Warsztaty malowania henną

 

11 marca, godz. 12.00 – 18.00

(więcej informacji na końcu)

 

CZĘŚĆ 1 – Warsztat „Namaste Henna”

2 godziny – poziom podstawowy

Warsztat „Namaste henna” to pierwszy poziom Kursu malowania henną z Mehendi Masala. Program skierowany jest dla osób początkujących, które nie miały jeszcze przyjemności własnoręcznego malowania henną lub dla tych którzy pierwsze próby mają już za sobą ale chcą dowiedzieć się czegoś więcej.

„Namaste henna” to dwugodzinny warsztat grupowy podzielony na część teoretyczną i ćwiczeniową zakończoną własnoręcznym wykonaniem małego wzoru na własnym ciele.

Część teoretyczna

Na początku przedstawię się Wam ja, czyli Agata Wójt. Opowiem Wam historię mojej miłości do henny, której to efektem jest projekt Mehendi masala.

Przedstawię Wam główną bohaterkę wieczoru, czyli tajemniczą Lawsonię Inermis, znaną powszechnie jako henna. Wyjaśnię czym jest „mehendi” i opowiem o tradycji malowania henną w świecie Orientu. Opowiem Wam jakie „magiczne” właściwości ma henna i jak się je wykorzystuje.

Część praktyczna

W drugiej części warsztatu zamienimy się w artystów, którzy stworzą oryginalne wzory mehendi na własnej skórze.

Zaczniemy od omówienia narzędzi niezbędnych do sztuki mehendi. Każdy uczestnik otrzyma rożek wypełniony świeżą hennową pastą.

Przejdziemy do ćwiczeń, które przygotowane są specjalnie dla osób początkujących. Poznacie podstawowe kształty i opanujecie podstawowe techniki mehendi. Po wykonaniu serii ćwiczeń wykonacie prosty kształt na własnym ciele. Jeśli będzie Wam mało to zapraszam do udziału w drugim etapie kursu.

 

CZĘŚĆ 2 – Warsztat „Radża Henna”

3 godziny – poziom średniozaawansowany

Warsztat ten przeznaczony jest dla osób średniozaawansowanych, czyli dla tych które ukończyły pierwszy stopień „Namaste Henna” oraz dla osób, które samodzielnie malowały już mehendi i opanowały podstawy.

Warsztat „Radża henna” to 3-godzinne intensywne zajęcia praktyczne obejmujące 3 bloki:

przygotowanie idealnej pasty z henny oraz aplikatora do nakładania henny na skórę
ćwiczenia po których uczestnik bedzie potrafił samodzielnie wykonać wzory w 3 stylach nowoczesny styl łańcuszkowy, tradycyjny styl indyjski (mandala), geometryczny styl marokański
Malowanie na ciele – praca w parach / praca z klientem + porady praktyczne

Część pierwsza

Pierwsza część to samodzielne przygotowania aplikatora (rożek) oraz świeżej, w 100% naturalnej pasty z henny. Omówimy dokładnie składniki pasty i dowiecie się jakie są ich funkcje. Każdy uczestnik otrzyma wydrukowany przepis na idealną pastę henny wraz z instrukcją jej przyrządzenia. Zabierzecie ze sobą do domu porcję wymieszanej na zajęciach pasty z henny, której będziecie mogli używać do poglębiania praktyki.

Nauczycie się w prosty sposób przekładać pastę do rożka i odpowiednio zamykać go.

Dowiecie się też jak hennę przechowywać by jak nadłużej zachowała świeżość i właściwości barwiące.

Wiedza o tym jak przygotować własnoręcznie pastę z henny to niezbędna umiejętność potrzebna do wykonywania pięknych wzorów mehendi. Świeża pasta z henny lepiej barwi skórę od gotowych rożków i jest zdrowa dla skóry. Nie uczula, nie wywołuje podrażień ani poparzeń. Gotowe, dostępne na rynku preparaty nie dają 100% gwarancji bezpieczeństwa oraz po prostu są słabszej jakości i nie dają tak intensywnego koloru mehendi jak przy użyciu świeżej pasty.

Część druga

W drugiej części korzystając z własnoręcznie zrobionego rożka wykonacie na papierze zestaw ćwiczeń, które zaznajomią Was z trzema popularnymi i modnymi stylami mehendi. Bedą to bardzo modny styl łańcuszkowy, tradycyjny indyjski oraz marokański. Każdy jest inny, wszystkie są równie piękne. Otrzymacie wydruki z inspiracjami wzorów w każdym stylu.

Część trzecia

Następnie przejdziemy do ćwiczeń w parach by nauczyć się pracy z drugą osobą (klientem) i malowania na czyjejś skórze. Będziecie pracować na zmianę. Podpowiem Wam jak rozmieszczać wzory, jak ustawić ciało i jak dopasować wzory do kształtu ciała.

Porozmawiamy też na temat przygotowania skóry przed mehendi oraz o końcowej pielęgnacji.

termin: 11 marca, godz. 12.00 – 18.00

 • 12.00-14.00 „Namaste henna” grupa początkująca
 • 14.00-15.00 przerwa
 • 15.00-18.00 „Radża henna” grupa średniozaawansowana
 koszt od osoby:

Cały kurs 5 godzin:

 • 260 zł przy zapisach* do 27.01.2017
 • 280 zł przy zapisach do 11.02.2017
 • 300 zł przy zapisach do 9.03.2017
 • 320 zł przy zapisach 10 i 11.03.2017

*zapisy oznaczaja wpłatę zadatku w wysokości 150 zł

Pojedynczy warsztat :

 • Namaste henna – grupa początkująca 2 godziny – 120 zł
  Aby zapisać się nalezy wpłącic zadatek w wysokości 60 zł
 • Radża henna – grupa średniozaawansowana 3 godziny – 200 zł **
  Aby zapisać się nalezy wpłacic zadatek w wysokości 100 zł

PROMOCJA: dla osób, które wcześniej uczestniczyły w warsztatach dla osób początkujących Mehendi Masala obowiązuje 10% zniżki na grupę średniozaawansowaną, czyli 180 zł . Promocja obowiązuje przy zapisach do 9 marca 2017. Podajcie mi tę informacje przy zapisach żebym mogła Was zweryfikować.

W sprawie zapisów proszę o kontakt na agata.wojt@gmail.com , możecie też kontaktować się ze mną przez formularz, który znajdziecie na stronie http://kurs.mehendi.pl/

O wpisaniu na listę decyduje kolejność wpłaty zadatku. Obowiązuje limit miejsc 15 osób
Zajęcia odbęda się jesli zbierze sie minimum 5 osób na grupę.

PYTANIA KIERUJ NA :
agata.wojt@gmail.com / wiadomość na facebooku/ 609 613 112

Warsztaty zaczynamy punktualnie. Proszę przyjść 5-10 minut przed rozpoczęciem by uregulować płatności.

Zapraszam i do zobaczenia Agata Wójt

Zajrzyjcie na piękną stronę http://kurs.mehendi.pl/