Koncert relaksacyjny

Witaj wędrowcze,

usiądź wygodnie wśród nas, wysłuchaj dźwięków zrodzonych przez Ziemię, zwierzęta i ludzi. Zabierzemy Cię w podróż do niezwykłych krain, znajdujących się w Twoim wnętrzu.

Usłyszysz przenikające ciało akordy przestrzeni, które balansują, relaksują i uspokajają. Dźwięki złota, różowego kwarcu, turkusu, cytrynu, piramid z kryształu górskiego. Usłysz świst piór, rytmiczne bicie bębnów, flet oraz zakute w metalu dźwięki sansuli i hang druma.

Projekt pod nazwą „Dźwięki Ziemi i Przestrzeni” to teatr dźwięku XXI wieku. Przedstawienie muzyczne, które oddziałuje na ciało, spaja zmysły i umysł, wzbogaca wyobraźnię, wprowadza spokój, harmonię, pobudza do refleksji.

Są to dźwięki pochodzące z każdego kontynentu, często od kultur, które żyły trzy, cztery, a nawet pięć tysięcy lat temu w głębokiej więzi z naturą. Łączą się one w tym projekcie z najmłodszymi i najrzadszymi instrumentami świata stanowiąc pomost pomiędzy nowoczesną myślą technologiczną i antycznymi kulturami żyjącymi na Ziemi. Dźwięki oprócz instrumentów pochodzą również prosto z natury (pióra Ary, muszle morskie, kamienie szlachetne, minerały, złoto itp.), a wszystko uzupełnia śpiew intuicyjny.

Używamy przede wszystkim mis alchemicznych, które są unikalnym połączeniem czystego kwarcu oraz kamieni szlachetnych i minerałów w różnej proporcji. Wytwarzane są one ze specjalnej maszyny (jeden egzemplarz na świecie), która gwarantuje krystalicznie czysty dźwięk najwyższej jakości. Używane są one zarówno jako instrumenty muzyczne
jak i narzędzia terapeutyczne.

Misy te łączymy z „dźwiękami Ziemi” czyli instrumentami drewnianymi, piórami, muszlami morskimi oraz śpiewem.

„Kompozycje” które pojawiają się na koncertach, mogą być podobne, lecz nigdy nie są takie same. Grając opieramy się przede wszystkim na głębokim czuciu naszej wspólnej przestrzeni oraz wprowadzaniu do niej harmonii poprzez wibracje dźwięków wytwarzanych z naszych instrumentów.

Nasze ciała posiadają wewnętrzne „organy”, szczęście to „dobry nastrój”, a gdy układa nam się w życiu mówimy, że „wszystko gra”. Każdy z naszych organów posiada częstotliwość z którą rezonuje, tak samo jak nasze kości, skóra czy komórki z których jesteśmy zbudowani. Nasze przedstawienia to zarówno terapia jak i masaż dźwiękiem, naturalna metoda relaksacji i udrażniania emocji. Subtelne wibracje pobudzają ciało do uwolnienia napięć, odtworzenia własnej harmonii, pobudzają zdolności regeneracyjne organizmu.

6 marca 2018, godz. 17.00 – 19.00

 • Startujemy o godzinie 17:00
 • Przyda Ci się koc, karimata i woda
 • Czas trwania koncertu to około 2 godziny.
 • Zaplanuj jednak więcej niż 2 godziny na wydarzenie, aby móc doświadczyć głębokiego relaksu po koncercie.

Grają:

 • Agnieszka Lamirowska
 • Grzegorz Korzeniec
Inwestycja:

 • 20 zł – studenci
 • 30 zł – reszta świata
 • bilety do nabycia na miejscu przed koncertem.
Rezerwacje oraz informacje dotyczące koncertu:

 • 511-455-760 – Grzegorz
 • 503-591-159 – Agnieszka