Kontakt improwizacji z Natalią Oniśk

kontakt-improwizacji-2Serdecznie zapraszamy na kolejny warsztat kontakt improwizacji w Poznaniu z Natalią Oniśk, nauczycielką z Warszawy. Natalia, dzieląc się swoim doświadczeniem, z uwagą i wyczuciem wprowadza w świat kontakt improwizacji. Prowadzi grupy na różnym poziomie zaawansowania.

W kontakt improwizacji chodzi o spotkanie, o bycie ze sobą i z partnerem, o obserwowanie i reagowanie, o oświadczanie przestrzeni, chodzi o tworzenie i odkrywanie.

Ważnym elementem w kontakt improwizacji jest słuchanie. Słuchanie jako umiejętność postrzegania ruchu drugiej osoby, kształtu i napięcia jej ciała, tempa tego ruchu i miejsca w przestrzeni, postrzegania wszystkimi zmysłami, a przede wszystkim przez dotyk i zmysł kinestetyczny.

Podczas tego warsztatu będziemy ćwiczyć nasze umiejętności słuchania poprzez dotyk i ruch pracując indywidualnie, z drugą osobą i w grupie. Głębokie, wielowymiarowe słuchanie umożliwia spotkanie się na wielu poziomach, klarowną komunikację, pozwala pełniej wylądować w teraźniejszości, poczuć pełną obecność w działaniach.

Ten warsztat ma być kontynuacją wprowadzenia do kontakt improwizacji, zatem zapraszamy i tych, którzy już pierwsze kroki mają za sobą, jak i tych, którzy nie mieli jeszcze okazji spróbować, a chcieliby sprawdzić.

 termin: 26 listopada, godz. 11.00 – 18.30 (z 75 min. przerwą na obiad i odpoczynek)

 Warsztat przeznaczony jest zarówno dla osób początkujących, jak i tych, którzy mają już doświadczenia w kontakt improwizacji. Przy zgłoszeniu napiszcie kilka słów o tym, czy znacie kontakt, czy dopiero rozpoczynacie z nim Waszą przygodę oraz jakie ewentualnie inne formy pracy z ciałem pielęgnujecie na co dzień.

koszt:

  • 90-130 zł (ile możesz) przy wpłacie do 20 listopada;
  • 110-130 zł (ile możesz) przy wpłacie po tym terminie.
  • Numer konta do przelewu zostanie podany mailem.

Pytania i zgłoszenia:  gagtyk@gmail.com

Kontakt improwizacja to technika tańca, w której kontakt fizyczny jest punktem startowym poszukiwań poprzez improwizację ruchową. Na poziomie techniki KI bada jak radzić sobie z ciężarem – oddawaniem go, przyjmowaniem i wprawianiem go w ruch, jak słuchać poprzez dotyk i ruch. Od początku istnienia (1972) w kontakt improwizację wpisane jest poszukiwanie, badanie i uczenie się.

Natalia Oniśk – tańczy kontakt improwizację i uczy tej formy tańca. Jest organizatorką wydarzeń związanych z tańcem i ruchem w Polsce, współzałożycielką Fundacji CIAŁO SIĘ, której celem jest popularyzowanie i wspieranie pracy z ciałem. Interesuje ją somatyczne podejście do ruchu i jego wpływ na taniec solo, kontakt improwizację i pracę performatywną. W ciągu ostatnich kilku lat, oprócz intensywnego studiowania kontakt improwizacji, uczyła się Metody Feldenkraisa®, Body-Mind Centering® i włącza elementy tych metod do KI.

 https://www.facebook.com/punktkontaktu/

SERDECZNIE WAS ZAPRASZAMY!!!