Kurs stawiania baniek

Istotą stawiania baniek jest stymulacja układu odpornościowego. Ulega on aktywacji w momencie przyłożenia bańki do wybranego obszaru na ciele. Czyni to ten układ zdrowszym i sprawniejszym do walki z patogenami.

Bańki to bardzo stara i w dalszym ciągu skuteczna metoda leczenia zaliczana do medycyny naturalnej. Stosowały ją nasze mamy i babcie, ponieważ była jedną z alternatyw do pozbycia się infekcji dróg oddechowych. Choć stawianie baniek na jakiś czas odeszło do lamusa, metoda znów powraca do łask. To za sprawą dostępności różnych rodzajów akcesoriów, które znacznie ułatwiają aplikację. Niegdyś bowiem używano wyłącznie baniek ogniowych, co wiązało się z ryzykiem poparzeń. Obecnie na rynku pojawiły się bańki bezogniowe, a wśród nich chińskie, które są bardziej komfortowe w użytkowaniu.

Stawianie baniek jest metodą mającą swe korzenie w medycynie arabskiej. W tych krajach stale są one popularne i choć już mniej, to dalej wykorzystywane. Metoda leczenia bańkami trafiła też do Azji i Federacji Rosyjskiej, gdzie zresztą jest popularna do dziś. Wykorzystuje się ją również w Polsce, choć w naszym kraju jest traktowana wyłącznie jako terapia dodatkowa.

11 czerwca 2022, godz. 10:00 – 12:00

Cena szkolenia: 200zł

W celu rejestracji na kurs proszę dzwonić pod numer: 697 222 114

Agnieszka