Warsztaty dla ojców

Bycie ojcem, to jedna z najważniejszych i zarazem najpiękniejszych ról i wyzwań męskiego życia. Wyprawa w nieznane, podczas której nie rzadko myli się drogę i doświadcza różnych emocji i sytuacji.

Spotkanie w męskim kręgu tworzy przestrzeń na szczerą i otwartą rozmowę o wszystkim, co ważne w byciu ojcem. Zarówno, o tym co daje radość, jak i o tym, co dla nas trudne, czego nam brakuje i za czym tęsknimy.

Warsztaty dają możliwość szukania nowych rozwiązań i sposobów budowania kontaktu. Duży nacisk zostanie położony na aspekty praktyczne. Otwarta formuła warsztatów pozwala na indywidualną pracę w tych obszarach związanych z byciem ojcem, które są szczególnie ważne dla danej osoby, niezależnie od tego, jak długo jest ojcem i ile i jakie ma dzieci. Różnorodność doświadczeń jest zawsze wartością takich spotkań.

Możliwe tematy poruszane podczas warsztatów:

  • Budowanie kontaktu z dzieckiem.
  • Wspólne spędzanie czasu (zabawa, męskie wyprawy, sport).
  • Wspieranie dziecka w rozwoju.
  • Mądre wyznaczanie granic.
  • Bycie ojcem małego dziecka.
  • Bycie ojcem nastolatka.
  • Relacje z mamą dziecka (dzieci) i ich wpływ na relacje z dzieckiem (z dziećmi).
  • Rozwód i jego wpływ na relacje z dziećmi, w trakcie i po rozwodzie.
  • Inne tematy ważne dla uczestników warsztatów.
termin: 26 marca 2017, 10.00 – 18.00 (z przerwą na posiłek w trakcie)

uczestnictwo w warsztacie: 250 zł

proszę o zgłoszenia telefoniczne, smsowe: 508 175 132.

Warsztat prowadzi Rafał Górniak

Jestem mężczyzną, ojcem, psychologiem i terapeutą.

W pracy z ludźmi korzystam z wielu poznanych i sprawdzonych na sobie, metod i narzędzi rozwoju (z psychoterapii Gestalt, Psychologii Zorientowanej na Proces, ustawień rodzinnych oraz metod pracy z ciałem – ruchem, tańcem, głosem, dotykiem i świadomością).

W prowadzonych warsztatach wykorzystuję też podejście do komunikacji i budowania relacji oparte na Porozumieniu Bez Przemocy (NVC).

Od pięciu lat uczestniczę Kręgach Mężczyzn czerpiących z duchowości rdzennych kultur. Od kilku lat prowadzę warsztaty dla mężczyzn, w tym warsztaty dla ojców. Prowadzę też warsztaty i indywidualne sesje uzdrawiania relacji z ojcem i mamą, indywidualne i grupowe sesje Soul Body Fusion, kręgi śpiewu intuicyjnego oraz warsztaty odkrywania i realizacji Ścieżki Serca.

Prowadzone przeze mnie warsztaty i sesje mają praktyczny charakter. Inspirację do ich tworzenia czerpię z własnych różnorodnych doświadczeń. Temat bycia ojcem jest mi szczególnie bliski. Mam szesnastoletniego syna i sam doświadczyłem (i nadal doświadczam 🙂 wielu różnych perspektyw bycia rodzicem. Mam też duże doświadczenie w kontakcie i pracy z małymi dziećmi.

Jestem przekonany, że wychowanie dzieci (tak jak budowanie każdej bliskiej relacji) jest sztuką i nie ma tu jedynie słusznych rozwiązań. Każda sytuacja i osoby w niej uczestniczące są inne, mają unikalne potrzeby i pragnienia. Dlatego w trakcie prowadzonych przeze mnie warsztatów każdy ma możliwość szukania własnej, niepowtarzalnej drogi bycia rodzicem i własnych sposobów rozwiązywania problemów.

Wierzę też, że w byciu rodzicem, nie chodzi o to, żeby być idealnym, tylko żeby nasze dzieci czuły się szczęśliwe i kochane.