Relacja z ciałem. Ciało w relacji. Warsztat pogłębiony z doświadczeniem ruchowym

„Nasze ciała są naszym najbardziej wiernym partnerem w podróży życia.” – Gabrielle Roth

Czy zastanawiałaś/eś się jak głęboko jesteś związana/ związany ze swoim ciałem i czy rozumiesz jego język?

Twoje ciało to nie tylko fizyczna powłoka, ale także skarbnica wielu emocji, doświadczeń i historii. Pragniesz lepszej relacji z własnym ciałem i bardziej świadomego podejścia do tego, co ono przekazuje?

Zapraszamy Cię na unikalne warsztaty „Relacja z Ciałem. Ciało w Relacji.”! To niezwykła podróż odkrywania, zrozumienia i wzmacniania relacji z własnym ciałem, a także z innymi ludźmi.

Co chcemy Ci zaoferować?

  • Pogłębienie świadomości ciała i własnego ruchu
  • Doświadczenie i poznanie, jak ruch i relacja ze swoim ciałem mogą wpływać na Twoje samopoczucie i relacje z innymi
  • Pogłębienie wiedzy o Twoich preferencjach ruchowych, czyli o tym, JAK się ruszasz i jaki to ma związek z Twoimi uczuciami i sposobem wchodzenia w relacje
  • Stworzymy przestrzeń abyś sprawdził/a jak relacje, w które wchodzisz na Ciebie wpływają, co odczuwasz w ciele, w myślach, emocjach
  • Wspólnie odpowiemy sobie na pytanie: Co sprzyja dobrej relacji z własnym ciałem?

Warsztaty będą bazowały m.in. na konkretnych doświadczeniach ruchowych i swobodnym ruchu, jako narzędzie do lepszego zrozumienia siebie. Podczas warsztatów stworzymy również przestrzeń do otwartej rozmowy, dzielenia się doświadczeniami i wnioskami aby integrować sferę cielesną, emocjonalną i umysłową.

 Dla kogo są warsztaty?

Warsztaty są dedykowane wszystkim, którzy pragną lepiej zrozumieć swoje ciało, pracować nad relacją z nim i budować głębsze, bardziej świadome relacje z innymi.

Podczas warsztatów będziemy się poruszali, więc zachęcamy do swobodnego ubioru, który nie krępuje ruchu.

20 stycznia 2024, godz. 10:00 – 16:00

Koszt za 6-godzinne warsztaty: 250 zł

Żeby się zapisać, napisz maila na adres: jac31415@gmail.com

Warunkiem uczestnictwa jest wpłata powyższej kwoty na konto:
Pracownia Zdrowia Psychicznego Jacek Dybczyński
23 1020 4027 0000 1402 1335 3810
W tytule wpisz nazwę warsztatów oraz swoje imię i nazwisko.
Po zaksięgowaniu płatności, otrzymasz maila powitalnego ze szczegółami dotyczącymi miejsca, planu dnia i innymi przydatnymi informacjami.


Opis prowadzących:

Maria Szymiec – Psycholog, dyplomowana psychoterapeutka tańcem i ruchem DMT (Dance Movement Therapy), ukończyła kurs z Analizy Ruchu wg Kestenberg (Kestenberg Movement Profile), dyplomowana trenerka warsztatów i szkoleń, w trakcie studiów z Psychotraumatologii.

Ciało i ruch są dla mnie naturalną formą ekspresji emocji, przeżyć, doświadczeń, marzeń. W ruchu i ciele budujemy swoje relacje, to tutaj również odbijają swoje piętno nasze doświadczenia, te wspaniałe i te trudne, czasem traumatyczne. Jest to dla mnie obszar, w którym można doświadczać zmiany, która przekłada się na nasze codzienne życie. Rozumienie swojego ruchu, stylów reakcji, dawanie przestrzeni dla ekspresji ruchowej, są w moim rozumieniu dopełnieniem werbalnej pracy psychoterapeutycznej i w taki sposób z tego narzędzia korzystam.

Cenne i kluczowe jest dla mnie „ucieleśnianie” werbalnej pracy oraz werbalizowanie i rozmawianie o ruchu i ciele.

Jacek Dybczyński – neurobiolog, socjoterapeuta i psychoterapeuta psychodynamiczny w trakcie szkolenia. Pracuje z nastolatkami i dorosłymi napotykającymi problemy w relacjach lub z emocjami, mającymi trudności w sprostaniu wymaganiom nauki, pracy czy dorosłości. Prowadzi psychoterapię psychodynamiczną dla osób, które chciałyby zmienić coś ważnego w swoim życiu lub przechodzą aktualnie przez wyjątkowo dla nich bolesny czas.

Interesuje się humanistycznymi i biologicznymi kontekstami życia psychicznego człowieka i zastanawia się nad zastosowaniem ich w leczeniu zaburzeń i pielęgnowaniu dobrostanu psychicznego.