Siła obecności – warsztat Open Floor z Tamarą Romaniuk

Jesteśmy tak zajęci zarządzaniem naszym życiem, że przegapiamy tę wielką zagadkę, w którą jesteśmy zaangażowani.<span class="su-quote-cite">John O’Donohue</span>

Przez lata, a nawet dziesięciolecia możemy pozostawać odcięci od siebie, próbując pełnić role i wykonywać zadania, które z jakiegoś powodu podjęliśmy się pełnić i wykonywać. To może nam przeszkadzać w uważnym przeżywaniu poszczególnych chwil, które składają się na strumień życia. Dlatego czasami musimy przystanąć, abyśmy mogli to dostrzec, abyśmy mogli iść do przodu. Czasami musimy odwrócić się od czegoś, abyśmy mogli zrozumieć, dlaczego kiedyś wzbudziło to nasz zachwyt, przyciągnęło nas do siebie.

Przystanąć oznacza wejść do własnego wnętrza, do wewnętrznej ostoi spokoju, jasności i miłości – do zagłębienia się w sile obecności.

Korzystając z mocy medytacji ruchu opartej na Open Floor, przyjrzymy się chwilom, w których uświadamiamy sobie subtelne stany fizyczne, emocjonalne, umysłowe i duchowe.

Ten warsztat jest początkiem treningu obecności, jest treningiem w zdobywaniu naszej jasnej, życzliwej uwagi. Uwagi na to, co jest tutaj. Jest to praktyka uważności, pogłębiania obecności przez ruch, przez świadome bycie w ciele. 

Jest to również jeden z cyklu warsztatów, które Tamara planuje poprowadzić w Polsce po raz pierwszy w tym roku i kontynuować, aby dzielić się i zapraszać do tej formy doświadczania swojej istoty w ruchu.

KIEDY?

Sobota 17 marca 2018, godz. 11.00-17.00 (z ok. godzinną przerwą na odpoczynek i posiłek)

DLA KOGO?

Warsztat jest dla wszystkich. Tu nie ma żadnych kroków, których musisz się nauczyć, nie ma możliwości, aby zrobić coś źle. Każdy może swobodnie wziąć udział, a nowi goście są mile widziani. Przyprowadź swoją ciekawość i chęć poruszenia się. 

KOSZT:

  • EARLY BIRD – 100 zł (przy wpłacie do 25 lutego)
  • Cena regularna – 130 zł (przy wpłacie od 26 lutego)
  • Prosimy o wpłatę całości kwoty na konto, które podane zostanie w mailu po zgłoszeniu chęci uczestnictwa.
Zapisy i pytania, dotyczące organizacji warsztatu: gagtyk@gmail.com

~~
Open Floor International – to szkoła, której zabrakło w naszym systemie nauczania. Tutaj doświadczamy siebie takimi, jakimi jesteśmy – bez oceny lub fałszywego postrzegania. Korzystając z siły medytacji ruchu, poszerzamy świadomość na temat naszych prawdziwych pragnień w relacjach, uczymy się, jak radzić sobie ze stresem, nabywamy umiejętności wewnętrznej regulacji, bliskości, elastyczności i poszerzania kreatywnych możliwości.

Dodatkowe pytania, dotyczące tej formy poruszania siebie, prosimy kierować tutaj: openfloor@livingfromyourso ul.org

Tamara Romaniuk – nauczycielka międzynarodowej szkoły Open Floor i licencjonowana moderatorka sesji Fire Starter – Danielle LaPorte. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie i miała szczęście uczestniczyć w procesie Gestalt, który zainspirował jej dalsze działania i stał się praktyką jej życia.

Tamara mieszka w Berlinie, który jest dla niej otwartym oknem na świat, z którego czerpie wiele inspiracji dla kreatywnego rozwoju siebie i inspiracji dla swojej pracy. Prowadzi warsztaty w kraju i za granicą. Od wielu lat pogłębia różne techniki uzdrawiania, medytacji i improwizacji ruchowej. Jest certyfikowanym nauczycielem szkoły mindfulness: University of California, Berkeley’s, Greater Good Science Center and ATI

Dla inspiracji i nowych informacji dołącz do grupy na FB – Open Floor Polska: 

OpenFloorPolska/