Od Zera Do Stara – Warsztaty Acroyogi dla początkujących

Acroyoga to forma praktyki, która łączy ze sobą klasyczną jogę, akrobatykę, elementy tańca oraz terapeutycznego masażu tajskiego. Ćwiczenia zazwyczaj wykonujemy w trójkę, gdzie jeden z partnerów, „latacz” wykonuje pozycje w powietrzu, wsparty na stopach i dłoniach drugiego partnera, „bazy”. Trzecia osoba, „spotter” dba o to, by wszystko przebiegło w bezpieczny sposób, cały czas asekurując ćwiczących partnerów. Lataczów, baz i spotterów może być dowolna liczba, która współpracując, może tworzyć wieloosobowe piramidy.

Praktyka acroyogi to przede wszystkim zabawa, która skupia się na dążeniu ćwiczących partnerów do wspólnego celu. Dlatego bardzo dużą rolę odgrywa tutaj uważność na drugiego człowieka, komunikacja oraz budowanie zaufania. Z biegiem czasu nasze ciało przystosowuje się do tego rodzaju wysiłku, nabieramy zaufania do siebie i naszych partnerów, dzięki czemu możemy dążyć do coraz bardziej złożonych figur oraz ich kombinacji.

Na warsztacie acroyogi przygotujemy nasze ciało do praktyki podczas rozgrzewki wzmacniającej oraz mobilizującej nasze ciało, nauczymy się podstawowych figur akrobatyki partnerskiej, oraz przejść między poszczególnymi pozycjami. Nie obędzie się też bez podejść do kilku figur średniozaawansowanych(tytułowy star), oraz figury wieloosobowej, tak zwanej piramidki.

Na warsztat zapraszamy każdego, kto chciałby przekonać się, że jego ciało może więcej. Jeżeli przeszło ci przez myśl, że może to być dla ciebie zbyt trudne, przyjdź i przekonaj się, że nie tylko możesz ćwiczyć acroyogę, ale i sprawi ci to ogromną radość i satysfakcję z nauki nowej formy ruchu oraz osiągania kolejnych celów.

Żeby uczestniczyć w zajęciach nie potrzebujesz nikogo do pary. Pozytywne nastawienie i ciekawość to wszystko, co potrzeba. Liczba miejsc jest ograniczona.
Warsztat wprowadzi was w świat akrobatyki partnerskiej i jednocześnie będzie wstępem do regularnych zajęć, które planujemy rozpocząć od listopada w Domu Dźwięku.

Warsztat poprowadzą:

Aria Olejniczak – Certyfikowana instruktorka Vinyasa Yoga(200hRYT), od 8 lat praktykuje yogę, a od 5 lat acroyogę. Pasjonuje się tańcem i wszelką formą ekspresji taneczno-ruchowej, kontaktowej i improwizacyjnej. Interesuje się holistycznym podejściem do zdrowia psycho-fizycznego, które pogłębia studiując psychologię, oraz eksplorując różne formy terapii somatycznych i manualnych.

Tomasz Kaliszak – dietetyk sportowy, trener, instruktor acroyogi i pasjonat wszelkiej formy ruchu i bezruchu. Praktykę acroyogi rozpoczął 5 lat temu, prowadził swoje grupy w Austrii oraz na Islandii. Obecnie rozpoczął projekt Ruch i Uważność, w którym promuje wszelkie formy ruchu oraz praktyki medytacji i uważności, organizując, prowadząc oraz współprowadząc wiele wydarzeń na terenie całej Polski.

Czas Trwania – 4h plus 15 minut przerwy na kawę/lekką przekąskę.

29 października 2023, godz. 10:00 – 14:15

Cena – 100 zł

Zapisy oraz pytania:

  • E-mail: ruchiuwaznosc@gmail.com
  • Whatsapp: +48604287172

Do zobaczenia!