OdCienie Głosu / Głos Autentyczny i pieśń wielogłosowa Gruzji

Zapraszamy na oba lub jedno spotkanie z głosem, które prowadzi Olga Lidia Kozłowska:

termin

 • 17 maja 2017 środa, godz. 18.30 – 21.30 – „odCienie Głosu”
 • 18 maja 2017 czwartek, godz. 18.30 – 21.30 – „Głos Autentyczny i pieśń wielogłosowa Gruzji”
inwestycja

 • „poranny ptaszek” wczesne zapisy promocyjnie do 23 kwietnia:
  1 wieczór (3 godziny): 50 zł
  2 wieczory (6 godzin): 90 zł
 • od 24 kwietnia:
  1 wieczór (3 godziny): *60 zł student, *80 zł standard
  2 wieczory (6 godzin): *100 zł student, *130 zł standard
zapisy: Olga Lidia Kozłowska drogaglosu@gmail.com, temat „Głos w Poznaniu”

***

odCienie Głosu (17 maja 2017)

Czas na kreatywne podejście do autokrytyki i rozwijanie nowych jakości drzemiących w twoim głosie! 🙂 Każdy z nas ma wyjątkowy potencjał, który czeka na dotknięcie i rozgrzanie, by rozkwitnąć jak kwiaty na wiosnę. To wyzwalające doświadczenie możesz następnie wprowadzić z powrotem do twojego codziennego życia!

Warsztat jest stworzony z myślą o wszystkich, którzy czują blokady głosu na poziomie fizycznym, emocjonalnym i przekonań. To propozycja zarówno dla skupionych na własnej praktyce jak i dla tych, którzy pracują z innymi wykorzystując głos.

Zapraszam zatem szczególnie jeśli kreatywnie i z lekkością chcesz podejść do tematów, które czasem zawstydzają albo powodują, że się zamykasz zamiast śpiewać i wyrażać siebie głośno. Narzędzia poznane na warsztacie mogą się też przydać jeśli: chcesz wyzwolić “zaciśnięty głos”, przetransformować przekonania na temat własnego głosu i jego brzmienia, spotkać się z ‘Cieniem’ czyli krytykiem wewnętrznym – i nie tylko przeżyć ale i na tym przyjemnie skorzystać!

METODY PRACY

Będziemy pracować autorską metodą Głos Autentyczny z Olgą Lidią Kozłowską. Skorzystamy też z metody Unintentional Music (Lane Arye) bazującej na Pracy z Procesem (Processwork) oraz metody Kristin Linklater Voice.

Rozszerzeniem pracy są warsztaty “Głos Autentyczny”.

***

Głos Autentyczny i pieśń wielogłosowa Gruzji (18 maja 2017)

Warsztat jest przeznaczony dla tych, którzy chcą wyrazić i doświadczyć siebie poprzez głos i pieśń.

Gruzińska polifonia jest wyjątkowym wehikułem dla emocji i opowieści. Harmonie i dysharmonie ścieżek pieśni są odbiciem kształtów Natury, z których pochodzą melodie. Odkryjemy i zbudujemy połączenie pomiędzy tymi melodiami, a wewnętrznym krajobrazem, który nosimy w sobie. Będzie to wspólna podróż w czasie i przestrzeni.

Wielogłos stwarza warunki do spotkania z innymi we współbrzmieniu, rytmie, zabawie – w relacji. Jest też okazją do poznania siebie – co wybieram? Jak się czuję trzymając swój głos niezmieniony, gdy wszystko wokół się zmienia? Jak mi jest wyśpiewać siebie, gdy inni mnie wspierają?

Głos i pieśń są świetną okazją, by poznać siebie głębiej.

METODY PRACY

Będziemy pracować autorską metodą Głos Autentyczny z Olgą Lidią Kozłowską. Inne metody-inspiracje to m.in.: Kristin Linklater Voice, mindfulness oraz narzędzia pogłębiające świadomość ciała.

Zapraszam każdą osobę zdecydowaną do pogłębienia swojej świadomości ciała/głosu. Weźmiesz z tego spotkania tyle, ile możesz i chcesz. Damy czas na doświadczenie, nie będziemy się spieszyć, dlatego zdążysz wchłonąć tyle, ile to dla ciebie jest aktualnie możliwe. Każdy skorzysta – zapraszamy. 🙂

OLGA LIDIA KOZŁOWSKA

Psycholog skupiona na temacie głosu, ceniąca sobie holistyczne podejście.

Od 2011 roku prowadzę warsztaty skoncentrowane na głosie jako sposobie ekspresji oraz poznania siebie. Miałam doświadczenia z śpiewem tradycyjnym, chóralnym i improwizacją. Współpracowałam z Akademią Efektywnej Komunikacji Moovdobrze w Warszawie, StrefaRozwoju.pl. Swoje warsztaty prowadziłam m.in. dla Fundacji Kobieta z Brzuszkiem, Festiwalu Brave, Uniwersytetu Wrocławskiego, nauczycieli szkolnych.

Ukończyłam 2-letnie Studium Psychoterapii Zorientowanej na Proces. Obecnie uczestniczę w 4-letnim szkoleniu psychoterapeutycznym metody Core Energetics. Prowadzę regularne zajęcia w studiu „Drzewo Życia” we Wrocławiu oraz sesje warsztatowe w Polsce i Francji.

Moja obecna praca jest skupiona na rozwijaniu metody Głos Autentyczny. Wszystkie projekty realizuję w ramach Droga Głosu fb.com/DrogaGlosu .​

Dziękuję moim głównym nauczycielom: Emma Bonnici (Teatr Pieśń Kozła), Amit Carmeli (Wild Root), Natalia Polovynka (Maisternia Pisni), Małgorzata Pańko (Opera Narodowa w Warszawie), Ditte Berkeley (ZAR Theater), Kristin Linklater (Linklater Voice), Savvas Stroumpos (Theodoros Terzopoulos Method), Lane Arye (Processwork).