Osho Kundalini Medytacja®

Tę medytację najlepiej wykonywać o zachodzie słońca lub późnym popołudniem. Całkowite zanurzenie się w drżeniu i tańcu pierwszych dwóch etapów pomaga „stopić” kamienną istotę wszędzie tam, gdzie przepływ energii został stłumiony i zablokowany. Wtedy ta energia może płynąć, tańczyć i przekształcać się w błogość i radość. Ostatnie dwa etapy pozwalają całej tej energii płynąć pionowo, poruszać się w górę w ciszę. To bardzo skuteczny sposób na odprężenie i odprężenie pod koniec dnia.

Medytacja trwa godzinę i składa się z czterech etapów. Medytacja kończy się, gdy usłyszysz trzy uderzenia gongu.

„Jeśli wykonujesz medytację Kundalini, pozwól na drżenie – nie rób tego! Stań w milczeniu, poczuj, jak nadchodzi, a kiedy twoje ciało zacznie lekko drżeć, pomóż mu, ale nie rób tego! Ciesz się tym, bądź z tego powodu błogi, pozwól na to, przyjmij to, powitaj to, ale nie chciej tego.

„Jeśli będziesz zmuszał, stanie się to ćwiczeniem, fizycznym ćwiczeniem ciała. Wtedy drżenie będzie tam, ale tylko na powierzchni. Nie przeniknie cię. Pozostaniesz solidny, podobny do kamienia, podobny do skały wewnątrz. Pozostaniesz manipulatorem, wykonawcą, a ciało będzie po prostu podążać. Ciało nie jest pytaniem, ty jesteś pytaniem.
„Kiedy mówię potrząśnij, mam na myśli twoją solidność, twoją kamienną istotę, która powinna drżeć do samych podstaw, aby stała się płynna, płynna, topiła się, płynęła. A kiedy podobna do skały istota stanie się płynna, twoje ciało podąży za nią. Wtedy nie ma potrząsacza, tylko potrząsanie; wtedy nikt tego nie robi, to się po prostu dzieje. Wtedy wykonawca nie jest.

„Ciesz się tym, ale nie rób tego. I pamiętaj, kiedy czegoś pragniesz, nie możesz się tym cieszyć. Są odwrócone, przeciwieństwa; nigdy się nie spotykają. Jeśli czegoś chcesz, nie możesz się tym cieszyć, jeśli ci się to podoba, nie możesz tego chcieć”.

„Jeśli odpowiednio potrząsasz ciałem przez piętnaście minut, z całkowitym uczuciem, wtedy cała stłumiona energia zacznie się manifestować i płynąć”.

Prowadzący Krzysztof Christophoros

  • Medytacje OSHO Facilitator-Vatayana
  • SUNDAO Facilitator-Mistrz Yu
  • BębnyMisyGongi
  • Mental Coach
  • Biodanza
29 stycznia 2023, godz. 17:00 – 18:30

telefon/sms/whatsapp 509568161

inwestycja 50,00