Dostrajanie. Warsztat kontakt improwizacji z Natalią Oniśk

Serdecznie zapraszamy na kolejny warsztat kontakt improwizacji w Poznaniu z Natalią Oniśk, nauczycielką z Warszawy. Natalia, dzieląc się swoim doświadczeniem, z uwagą i wyczuciem wprowadza w świat kontakt improwizacji. Prowadzi grupy na różnym poziomie zaawansowania.

Ten warsztat będzie o inteligencji ruchowej.
Kontakt improwizacja jest praktyką ruchową, ale też sposobem komunikacji, specyficznym językiem ruchowym. By się nim płynnie porozumiewać uczymy się w nim mówić – poruszać się swobodnie, ale czytelnie i klarownie, ze świadomością ciężaru, kształtu, kierunku, napięcia; oraz słuchać – wszystkimi zmysłami, szczególnie przez dotyk i zmysł kinestetyczny. Gdy opanujemy podstawy, możemy zacząć się tym językiem swobodnie bawić. Możemy tworzyć własne słowa i zasady, nie narzucając ani sobie, ani innym tego co ma się wydarzyć, nie planując i nie podporządkowując się bezwolnie, prawdziwym czy wyobrażonym, oczekiwaniom innych, ale negocjując i odkrywając w każdym momencie dokąd prowadzi nas taniec i to spotkanie.

Warsztat ma być kontynuacją wprowadzenia do kontakt improwizacji, zatem zapraszamy i tych, którzy już pierwsze kroki mają za sobą, jak i tych, którzy nie mieli jeszcze okazji spróbować, a chcieliby sprawdzić.

termin: 4 czerwca, godz. 11.00 – 18.30 (z 75 min. przerwą na obiad i odpoczynek)

dla kogo? Warsztat przeznaczony jest zarówno dla osób początkujących, jak i tych, którzy mają już doświadczenia w kontakt improwizacji. Przy zgłoszeniu napiszcie kilka słów o tym, czy znacie kontakt, czy dopiero rozpoczynacie z nim Waszą przygodę oraz jakie ewentualnie inne formy pracy z ciałem pielęgnujecie na co dzień.

koszt:

  • 110-130 zł (ile możesz)
  • Numer konta do przelewu zostanie podany mailem.
pytania i zgłoszenia: gagtyk@gmail.com

Kontakt improwizacja to technika tańca, w której kontakt fizyczny jest punktem startowym poszukiwań poprzez improwizację ruchową. Na poziomie techniki KI bada jak radzić sobie z ciężarem – oddawaniem go i przyjmowaniem, jak komunikować się poprzez dotyk i ruch. Od początku istnienia (1972) w kontakt improwizację wpisane jest poszukiwanie, badanie i uczenie się.

Natalia Oniśk – edukatorka, tancerka, performerka i aktywistka taneczna. Prowadzi regularne zajęcia i warsztaty z kontakt improwizacji, improwizacji i świadomości ciała. Uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych z zakresu somatyki, improwizacji i choreografii. Studiuje Body-Mind Centering (Somatic Movement Education Program). Praktykuje Metodę Feldenkraisa i Ruch Autentyczny. Ukończyła kurs choreografii eksperymentalnej organizowany przez Centrum w Ruchu. Jako performerka współpracowała z Renatą Piotrowską Auffret, Marią Stokłosą, Pauliną Święcańską. Jest współzałożycielką Fundacji Ciało Się, zajmującej się szerzeniem pracy z ciałem w jej terapeutycznych i artystycznych aspektach.

https://www.facebook.com/punktkontaktu/