Poranki z Ruchem i Uważnością

Ruch towarzyszy nam na co dzień, a spokój umysłu to rzadki skarb. Spotkajmy się o poranku i sprawmy, żeby jakość naszego ruchu była coraz lepsza, a spokój był dla nas naturalnym stanem.

Poranki z ruchem i uważnością to poranny program, podczas którego będziemy rozwijać elastyczność, mobilność i siłę. Z szacunkiem do naszego ciała będziemy budować jego nowe zakresy oraz wzmacniać mięśnie, poprawiając jakość ruchów i bezpiecznie oraz stopniowo budując nowe możliwości.

Oprócz ruchu będziemy mieli okazje trenować także bezruch. Przed każdym blokiem ćwiczeniowym, będzie możliwość dołączenia do sesji prowadzonej medytacji. Z praktyki medytacji wynika wiele korzyści dla naszego umysłu, ciała i ducha. Pomoże nam ona nie tylko utrzymać klarowność umysłu i wysoki poziom koncentracji podczas naszej praktyki, ale także odczuwalnie wpłynie na poczucie spokoju i klarowności w codziennym życiu.

W ciągu tygodnia spotkamy się na czterech blokach treningowych. Mogą one być zarówno traktowane jako oddzielne treningi dostosowane do naszych potrzeb, jak i pełen plan treningowy. W skali tygodnia poruszy on wszystkie mięśnie i stawy naszego ciała, tworząc kompletny zestaw uelastyczniających, mobilizujących i wzmacniających ćwiczeń.

Kompresja

Podczas tych zajęć będziemy pracować nad tylną taśmą, zwiększając elastyczność naszego ciała w skłonie, a także mocno popracujemy nad naszymi mięśniami głębokimi. Kompresja łączy ze sobą ćwiczenia rozciągające i siłowe, ucząc nas stabilizacji i napięcia całego ciała. Ćwiczenia te oprócz wzmocnienia naszego core pozwolą nam wejść do takich pozycji jak l-sit, czy v-sit, a także przyczynią się do budowania prawidłowej pozycji w staniu na rękach, czy poprawy lub umożliwienia naszego press to hand stand.

Gięcia/Otwieranie

Na tym bloku skupimy się na wzmacnianiu mięśni grzbietu i kręgosłupa, otwieraniu klatki piersiowej i ramion. Ćwiczenia te pomogą nam wzmocnić plecy i zwiększyć elastyczność kręgosłupa, Nauczymy się bezpiecznie wchodzić do różnych pozycji wymagających gięć i będziemy budować siłę i mobilność, która umożliwi nam wejście między innymi do pełnego mostka.

Siła

Trening angażujący wszystkie mięśnie. Skupimy się na podstawowych ruchach naszego ciała, prowadząc je na kolejny poziom. Dobierzemy odpowiednie progresje do poziomu każdego z uczestników i powoli będziemy budować siłę, a co za tym idzie, zwiększać własne możliwości. Wszystkie ćwiczenia będą odbywać przy użyciu masy własnego ciała.

Mobilność

Na tym bloku skupimy się na możliwościach ruchu naszego ciała, zwiększając jego zakresy. W naszym treningu oprócz ćwiczeń mobilizujących będziemy również uczyć się nowych ruchów, wykorzystując między innymi elementy jogi, movementu czy animal flow.

Większa mobilność przyniesie nam korzyści nie tylko w codziennych zadaniach, ale jest także kluczowa w wielu innych dyscyplinach sportowych takich jak taniec, gimnastyka, sporty walki etc.

Grafik i Zapisy:

https://app.fitssey.com/RuchiUwaznosc

Pytania:

  • ruchiuwaznosc@gmail.com
  • Whatsapp +48604287172

Prowadzący:

Tomasz Kaliszak – dietetyk sportowy, trener personalny, instruktor acroyogi i pasjonat wszelkiej formy ruchu i bezruchu. Ruch towarzyszy mu od zawsze, holistyczne podejście do ciała i umysłu zagościło w jego życiu wraz z rozpoczęciem praktyki medytacji w 2014 roku. Obecnie rozpoczął projekt Ruch i Uważność, w którym promuje wszelkie formy ruchu oraz praktyki uważności, organizując, prowadząc oraz współprowadząc wiele wydarzeń na terenie całej Polski.