Warsztaty z gry na didgeridoo – podstawy

Cześć!

Zapraszam Cię z radością na warsztaty z gry na didgeridoo. W Poznaniu, w cudnym miejscu o nazwie Dom Dźwięku, będziesz mieć okazję, by doświadczyć instrumentu oryginalnie pochodzącego z Australii. Historia tego instrumentu sięga ponad 50 tysięcy lat, a zarazem łączy też to, co nowe i stwarza możliwości by cieszyć się i bawić oraz intuicyjnie i świadomie tworzyć rytmy i melodie.

Warsztat z podstaw trwa 2,5 godziny. Podzielony jest on na cztery segmenty:

  • prezentacja i rozmowa o didgeridoo
  • wstęp, czyli rozgrzewka bez instrumentu i wprowadzenie do rytmu
  • odkrywanie didgeridoo – podstawowe dźwięki i zagadnienie oddechu
  • o tym jak ćwiczyć i tworzyć swoje kompozycje na didgeridoo – sprawdzony przepis

W trakcie zajęć jest przestrzeń na to by każdy miał też indywidualną informację zwrotną, co można zrobić lepiej i w jakim kierunku można iść.

Jeśli czujesz, że chcesz spróbować nowego instrumentu, lub może zagrać pierwszy raz na jakimkolwiek instrumencie, to jest to warsztat dla Ciebie. Możliwe, że kiedyś słyszałeś lub słyszałaś didgeridoo i pojawiło się pytanie: jak można na tym grać i tworzyć taki dźwięk? – to również jest warsztat dla Ciebie 😉

Jeśli masz już swoje didgeridoo, a chciałbyś poćwiczyć podstawy i zainspirować się do dalszej praktyki, to Ciebie też z radością zapraszam 🙂

U mnie didgeridoo pojawiło się już pięć lat temu. Nigdy nie grałem wcześniej na żadnym instrumencie, choć muzyka była dla mnie dużą inspiracją. Kiedy pierwszy raz usłyszałem dźwięk didgeridoo wiedziałem, że to jest to. To co chcę zgłębiać i tworzyć na co dzień.
Podczas samodzielnej praktyki i warsztatów oraz kursów doświadczyłem i doświadczam wiele piękna. Spotkałem się z cudnymi lekcjami: spojrzałem w siebie, poznałem i poznaję bliżej swój oddech, głos, rytmikę, muzykalność, czy doskonalę nawet takie wartości jak regularność i samodyscyplina, uczenie się poprzez lekkość, zabawę i intuicyjność, bycie razem w grupie.

A co Ty możesz odkryć dla siebie w didgeridoo? Przyjdź i przekonaj się 🙂

Rezerwacji swego miejsca możesz dokonać

  • pisząc na Messengerze
  • smsem do mnie na numer 575265455
Warsztat odbywa się w kameralnej grupie od 3 do 10 osób

5 października 2019 o 16:00 – 18:30

Inwestycja w warsztat i poznanie nowych umiejętności: 100zł

W ramach warsztatu otrzymasz również na własność podręczny instrument wykonany z PCV i wosku pszczelego, by ćwiczyć podczas zajęć oraz by móc też go wziąć do domu i ćwiczyć, kiedy tylko masz ochotę.

Jeśli masz już swój instrument, to proszę poinformuj mnie podczas zapisywania się.

  • Rekomendowany wiek: 5 lat do 100 lat i wyżej.
  • Predyspozycje: otwartość i dobry humor
  • Szybka korzyść: pogłębiony spokój oddechu, ciała i umysłu, dobra zabawa, zaproszenie do nowej przygody

Miło zapraszam : )
Mieszko


O sobie z perspektywy muzycznych działań:

Gram na didgeridoo od 2014 roku. Po dwóch latach pierwszy raz wystąpiłem na scenie. Od tego czasu gram już w różnych miejscach i miastach w Polsce. Aktualnie mam ogromą przyjemność i szczęście tworzyć koncerty i podróże muzyczne wraz z mą Miłością Katarzyną Fiebiger w Naszym projekcie Prahumira. Współpracuję co jakiś czas z Karawaną Opowieści tworząc ilustracje muzyczne do baśni i mitów ze świata. Dźwięki didgeridoo niosę również w przyrodzie, podczas występów ulicznych, muzycznych spotkań (jamów) czy koncertów. Chętnie łącze te dźwięki z najróżniejszymi innymi instrumentami. Relaksacyjnie – misy i gongi. Koncertowo np. z zespołem Mist – gitara elektryczna, fortepian, klarnet. Nowe kreacje pochodzą również z projektu FutuRoots, gdzie wraz z Michałem Eszem Szerlągiem ukazujemy muzykę „z korzenia” w nowym wydaniu. Podczas całej tej drogi z radością opowiadam o didgeridoo i przekazuję swe doświadczenia z tym instrumentem.


Prahumira

FutuRoots

Karawana Opowieści