Narodziny do życia w pełni – Poziom 1 i 2

DOŚWIADCZENIE NARODZIN DETERMINUJE JAKOŚĆ ŻYCIA.

W każdej komórce naszego ciała nosimy pamięć o okolicznościach w jakich przyszliśmy na świat, swoisty „odcisk” w systemie nerwowym (zwany odciskiem limbicznym).

Jeśli to, co zaszło w okresie okołoporodowym było traumatyczne i przytłaczające emocjonalnie (a według badań większość porodów nosi znamiona wydarzenia traumatycznego), przez resztę życia możemy się borykać z powstałymi wtedy nieskutecznymi strategiami radzenia sobie z wyzwaniami i nieadekwatnymi wzorami zachowań.

Metoda Birth Into Being bezpośrednio rozwiązuje ten problem, przekształcając nasz Odcisk Limbiczny.

CZYM JEST BIRTH INTO BEING I JAK DZIAŁA?

Jest to nowoczesna metoda terapii i samorozwoju spójna z prastarą wiedzą wielu rdzennych kultur i badaniami z dziedzin psychologii prenatalnej, fizyki kwantowej, epigenetyki oraz nowej biologii.

Ta niezwykle bogata empiryczna metoda pracy składa się z różnorodnych technik otwierających poszczególne poziomy systemu nerwowego w celu dokonania świadomych modyfikacji skryptów i programów zarządzających naszym życiem.

Przykładowe narzędzia:

 • różnorodne techniki oddechowe,
 • taniec intuicyjny,
 • techniki świadomego dotyku i pracy z ciałem,
 • techniki ustawieniowe i dramaterapia
 • wizualizacje,
 • re-edukacja somatyczna,
 • techniki medytacji kierowanych, zarówno w ruchu, jak i w stanie głębokiej relaksacji.

Praktyki te służą otwarciu podświadomej pamięci, by uzyskać dostęp do wspomnień przechowywanych w ciele i głęboko w systemie energetycznym. Skutecznie budzą one w ciele to, co stare, by umożliwić przyjrzenie się tym najwcześniejszym zapisom i dokonanie świadomej rekonstrukcji wewnętrznych skryptów – wspieram i rozwijam to, co mi służy, puszczam to, co mnie hamuje.

CZĘŚĆ 1 WARSZTATÓW (dwa dni) OBEJMUJE NASTĘPUJĄCE ZAGADNIENIA:

 • Wprowadzenie w tematykę „odcisku limbicznego”.
 • Zmiana „podstawowych ustawień” w systemie nerwowym.
 • Przekodowanie hamujących wzorców emocjonalnych z okresu formatywnego poprzez stworzenie nowego „wspomnienia” poczęcia, ciąży, narodzin i karmienia piersią w błogich i bezpiecznych okolicznościach.
 • Stworzenie nowych punktów odniesienia – nowej strefy emocjonalnego komfortu dostosowanej do świadomych intencji danej osoby.
 • Medytacja Narodzinowa (przekodowania wzorca limbicznego)

Jest to terapeutyczna medytacja kierowana, która zabierze Cię do samych początków Twojego życia po to, by świadomie i celowo napisać Twoją historię OD NOWA.

W czasie tej wewnętrznej podróży z przewodnikiem ponownie odwiedzisz pierwsze chwilę życia- poczęcie, czas w łonie matki, narodziny i wczesne dzieciństwo – ale TYM RAZEM możesz aktywnie i świadomie wykreować sobie inne, błogie doświadczenie bycia w ciele, alternatywne “wspomnienie” bycia przyjętym na Ziemi w miłości i poszanowaniu Ciebie jako maleńkiej ludzkiej istoty, z troską, czułością i świadomością.

CZĘŚĆ DRUGA WARSZTATÓW (LEVEL 2 – dwa dni)

Skupia się na latach dzieciństwa i wczesnych latach nastoletnich a zwłaszcza na uleczeniu traum relacji z rodzicami i traumach, które wydarzyły się w okresie dorastania podczas wchodzenia w relacje z szerszym gronem ludzi.

Służy odzyskaniu radosnej natury i twórczej odwagi młodych ludzi, poczucia cielesnej niezawisłości i dziecięcej nieustraszonej wiary w sens życia i nasz własny niczym nieograniczony potencjał.

Pozwala na rekonstrukcję i re-afirmację swoich osobistych granic.

CZY PRACA BIRTH INTO BEING JEST PRZEZNACZONA TYLKO DLA OSÓB OCZEKUJĄCYCH DZIECKA?

Tak i nie!

 • Warsztaty są dla każdego, kto gotowy jest do zneutralizowania traumy, jakiej doświadczył przy porodzie lub w okresie okołoporodowym!
 • Owszem, jest to bardzo efektywny, holistyczny sposób przygotowania do narodzin dziecka, ze względu na aktywację wewnętrznej mądrości ciała, głębokiej intuicji oraz ustanowienie połączenia z Polem Narodzin, źródłem Energii Rodzenia.
 • Ale namacalne korzyści wynikające ze zharmonizowania całego systemu przekładają się na większą zdolność do narodzin… WSZYSTKIEGO   :
 • nowej, bardziej autentycznej wersji siebie,
 • nowego poziomu nawiązywanych relacji,
 • nowych projektów zawodowych i osobistych, a przede wszystkim
 • nowej zdolności do odczuwania błogości, miłości i zakorzenienia w swoim jestestwie.

Co o warsztatach mówią uczestnicy:

„Uświadomiłam sobie jak pięknym aktem jest proces zapłodnienia . Dziś wiem, ze moje przyszłe dziecko i ja możemy mieć piękne doświadczenie w czasie narodzin . Już się nie boję i jestem gotowa zostać mamą” W.

„Po warsztatach umiem dokładnie zwerbalizować potrzeby swojego ciała. Mam cały czas niekontrolowane wybuchy radości, przeogromna ochotę na seks i na każdym kroku ktoś mi chce dawać więcej pieniędzy niż mi się należy  ! ” Anna

„Profesjonalizm, ciepło, otwartość, troska , niesamowite wyczucie i doświadczenie, jeżeli jesteś gotów, to są to warsztaty na pewno dla Ciebie.” Agnieszka

” Pierwszy raz brałem udział w Basi warsztatach i na pewno nie ostatni, jest ona osobą bardzo profesjonalną ,wiecznie uśmiechniętą, kochającą to, co robi a warsztaty …cóż kochani to trzeba po prostu przeżyć, niesamowite przeżycie nie do opisania, polecam z całego serca każdemu, dwa dni których nie zapomnę do końca życia. Bardzo serdecznie polecam warsztaty indywidualnym osobom lub parom, jak to było w moim przypadku – wraz z partnerka zaczęliśmy (wiem to!) NOWY rozdział w naszym życiu. Pozdrawiam”. M.

„Zdecydowanie polecam warsztaty z Basią. Praca na głębokim poziomie, mocno zmieniająca życie. Lżej i łatwiej się żyje po pracy w Polu Narodzinowym, mniej presji, większa harmonia wewnętrzna i spokój. Wszystko jest bardziej poukładane i można wreszcie cieszyć się życiem, kochać, dbać o siebie i o swoich bliskich, życie po Birth Into Being nabiera lepszego smaku.” Ania

„Bez względu na to czy szukasz bezpiecznej, profesjonalnej przestrzeni warsztatowej, czy wysoce skutecznej terapii alternatywnej, Barbara jest ta osobą, która z ogromną empatia i delikatnością pomoże Tobie odmienić niedziałające już dla Ciebie wzorce i uleczyć dawno zranione uczucia.” Kasia

O autorce metody Birth Into Being:

Elena Tonetti-Vladimirova to duchowa położna, wizjonerka i pionierka ruchu Świadomych Narodzin i pokoju na świecie.

Od 1982 roku współpracowała z Igorem Czarkowskim, pionierem porodów naturalnych w wodzie. Współtworzyła organizowanie „Obozów Narodzin” nad Morzem Czarnym, z którego pochodzą zapierające dech w piersiach sceny porodów naturalnych na dzikich plażach w asyście delfinów, które podziwiać można w filmie jej autorstwa pt.: “Narodziny, jakie znamy”.

Więcej o Elenie i metodzie Birth Into Being na jej stronie:

www.birthintobeing.com

O prowadzącej:

Barbara Blichowska-Czajka – mama dwójki „cudownie charakternych” nastoletnich dzieci, doświadczona doula, rzeczniczka ruchu na rzecz świadomych narodzin i świadomego rodzicielstwa. Od 2019 facylitatorka metody Birth Into Being (Facilitator in training – level 1-3). Do warsztatów wnosi wieloletnie doświadczenie w pracy w Polu Narodzinowym, doświadczenie w pracy z grupą i wspierania kobiet i par w odnajdywaniu ich indywidualnej ścieżki życiowej i osobistej mocy. Barbara preferuje delikatne, intuicyjne metody pracy, w pełnym poszanowaniu dla wolnej woli i decyzyjności Klienta, w pracy kieruje się głęboką empatią, uznaniem dla indywidualności i wewnętrznej mądrości każdego człowieka.


TERMIN: 27-30 Lipca 2023

Zajęcia rozpoczynają się codziennie o 10 rano, kończą o 17.

W środku dnia przewidziana jest godzinna przerwa na lunch i dwie 15-minutowe przerwy: jedna w połowie porannej i jedna w trakcie popołudniowej sesji.

Ze względu na charakter pracy powyższe ramy czasowe są płynne i może się zdażyć, że skończymy pracę / sesję z lekkim opóźnieniem.

KOSZT:

 • 1530 zł/os.
 • Para: 2880 zł

Opcje zniżkowe:

 • Płatne do 10 czerwca (EARLY EARLY BIRD) : -20%
  1224 zł/os. przy wpłacie minimalnej 700 zł zaliczki lub całości kwoty za warsztat do 10 czerwca 2023)
  (cena dla par: 2304 zł)

lub

 • Płatne do 30 czerwca (EARLY BIRD) : -10%
  1377 zł/os. przy wpłacie zaliczki 700 zł lub całości kwoty za warsztat do 30 czerwca 2023)
  (Cena dla par: 2592 zł)
NOCLEG I WYŻYWIENIE

 • Koszt noclegu i wyżywienia nie jest wliczony w cenę warsztatu..
INFORMACJE I ZAPISY Basia Blichowska-Czajka

 • your.doula@yahoo.co.uk
 • 00447821493296

Aneta Wiertelak


ZE WZGLĘDU NA KAMERALNY ROZMIAR SALI I INTYMNY CHARKTER PRACY ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA.

O miejscu na warsztacie decyduje wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 700 zł i kolejność zapisów.


Praca w polu Birth Into Being wpisuje się w tworzenie Nowego Paradygmatu wiedzy i życia na Ziemi.

Służy poszerzeniu świadomości, życiu, narodzinom i transformacji na wielu poziomach jednocześnie.     

Doświadcz sam na sobie jak wielką moc ma ta metoda.