Warsztat Wiktora Gołuszki – Mission Quest – Odkryj swoją misję

PROGRAM WARSZTATÓW: MISSION QUEST

Odkryj swoją Misję

Intensywne dwudniowe warsztaty poświęcone tematyce powołania

Jak żyć z pasją w informacyjnej dżungli?

Niewątpliwie żyjemy w czasach natłoku informacji czy też dezinformacji – trudno czasami odróżnić plewy od ziarna. Gdyby człowiek chciał zawierzać wyłącznie umysłowi, by ogarnąć ogrom tego, co się dzieje, zapewne odniósłby wrażenie, że porusza się w dżungli nie do przebycia. To okazja, by wyjść poza umysł i posługiwać się naszym aparatem czuciowym – intuicją. Ta nasza wrodzona umiejętność pozwala nam obejść umysł analityczny i w sposób syntetyczny objąć całokształt sytuacji. Rozwój intuicji jest wyzwaniem tych skomplikowanych czasów a też drogą do odkrycia tego, co nazywam życiową pasją czy misją.

Misja

Liderzy mają poczucie misji. Ze wszystkiego, co robią przebija pasja.Brian Tracy

W dobie dzisiejszej wielu ludzi rezygnuje ze swojej dotychczasowej, często dobrze płatnej pracy, gdyż nie daje im ona satysfakcji, poczucia spełnienia (co siódmy Polak uważa, że jego praca nie ma sensu). Instytucja pracy li tylko zarobkowej, dla przysłowiowego chleba, zrodzona z mechanistycznego podejścia do świata przeżywa swój schyłek. I jednym z najbardziej uniwersalnych wyzwań stojących dziś przed człowiekiem jest prowadzenie życia bardziej twórczego, wynikającego z realizacji życiowej misji, życia pozwalającego mu być w intymnym kontakcie ze swoją wewnętrzną mocą. Każdy jest powołany do tego, by stać się jednocześnie twórcą i liderem, by być kreatywny i umieć przewodzić sobie.

Misja jest Wielkim Ideałem, który nadaje naszemu życiu poczucie sensu, jest celem celów, nadrzędnym celem, z którego wyrastają wszystkie inne. Jest ona jak potężny pień drzewa, z którego, niczym konary, wyrastają wszystkie nasze aspiracje i zamierzenia.

Zapytasz może: Czym właściwie się różni człowiek, który „po prostu żyje”, od kogoś, kto realizuje swoją misję?

Obrazowo można przedstawić człowieka nieznającego swojej misji, jako kogoś znajdującego się w labiryncie, który stał się dla niego dającym poczucie bezpieczeństwa schronieniem. Odnalezienie misji, to znalezienie drogi wyjścia z labiryntu.

Odkrywanie misji polega na tym, że spoglądasz na swoje życie w sposób symboliczny, z lotu ptaka, jakbyś włączył reflektor i oświetlił wszystko i wszystkich w Twoim życiu. Misja jest gwiazdą przewodnią wędrowca, latarnią morską wskazującą okrętowi Twojego życia drogę do celu.

Uznając fundamentalne znaczenie misji dla rozwoju człowieka, niektórzy psychologowie, jak np. James Hillman, określają misję, jako DNA naszej duszy.

WARSZTATY SĄ PRZEZNACZONE:

  • Dla ludzi ciekawych siebie
  • Dla tych, którzy chcą raz na zawsze skończyć z ciągłym czekaniem i odkładaniem na później realizacji swych najdroższych marzeń
  • Dla wszystkich, którzy pragną ze swojego hobby uczynić źródło dochodów
  • Dla każdego, kto czuje, że nie znalazł dotąd swego miejsca w świecie
  • Dla biznesmenów, kierowników i członków zespołów, właścicieli i prezesów firm
  • Dla każdego, kto pragnie wyrazić swój twórczy potencjał
  • Dla dzisiejszych i jutrzejszych liderów.

Elementy składowe zajęć (wprowadzane w zależności od dynamiki grupy): ćwiczenia w parach, odpowiedzi na pytania w zeszycie, ćwiczenia w podgrupach, rysunek, śpiew, taniec.

20 – 21 listopada 2021

  • Sobota 10-18
  • Niedziela 10-14
koszt całkowity 349 zł

kontakt telefoniczny (pon.-pt., w godz. 9:00-17:00) tel. (+ 48) 533 814 538