Indywidualne sesje Feldenkraisa/ML

Zapraszam na indywidualne sesje metody Feldenkraisa/Movement Lesson dla dzieci i DOROSŁYCH, zarówno neurotypowych, jak i neurowyjątkowych, w Poznaniu, w sobotę i niedzielę od godziny 9.00

Jest to praca przez delikatny dotyk z rotacją – funkcjonalny ruch nie będący masażem ani wymuszaniem czy prowokowaniem ruchu. Dziecko w trakcie sesji może spać, a nawet bawić się. Dorosły także 🙂 Nie ma dolnej ani górnej granicy wieku. Pracuję także z niemowlętami w wieku 0-6 mies.

W metodzie Feldenkraisa/ML pracujemy na zasobach dziecka, nie na brakach, wykorzystujemy to, co już umie (nawet jeśli jest to aż oddychanie czy umiejętność leżenia – oddania ciężaru ciała podłodze), by dać mu poczucie sukcesu, że może i potrafi, i chęć na więcej.

Feldenkrais/ML optymalizuje odpowiedź centralnego układu nerwowego na grawitację, ponieważ wykorzystuje siłę nośną szkieletu i transfer wagi, zamiast polegać na pracy opartej o mięśnie. Dlatego nie interesuje nas tu wzmacnianie czy rozciąganie mięśni, a zwiększanie inteligencji (wydajności) całego systemu w efektywnym reagowaniu na oddziaływanie grawitacji, tak, by ruch był lekki, łatwy i przyjemny. Nawet jeśli jest to ruch dotychczas nieosiągalny.

Sesja obejmuje wywiad, pracę z rodzicem i z dzieckiem oraz program do pracy w domu. Trwa ok. 75 min., w zależności od dyspozycji dziecka.

19-20 października o 10:00 – 17:00

Rezerwacja

  • via tel. (606 458 749) lub messenger.
  • Sesję rezerwuje zadatek w wysokości 100 zł.
  • Dane do wpłaty:

63 1050 1445 1000 0023 1365 9886
Ilona Filipkowska
z dopiskiem: Feldenkrais_Poznań

INWESTYCJA:

  • DZIECI 200 ZŁ
  • DOROŚLI 250 ZŁ

Info o prowadzącej: https://feldenkraispolska.org/nauczyciel/ifilipkowska