Warsztaty śpiewu alikwotowego

Śpiew alikwotowy jest niezwykłą techniką wokalną, dzięki której możemy wydobyć dwa, a nawet trzy dźwięki w tym samym czasie. Pobudza wyobraźnię i uwrażliwia ucho na części składowe dźwięków. Umiejętność mówienia daje Ci pełne kwalifikacje, by skorzystać z warsztatu, który przeznaczony jest dla każdego bez względu na wiek, płeć i umiejętności wokalne.

Podczas zajęć poznacie europejski śpiew alikwotowy, jakim posługuje się David Hykes czy Natasha Nikeprelevic, oraz potężne mongolskie/tuwińskie techniki śpiewu gardłowego (khoomei, sygyt, kargyraa, chylandyk). Zaprezentuję również inuicki śpiew gardłowy oraz głęboki śpiew mnichów tybetańskich, których mantry przenikają swoją wibracją całe ciało.

„To już 10 lat odkąd zaczęła się moja przygoda ze śpiewem alikwotowym i gardłowym. Zanim zrozumiałem z jak wielkim „narzędziem” mam do czynienia, upłynęło wiele czasu. Blokady, które uniemożliwiały mi pełne otwarcie głosu z czasem zaczęły rozpuszczać się pod naporem ćwiczeń. Codzienna praktyka pomogła mi poszerzyć horyzonty, uwrażliwić się na własne ciało i zrozumieć jakiego typu uwarunkowania przysłaniały mi możliwość pełnego uwolnienia. Praca nad głosem stała się moją pasją i sposobem na rozwój. Pojawiła się ogromna siła, spokój i asertywność, której nigdy wcześniej nie doświadczałem.”

Prowadzenie: Michał Esz SzerlągDwukrotny prelegent Międzynarodowych Seminariów Mix Singing (Współczesne Bel Canto w Gliwicach), trener wokalny na Metaforach Muzycznych w Malborku, prowadził warsztaty na wielu festiwalach: Slot Art Festival, Pannonica, Nasz Festiwal, Stacja Wolimierz (Festiwal Wody), BezKit Magóry Fest, Warsztaty pod Matragoną, Święto Herbaty i wiele więcej. Występował z zespołami: Angela Gaber Trio, Matragona, Wadada, Ziryab, współpracuje również z Sebastianem Wypychem, tworząc projekt „Chadaana”, w którym łączą śpiew alikwotowy z kontrabasem i elektroniką. Nagrał dwa albumy przy użyciu wyłącznie głosu, oraz siedem albumów z muzyką relaksacyjną. Pracuje z aktorami, zawodowymi śpiewakami, oraz osobami, które zaczynają wokalną podróż i pragną doświadczyć zupełnie nowej jakości w życiu poprzez dźwięk (najpiękniejszy bo własny).

Więcej o prowadzącym:

www.eszu.bandcamp.com

www.facebook.com/alikwot

www.soundcloud.com/michalesz

www.youtube.com/user/mythroatsinging

4 lutego 2018, 18.00 – 21.00
3 godzinne warsztaty:

  • 150 zł w przedpłacie do 7 stycznia, 
  • po tym terminie 180 zł
Żeby zagwarantować sobie udział w warsztatach należy skontaktować się ze mną (https://www.facebook.com/eszmichal , michal.eszu@gmail.com ) oraz wpłacić cała kwotę na konto bankowe: 

Michał Szerląg
52 1090 2750 0000 0001 3548 2524
Tytułem: Warsztaty śpiewu alikwotowego, imię, nazwisko. 

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Do zobaczenia na warsztatach 😉