserwować, co robią z nami nasze uczucia i co się w tym czasie dzieje, kiedy one dochodzą do głosu. Zamiast dalej myśleć o jakimś zajściu w sposób pełen złości i obmyślać plan zemsty, skierujmy uwagę do swojego wnętrza i spójrzmy, o co tak naprawdę chodzi.

Uwolnić się od identyfikacji

Spojrzenie do swojego wnętrza bardzo się opłaca, ponieważ za każdym niedorzecznym, małym kłopotem, jak i dużym, pozornie nierozwiązywalnym problemem ukrywa się tylko określone, bolesne uczucie, którego nie chcemy przeżyć. Nawet nam do głowy nie przyjdzie, że jest to uczucie. Traktujemy je jak fakt, rzeczywistość i identyfikujemy się z nim. Myślenie typu: ja jestem….( smutny, wściekły, szczęśliwy, niekochany, odrzucony, niechciany itp. ) jest identyfikacją.

Jak możemy zakończyć ten dramat

Rozwiązania naszych problemów nie znajdziemy w zmianie warunków zewnętrznych, ludzi czy nas samych. Jeśli to w ogóle jest możliwe, to tylko na krótką metę. Nie pozbędziemy się dręczącego nas bólu ukrytego skrzętnie pod reakcją emocjonalną. Możemy go jedynie zepchnąć do podświadomości, co doprowadzi do kolejnego, nieuświadomionego cierpienia. Potrwa to dopóty, dopóki nie spojrzymy zamiast na zewnątrz, do naszego wnętrza, gdzie zlitujemy się nad naszym uczuciem, poczujemy je i otworzymy mu serce. Tym sposobem widmo cierpienia odejdzie.

Cały dramat polega na tym, że nie chcemy poczuć naszych uczuć.

OTWORZYĆ SERCE SWOIM UCZUCIOM

Włączyć nasze serce – w tym tkwi zasadnicza różnica. Serce, właściwe centrum naszej duchowej istoty. Serce, którym czujemy. Nasz umysł interpretuje wszystko z dystansu, żeby móc zobaczyć różnice i konteksty. Nasze serce rozpoznaje wchodząc ze wszystkim w kontakt i czuje. Kiedy nasze serce otwiera się na własne i obce uczucia, pragnie całkowitego przeżycia tych uczuć.

Tajemnica kluczy do serca

W naszym społeczeństwie uczucia są regularnie tłumione. Tego nauczyliśmy się w dzieciństwie. Zamykaliśmy na nie nasze serca i odmawialiśmy im naturalnych reakcji serca: złości pozwolenia na istnienie, smutkowi przestrzeni, a pragnieniu szacunku.

Istnieje 10 głównych kluczy, które odpowiadają naturalnym odruchom serca, dzięki którym nasze serce zareaguje na uczucie. W części praktycznej naszego spotkania możecie je Państwo poznać i przećwiczyć ich zastosowanie.

Spotkanie, które będzie miało formę krótkiego wykładu poprzedzającego grupową MEDYTACJĘ, tym razem będzie odświętne i wzbogacone pieśniami płynącymi z serca Iwonki Grendy z zespołu Projekt KOBIETA. Iwonka zaprosi nas do zatrzymania się i odszukania emocji w sobie.

Akt zwykłego ODCZUWANIA może sprawić, że przestajemy reagować w wyuczony sposób, chroniąc się przed bólem. Stara rana może się wreszcie zagoić, ponieważ zdjęliśmy opatrunek (warstwy uczuć, takich jak lęk, smutek czy gniew) i zostawiamy ją wreszcie w spokoju (nie interpretujemy już reakcji innych ludzi jako ciosu w nasz bolący punkt).

Praktykowanie metody PRACY SERCA znacząco wesprze:

  • wyjaśnienie i uleczenie trudnych relacji
  • uwolnienie od cierpienia wywołanego negatywnymi emocjami
  • uleczenie starych ran duszy
  • otwarcie SERCA, odczuwanie i współodczuwanie
  • uwolnienie ciała od napięć i blokad spowodowanych tłumieniem UCZUĆ
  • uwolnienie się od wzorców zachowania
  • uwolnienie się od projekcji, obciążających bliskich
  • wybudzenie się z hipnozy myśli

Renata Stankowska o sobie:

Jestem certyfikowanym nauczycielem metody Pracy Serca Safi Nidiaye. Kocham dzielić się moimi doświadczeniami z praktykowania metody ponieważ wierzę, że towarzyszenie ludziom w cudownej podróży z głowy do SERCA zmienia świat na lepszy.

Prywatnie lubię spacery po lesie i czytanie książek. W wolnych chwilach tańczę tango argentyńskie.

Informacje:

Wymiana: 60 PLN ( gotówką lub konto 25 1140 2004 0000 3902 3489 3605 dopisek: Praca Serca + data medytacji)

Data: sobota, 26 marca 2022, godz. 18:30 – 20:30

Zapisy: info@pracaserca.pl lub tel. 607122630 -> ilość miejsc ograniczona

Przyjdź, nie zwlekaj!

Renata Stankowska

Opinie uczestników moich medytacji możecie przeczytać tutaj: www.pracaserca.pl/strona-glowna/#opinie