Dziś lalki uważane są głównie za dziecięce zabawki. Ale kiedyś było inaczej. Nasi przodkowie nadawali lalkom ogromne znaczenie, a ich wykonywanie było pracą duchową. Słowianie uważali lalki za amulety, a sam proces ich tworzenia mógł być oczyszczeniem, napełnieniem się nową siłą lub służyć za wzmocnienie określonej intencji. Lalki wykonywano z okazji ważnych wydarzeń w życiu lub świąt i często przekazywano z pokolenia na pokolenie.
Są lalki, które pomagają spotkać przeznaczonego, są lalki przyciągające dobrobyt materialny czy zdrowie. Niektóre lalki służyły temu, aby oczyścic relacje (np. z rodzicami), inne by chronić dom czy spełnić określone marzenie.
Na warsztatach stworzymy lalkę Wieduczkę, która pomaga w oczyszczeniu relacji z aspektem żeńskim. Lalka jest symbolem przekazywania wiedzy z pokolenia na pokolenie i pomaga uzdrowić relację z matką lub córką (bądź też z własną duszą).
Praca z lalką (sam proces jej stworzenia oraz potem relacje z nią) daje wgląd w te aspekty nas samych, które domagają się zauważenia i uzdrowienia. Praca w grupie pomaga te aspekty dojrzeć jeszcze wyraźniej, dlatego przy uważności na swoje emocje i to, co się dzieje w trakcie zajęć uzdrowienie ma szansę nastąpić szybciej i na głębszym poziomie.
Towarzyszyć nam będą słowiańskie mantry, świece i garść inspirujących opowieści.
W cenie zajęć są niezbędne materiały, ale dobrze jest wziąć na warsztat fragmenty swoich starych ubrań, nitki, koraliki, wstążeczki itd.
termin: 23 lipca, godz. 17.00 – 20.00 koszt zajęć: 120zł, dla uczestniczek warsztatów gimnastyki: 100zł zapisy: gimnastyka@rosjanka.pl O mnie:Jestem certyfikowaną instruktorką słowiańskiej żeńskiej gimnastyki (moją nauczycielką jest Julia Winogradowa z Moskwy), podróżniczką po osadach siedlisk rodowych Rosji i Białorusi, uczennicą Ariny Nikitinoj (rosyjskiej znachorki, starowierki z rodu uzdrowicieli) oraz nauczycieli takich tak: Gieorgij Lewszunow, Oleg Gadecki, Marina Targakowa, Enwer Izmajłov, Dmitrij Pszonko i inni, studentką Nauki Życia – międzynarodowego projektu Psychologii III tysiąclecia w Rosji (Krasnodar). Z entuzjazmem wgłębiam się w starożytną wiedzę Słowian, tłumaczę filmy i artykuły, podróżuję i poznaję siebie, a to, co na sobie sprawdzę – przekazuję dalej 🙂