Rytuał narodzin bębna

 

Prowadzi Robert Prokeš z Czech.

Jeżeli czujesz, że jest czas na narodziny własnego bębna, dołącz do rytuału. Skóry są już oczyszczone i przygotowane. Według własnego odczuwania i wewnętrznego prowadzenia przygotujcie się na wszystkich poziomach. Dobrze jest dać świadomą uwagę sobie i intencji w sercu.

Robert Prokes z Czech (ur. 1976) Oddaje się muzyce, rytuałom połączenia z naturą i wszechświatem oraz współwytwarzaniu. Robi bębny i grzechotki. Ma najwyższej jakości materiały i spore doświadczenie w prowadzeniu narodzin bębna, za co jest bardzo ceniony w Polsce. Prowadzi rytuały robienia własnego bębna, szałasu potów i różne grupowe spotkania muzyczne, ceremonie dźwięku, w intencji współbrzmienia, spontanicznego uwolnienia ograniczeń i naturalnego przejawu.

Warsztaty odbędą 22 kwetnia ,w grupie 6-8 osób. Jeśli będzie więcej chętnych (według kolejności zgłoszeń) to zrobimy drugą grupę na 23 kwietnia.

Zaczynamy od 10.00/12.00 (szczegóły dokładnej godziny wkrótce). Proszę zrobić sobie przestrzeń na cały dzień do późnego wieczora (zwyczajnie spotkanie trwa 12-14 godzin).

koszt:

  • prowadzenie warsztatów – 100 zł + koszty materiałów na bęben

Ceny materiałów (bęben – skóra z krowy lub jelenia + pałka)

  • 340zł – bęben mały (30cm) / jelen + 20zl ( dostępny i jeleń i krowa)
  • 440zł – bęben średni (40cm) ( tylko 1 jeleń, reszta- krowa)
  • 540zł – bęben duzy (50cm) (tylko krowa)

Jak wybrać skórę? jest dalej w opiśie.

Potwierdzeniem obecności jest wpłata zaliczki w wysokości 250 zł

kontakt: Xenia Uranova ( szkoła gry na bębnach obręczowych i rytmiki orientu Takita)

Parę praktycznych informacji na temat wyboru skóry a wielkości bębna:

1) Co do wytrzymałości a odporności skóry krowa wytrzymuje więcej i dłużej, polecam skórę krowy jak jest zamiarem więcej wytrzymały bęben do natury, na zewnątrz, w wilgoci… skóra jelenia na zewnątrz wiele łatwiej i szybciej nabiera wilgoć, traci napięcie, dźwięk i jest mniej oporna na uszkodzenie, to trzeba liczyć na pewne ograniczenia. Jeleń starzeje się wcześniej niż krowa. Co traci na wytrzymałości wyrównuje większą skała dźwięku i wibracji, umożliwia delikatniejszą pracę. Mogą się pojawić wyjątki, generalnie jest raczej tak.

2) Co do wielkości:

Mały bęben (30cm) jest idealny bęben do podróży, lekki, łatwy do pakowania, wytrzymałejszy w wilgoci, wystarczający na rytualną pracę, pro jego wielkość jest brzmienie krótsze.

Średni bęben (40cm) jest uniwersalny bęben, trochę cięższy, brzmienie je średnio długie, idealny wybór pro większość zamiarów

Wielki bęben (50cm) nadaję sie najwięcej na prowadzenie i pracę s dużymi grupami, lub głębszą doświadczoną pracę s dźwiękiem, inaczej jest bęben według mego doświadczenia większy i cięższy raczej niepotrzebnie, dla większości kobiet bęben jest za ciężki na dłuższe granie, to trzeba dobrze zdecydować.

3) jak nie jesteście pewni lub macie bardzo konkretny zamiaru używania bębna, proszę skonsultować waszą intencje, mogę coś polecić lub konkretniej wybrać skórę dla was jak omówimy to wspólnie. Są też do wyboru wzór sznurowania (trzymania), możliwości można sprawdzić w galerii na FCB Roberta.
Pytanie w tych kwestiach prosimy kierować na e-mail: bob.prokes@gmail.com (Robert)

>>>> Prosimy zabrać duży ręcznik na warsztaty oraz coś na wspólny stół.

WARUNKI I REJESTRACJA:

BY ZAREZERWOWAĆ MIEJSCE: należy wpłacić zaliczkę 250 zł do 1 kwietnia 2017 ilość miejsc w grupie 6-8 osób. Możliwy jest drugi (następny- ) dzień warsztatów jeśli nie zdążysz zarezerwować miejsce na 1szy dzień. Kolejność udziału według zgłoszeń. W mailu prosimy podać swoje imię , numer telefonu, rozmiar bębna i skóry. Można dodać informacje na temat intecji i zamiaru używania bębna (np. bęben do szałasu potów…)

termin: 22 kwietnia (dodatkowo 23 kwietnia).

ZGŁOSZENIA i PYTANIA:

Do zobaczenia!