Performatywność-cielesność- tożsamość

Z okazji naszego święta zapraszam wszystkie kobiety do wzięcia udziału w warsztatach poświęconych odkrywaniu siebie poprzez cielesność ruchową.

Będą to warsztaty, które łączą w sobie podstawy techniki współczesnej pantomimy grupowej i elementy ruchu intuitywnego. Skupimy się na emocjach wyrażanych poprzez ekspresję ruchową. Motywem przewodnim będzie praca nad otwartością i tożsamością – postrzeganie własnego Ja w kontekście cielesności. 

Wiele kobiet ma problem z wyrażaniem siebie, a także kompleks własnego ciała, odnosząc je do powszechnych ideałów piękna. 

Na warsztatach spróbujemy odczarować stereotypy cielesności i skupić się na Wartości Ruchu Indywidualnego, który – moim zdaniem – ściśle związany jest z naszym Umysłem i Duszą.

Człowiek myśli całym swoim ciałem,
jest zbiorem gestów i rzeczywistość
jest w nim bez niego mimo wszystko (…)
istota ludzka musi być postrzegana
od koniuszków palców u nóg do czubka głowy.
Nie ma głowy dobrze myślącej.
Człowiek jest złożony, poznaje całym ciałem.M. Jouss

Prowadząca: Patrycja Kozyra, instruktorka teatru ruchu, animatorka kultury, filozofka zajmująca się badaniem teorii soma-pragmatyzmu w oparciu o praktykę teatralną. 

Metody: plastyka ciała, elementy pantomimy klasycznej i grupowej, taniec – ruch intuitywny, elementy tańca butoh, zadania na wyobraźnię ruchowo-mimiczną, zadania na zaufanie w grupie, ruch sceniczny

Zapraszam wszystkie kobiety. Nie trzeba posiadać żadnych umiejętności pantomimicznych. Wystarczy wziąć wygodny strój i przyjść z otwartym umysłem. 

termin: 8 marca 2018, godz. 17.00 – 18.00

cena warsztatów: 20 zł. 

zapisy przez Facebooka lub na maila: patrycjak.animator@gmail.c om

Dzień Kobiet to najlepszy czas aby zadbać o swoje ciało, umysł i duszę.