Kurs Stawiania Baniek

Dawniej o bańkach mówiło się że „wyciągają złą krew”. Dziś wiemy, że zasada działania baniek jest całkiem prosta, a jednak skuteczna 🙂 Stawiania baniek można sprawnie nauczyć się i wykorzystywać te umiejętności gdy zajdzie potrzeba.

Terapia bańkami jest skuteczna w przypadku przeziębień, powracających angin, astmy oskrzelowej, nerwobóli, rwy kulszowej, zapalenia stawów, bólu mięśni, czy kręgosłupa.

Wg Medycyny Chińskiej przeziębienie to wpływ 4 głównych czynników: wiatru, zimna, wilgoci i gorąca, które mogą wnikać do organizmu. I tu właśnie bańki, które są stawiane na przebiegu odpowiednich meridianów (kanałów), mają za zadanie „otworzyć” powierzchnię i „wyciągnąć” patogenne czynniki z ciała oraz pobudzić krążenie.

Bańki mają także wspaniały wpływ na cały organizm. Ich działanie poprawia krążenie skórne, zwiększając wydzielanie potu oraz substancji toksycznych. Podobnie wpływa na mięśnie i stawy, usprawniają ich funkcjonowanie i metabolizm.

W trakcie warsztatów będziemy pracować w grupach 3 osobowych. Każda z osób po kolei będzie obserwowała, przeprowadzała zabieg i poddawała się zabiegowi z użyciem baniek.

Nauczymy się pracować z:

  • bańkami ogniowymi
  • bańkami próżniowymi
  • bańkami kosmetycznymi
  • bańkami, którymi można wykonać masaż.

Porozmawiamy o tym jak dobierać odpowiednią terapię. Jak przeprowadzić zabieg, jakich preparatów używać, jakie są przeciwskazania, jakie środki ostrożności zachować itp.
Będzie czas na zadawanie pytań i rozwiewanie wszelkich wątpliwości.

Po tym warsztacie z pewnością polubicie się z bańkami!

Prowadząca Ewa Wiśnieska:

Jestem Dietetykiem TCM, Biologiem oraz Terapeutą Medycyny Naturalnej. Kilka lat temu moją pasję przełożyłam na pracę i do teraz szczęśliwie je łączę. Niezmiennie przez lata fascynuje mnie jak naturalne, prawidłowe żywienie i styl życia skutecznie przekłada się na nasze doskonałe samopoczucie i utrzymywanie zdrowia. Uwielbiam dzielić się moją wiedzą i doświadczeniem z pacjentami oraz z szerszym gronem poprzez formy warsztatowe i wykładowe. Pasjonuje się ziołolecznictwem i naturalnymi metodami przywracania równowagi w naszych ciałach. Ukończyłam wiele kursów i szkoleń w obszarze naturoterapii ,diagnozowania i terapii pożywieniem.

termin: 12 października, godzina 17.00 – 20.00

Warsztat przewidziany jest na max 8 osób.

Cena za osobę – 170 zł.

Zakup biletu można dokonać jedynie poprzez platformę:

http://labsintown.pl/rozwojowe/430-kurs-stawiania-baniek-2009.html

Zgłoszenia jedynie poprzez zakup biletu

(dane prześlę po zgłoszeniu mailowym). Możliwość wystawienia faktur.

Dla każdego uczestnika dyplom uczestnictwa w warsztatach.

Zgłoszenia należy przesyłać na ewa.wisniewska@tierramadre.pl

  • W ramach uczestnictwa przewidziane są materiały i „przerwy kawowe”.
  • W razie chęci uczestnictwa także w innych moich warsztatach – przewidziany jest rabat – minus 20 zł na każde szkolenie 🙂