WARSZTAT W RUCHU. Przyjemność. Powięź. Ciało.

JAKI JEST CEL I KIERUNEK WARSZTATU?

Warsztat, którego głównym kierunkiem jest to abyś mógł/mogła sprawdzić dla siebie jak się czujesz z zaproponowanymi przez nas technikami i żebyś mógł/mogła zabrać je dla siebie i ze sobą być może korzystając z nich w życiu później.

Zapraszamy CIEBIE jeśli jesteś ciekawa/ciekawy naszej perspektywy. Opieramy się na wieloletnim doświadczeniu kontaktu z różnymi metodami skłaniajacym nas do wniosku, że PROSTOTA RUCHU jest dla nas fundamentem.

Jeśli jesteś spragniona/spragniony przyjemności w ruchu, pogłebienia kontaktu z ciałem, poszerzenia świadomości siebie w odniesieniu do umysł/ciało/relacje – zapraszamy Ciebie.

Jest to WARSZTAT W RUCHU, ale też BEZRUCHU. Bezruch jest również ruchem. Zewnętrzny bezruch widoczny dla innych może być wewnętrznym ruchem odczuwalnym tylko dla Ciebie.

Warsztat opiera się na technikach terapii tańcem i ruchem, na podejściu do ciała wg Aleksandra Lowena, na aktualnej wiedzy dotyczącej powięzi i jej MOCY wpływu na jakość i możliwości ruch.

O CZYM BĘDZIE WARSZTAT?

 • O poszukiwaniu ścieżek przyjemności I O MOŻLIWEJ PROSTOCIE TEGO PROCESU.
 • O POTENCJALE NIESAMOWITEJ (!) powięzi jako organie elastyczności i dobrego przepływu w NASZYM ciele.
 • O ukierunkowanych drogach LEKKOŚCI I CIĘŻKOŚCI emocji.
 • O ciele, które MOŻE BYĆ CZUŁYM przewodnikiem.
KIEDY?

Spotkamy się w sobotę 15 MAJA 2021 o godzinie 10:00. Warsztat potrwa do godziny 14:00, z krótką 10-15 minutową przerwą około południa.

CO ZABRAĆ?

 • wygodny dla siebie strój
 • coś do picia
 • przekąskę dla siebie jeśli wiesz, że potrzebujesz
KOSZT I PŁATNOŚĆ

 • Koszt warsztatu to 120zł.
 • Przed warsztatem wpłata całości kwoty lub zaliczki 50zł na konto – proszę wcześniej o kontakt
 • zgłoszenia proszę kierować pod adresem e-mail: warsztaty.mariabauta@gmail.com lub telefonicznie pod numerem 508009559
KONTAKT I INFORMACJE

 • warsztaty.mariabauta@gmail.com
 • 508009559

PROWADZĄCY. KIM JESTEŚMY?:)

Aleksandra Tasarek-Ratajczak: https://www.facebook.com/aleksandratasarekgabinet

fizjoterapeutka, terapeutka metody Integracji Strukturalnej ciała z uprawnieniami instruktora fitnessu. Tytuł mgr fizjoterapii uzyskała na poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego, a dyplom z Fitnessu i Masażu Leczniczego w Australasian College of Natural Therapies w Sydney. Ukończyła wiele szkoleń z zakresu terapii manualnej (Masaż Głęboki, Współczesne Metody i Diagnostyka Leczenia Dysfunkcji Tkanek Miękkich), technik mięśniowo- powięziowych ( Muscle Repositioning, Fascia Manipulation, Fascial and Membrance Technique, Techniki pracy mięśniowo- powięziowej przez fibrolizę z wykorzystaniem haczyków, Cranio-Sacral Therapy). Równolegle uczestniczyła w warsztatach z zakresu pracy psychosomatycznej i świadomości własnego ciała (The Somatic Movement Education Program UK, Aleksander Technik Schule, Trauma Releasing Exercises) oraz w dwuletnim kursie łączącym pracę manualną i kinezjologię -Łańcuchy Mięśniowe i Stawowe G.D.S. Obecnie ,po ukończeniu dwuletniej szkoły Integracji Struklturalnej CASI, „praktykuje” oraz pracuje tą metodą na codzień w gabinecie.

Podczas sesji manulanych metodą Integracji Strukturalnej, uczy jak dobrze „posługiwać” się swoim ciałem wykonując różne czynności na codzień. Pracując indywidualnie metodą Pilates pomaga odkryć “własną technikę” nie tylko sportowcom, ale również osobom uprawiającym rekreacyjnie różne dyscypliny sportowe.

Jest członkinią Australian Natural Therapy Assotiation W wolnych chwilach doszkala się z zakresu “świadomości własnego ciała“ (tai chi, pilates), eksperymentuje z tańcem (Ruch Sponatniczny i Praca z Ciałem) oraz dla relaksu jeździ konno do lasu lub wybiera się na rodzinne przechadzki zabierając ze sobą swoje dwa ukochane psy.

Maria Bauta: trenerka rozwoju osobistego wg komunikacji opartej na empatii (NVC) wg standardów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, przed obroną rocznego Szkolenia z Technik Terapii Tańcem i Ruchem, w trakcie 4-letniej Szkoły Psychoterapii metodą Analizy Bioenergetycznej wg Aleksandra LOWENA, w 2018r. ukończyła szkolenie kształcące umiejętność kontaktu z felt sense – Focusing Relacji Wewnętrznych na poziomie I i II. Autorka przestrzeni „Artystatwórca”, w trakcie tworzenia projektu autorskich warsztatów z Ciałoruchu.

Osobiście od ponad 10 lat korzysta z budowania świadomości ciało-umysł-relacje również poprzez takie techniki i formaty jak TRE, Analiza Bioenergetyczna, Life Force, Focusing, NVC, Tai Chi, 5rytmów, GAGA, Pilates, ćwiczenia oddechowe, metoda Feldenkraisa i wiele innych.