Indywidualne sesje Feldenkraisa

Zapraszam na indywidualne sesje metody Feldenkraisa (INTEGRACJA FUNKCJONALNA) dla dzieci i DOROSŁYCH, zarówno neurotypowych, jak i neurowyjątkowych, w Poznaniu, w niedzielę od godziny 9.00.

Jest to praca przez delikatny dotyk – funkcjonalny ruch nie będący masażem ani wymuszaniem czy prowokowaniem ruchu. Dziecko w trakcie sesji może spać, a nawet bawić się. Dorosły także 🙂 Nie ma dolnej ani górnej granicy wieku. Pracuję także z niemowlętami w wieku 0-6 mies.

W metodzie Feldenkraisa pracujemy na zasobach dziecka, nie na brakach, wykorzystujemy to, co już umie (nawet jeśli jest to aż oddychanie czy umiejętność leżenia – oddania ciężaru ciała podłodze), by dać mu poczucie sukcesu, że może i potrafi, i chęć na więcej.

Feldenkrais optymalizuje odpowiedź centralnego układu nerwowego na grawitację, ponieważ wykorzystuje siłę nośną szkieletu i transfer wagi, zamiast polegać na pracy opartej o mięśnie. Dlatego nie interesuje nas tu wzmacnianie czy rozciąganie mięśni, a zwiększanie inteligencji (wydajności) całego systemu w efektywnym reagowaniu na oddziaływanie grawitacji, tak, by ruch był lekki, łatwy i przyjemny. Nawet jeśli jest to ruch dotychczas nieosiągalny.

Sesja obejmuje wywiad, pracę z rodzicem i z dzieckiem oraz program do pracy w domu. Trwa ok. 75 min., w zależności od dyspozycji dziecka.

31 sierpnia – 1 września 2019 o 9:00 – 18:00

Rezerwacja via tel. (606 458 749) lub messenger. Sesję rezerwuje zadatek w wysokości 100 zł.

Dane do wpłaty:

63 1050 1445 1000 0023 1365 9886
Ilona Filipkowska
z dopiskiem: Feldenkrais_Poznań

INWESTYCJA:

  • DZIECI 200 ZŁ
  • DOROŚLI 250 ZŁ

Info o prowadzącej: https://feldenkraispolska.org/nauczyciel/ifilipkowska