Kręgosłup – oś ciała. Miednica – wsparcie sił życiowych. Weekend z Bodyfulness.

Zapraszam na dwudniowy, stacjonarny warsztat weekendowy w Poznaniu. Spotkanie dla kobiet i mężczyzn, niezależnie od wieku i sprawności ciała.

Temat przewodni naszej uważnej Podróży w ciało z Bodyfulness:

„Kręgosłup – oś ciała.

Miednica – wsparcie sił życiowych”

Miednica to kolebka życia – na wszystkich poziomach. Nie tylko poprzez przypominający kołyskę kształt kości ją podtrzymujących.

 • Tam zaczyna się życie każdego z nas.
 • Tam znajduje się Twój środek ciężkości ciała.
 • Tam – zgodnie ze starochińską medycyną – mieści Twoje centrum energetyczne [Dan-tien – co dosłownie tłumaczy się jako „Pole eliksiru życia”]
 • Tam Twoja seksualność (i kobieca i męska).
 • Tam otulona jamą trzewną strefa jelit – uznawana za Twój drugi mózg, a z pewnością – pierwsze centrum autoimmunologiczne.
 • To tam także hamak mięśni dna miednicy – i to od nich powinien zaczynać się każdy bezpieczny ruch w wysiłku, każde dźwiganie, parcie, napór.
 • Tam Twoja piwnica emocjonalna (pamiętasz ten tępy, mdlący ból przed klasówką?)
 • Tam także rodzi się ekstaza – motyle w brzuchu, pożądanie, Twoje orgazmy.
 • Tam w końcu stabilizacja Twojego ciała ugruntowanego w obręczy miednicy – między biodrami i kością krzyżową.

Miednica jest jak dobrze perfekcyjnie skonstruowana przez Naturę łódź, której kurs niesie Cię do Życia.

I gdyby pozostać przy analogii do owej łodzi – Kręgosłup to jej maszt .

Dźwiga cały twój ciężar, zbiera wszystkie obciążenia, elastyczny i sprawny pozwala na lekkość pochylania się, skrętów na boki.

Gdyby porównać kręgosłup do masztu twojego ciała – kość krzyżowa – jest wsparciem, fundamentem zbierającym schodzące po linach tego masztu naprężenia. Gdyby przyjrzeć się mechanizmom chowania napięć, traum, odcisków życia w ciele – nie tylko tych fizycznych, ale tych emocjonalnych – obszar sakralny towarzyszący kości krzyżowej to piwnica, gdzie system nerwowy pakuje wszystko, czego już nie może udźwignąć, to co wypiera, wymraża, chce zapomnieć.

Gdyby więc porównać kręgosłup do masztu – obręcz barkowa i żebra to jak reje, na których wspierają się mięśnie twojego grzbietu. Ich ruchomość, elastyczność zapewnia stabilne, bezpieczne, wytrzymałe wsparcie dla pleców. Bez elastycznych żeber nie ma możliwości, aby czuć lekkość w plecach…

Giętkość kręgosłupa to nie tylko komfort twojego życia zapewniany przez wsparcie pleców. To także płynny przekaz neurologiczny po rdzeniu do nerwów obwodowych – drożne połączenie między mostkiem kapitańskim – centralą sterowania ruchem i funkcjami ciała w mózgu, a każdym organem, narządem, więzadłem, tkanką w ciele.

Czy wiesz, że ucisk na kręgu szyjnym to np. drętwienie twoich palców u rąk lub problemy ze stawami dłoni? Czy wiesz, że napięcia, odchylenia od osi, kompresje w rejonie lędźwiowym to np. kłopoty z kolanem lub nerką…? Tym także jest kręgosłup i ukryty w nim rdzeń centralnego systemu nerwowego.

Ach!!!, ile cudownych rzeczy z ciałem może się wydarzyć, jeśli zadbamy o rozluźnienie, odciążenie wsparcie powrotu do osi w kręgosłupie… Może nastąpi poprawa w bolącym kolanie albo w zapomnienie pójdą problemy z krtanią?

Ile się może otworzyć nowych doświadczeń, ileż lekkości i świadomości, jeśli z wiosną zajmiemy się naszą łodzią ciała!

Już się z Wami cieszę na tę kolejną podróż!!!

Zatem, ruszamy w morze – żagle na maszt!

***

JAK BĘDZIEMY PRACOWAĆ ?

Zajmiemy się tym kompleksowo i skutecznie – przygotujemy przyjemnymi i odprężającymi ruchami cały obszar barków, miednicy, mięśni i powięzi. Zaangażujemy system nerwowy, krążeniowy, limfatyczny oraz cały kompleks anatomicznych taśm powięziowo-mięśniowych.

W ciągu pierwszego dnia warsztatu przejdziemy trzystopniową podróż w ciało, aby bezpiecznie, trwale i głęboko dotrzeć poprzez ruch do wszystkich struktur powiązanych z kręgosłupem.

Etap 1:

* odprężanie barków i ramion

* rozluźnienie odcinka piersiowego i szyjnego kręgosłupa

Etap 2:

* elastyczność taśm anatomicznych tylnych,

* rozluźnianie przestrzeni przykręgowych wzdłuż całego kręgosłupa;

* przywracanie gibkości w skrętach pleców – ruchy rotacyjne.

W ciągu drugiego dnia zanurzymy się w tematy powiązane z miednicą – jej organiką i psychosomatyką.

Etap 1:

* rozluźnienie miednicy i kości krzyżowej;

* uwalnianie napięć z odcinka lędzwiowego;

* nawilżenie stawów krzyżowo-biodrowych i odnowienie ustawienia osi obręczy miednicy.

Etap 2:

* praktyka (trening) mięśni dna miednicy metodą CoreFit – nauka czucia i stabilizacji mdm

* emocje, które uwięzły na dnie miednicy;

* integracja zmian w funkcjonalności ciała

A żeby pozostać w tematach marynistycznych: „Więcej wiemy o budowie kosmosu niż o głębiach mórz i oceanów… a ile wiemy w wnętrzu własnego ciała?”

To będzie dobra, ważna, podróż w ciało.

Zapraszam kobiety i mężczyzn, niezależnie od sprawności ciała i wieku.

Prowadzenie:

Dr n. biol. Iwo Ina Łaźniewska – holistyczna terapeutka traum, terapeuta i nauczyciel Lifeimpression Bodywork (certyfikat Ayurveda & Lifeimpressions Institute, USA), terapeutka ruchem, terapeutka uroginekologiczna i instruktorka treningu mięśni dna miednicy i terapii zachowawczej dysfunkcji dna miednicy (certyfikat Corefit System©), Terapeutka kobiecych traum przestrzeni seksualnej, asystentka w mistrzowskiej ścieżce nauczycielskiej w Szkole Relacji Partnerskich TantraLove. Certyfikowana absolwentka stażu dla terapeutów „Female Ejaculation & G-Spot for Practitioners” by Deborah Sundahl Sex Education for Adults©. Certyfikowana do pracy z nastolatkami, które „nie chcą już tu być”; absolwentka Akademii Komunikacji.

W holistycznym leczeniu pacjentów z traum i pracy terapeutycznej wspiera się zarówno wiedzą akademicką z zakresu neurobiologii, biologii stresu, jak i wykorzystuje metody terapii biodynamicznych oparte na technikach wspierania naturalnych mechanizmów ochronnych, autonaprawczych. Ufa potędze neuroplastyczności i mądrości emocjonalnej ciała, które gdy słuchamy go z szacunkiem – uczy nas, jak o siebie zadbać na każdym poziomie w sposób, który powoduje poczucie bezpieczeństwa i wewnętrznej mocy. Twórczyni Instytutu Bodyfulness zajmującego się badaniami i propagowaniem systemu holistycznej terapii świadomości ciała poprzez ruch w głąb siebie z wykorzystaniem najnowszej neuronauki i wiedzy z zakresu biomechaniki ruchu.

Prowadzi sesje indywidualne, warsztaty terapeutyczne (osadzone w nurcie pracy z uważnością, uwalnianiem traum z ciała) oraz cotygodniowe grupowe zajęcia dla kobiet i mężczyzn według autorskiego programu „Bodyfulness” © – lekcje uważności ciała i świadomego ruchu wspierane metodami pracy z ciałem wg Feldenkraisa i VanHowtena oraz technikami medytacyjnymi i Mindfulness.

ORGANIZACJA WARSZTATU:

** Inwestycja w zdrowie (koszt obejmuje oba dni warsztatowe):

 • 690 zł
 • * dla par (z jednego gospodarstwa domowego) 10% zniżki 
 • * do końca kwietnia – wiosenna cena 555 zł
 • Warunkiem wpisania się na listę jest wpłata zaliczki w kwocie 290 zł na konto, które podane zostanie przez Organizatorkę. Po 10.05.2022 zaliczka jest bezzwrotna.
 • Pozostała kwota (400 zł) płatna na miejscu.
** Kiedy?

 • 28-29 maja 2022 [sob. 10.00-18.00; nd.: 9.00-17.00]
 • Przewidziana godzinna przerwa obiadowa. Catering wege dla chętnych.
ZAPISY:

 • Wymagane wcześniejsze zapisy!
 • Organizatorka przyjmująca zapisy: Magda Nina Sławnikowska.
 • Napisz wiadomość do Magdy Niny na Messengera lub maila magdaninawarsztaty@gmail.com
 • lub wyślij SMS na nr 572 84 81 81.
 • Ilość miejsc ograniczona ze względu na obecne obostrzenia i wymogi sanitarne.
 • Decyduje kolejność wpłat.
UWAGA DLA OSÓB SPOZA POZNANIA:

 • Istnieje możliwość zarezerwowania w Domu Dźwięku (nad salą ćwiczeń) niedrogiego noclegu z piątku na sobotę i/lub z soboty na niedzielę
 • w tej kwestii kontakt z Organizatorką (Magda Nina Sławnikowska)

Zapraszam z radością,

Wasza terapeutka od Dobrego Życia

dr n. biol. Iwo Ina Łaźniewska

Instytut Bodyfulness