Weekend ze sztuką zdobienia ciała naturalnymi barwnikami

 

🌿 WEEKEND ZE SZTUKĄ ZDOBIENIA CIAŁA NATURALNYMI BARWNIKAMI – henną oraz jaguą.🌿

Ludzie zdobili swoje ciała od wieków. Różne mieli ku temu powody.

Pokrywanie ciała we wzory najczęściej informowało o przynależności do konkretnej grupy, o statusie społecznym i matrymonialnym. Wzory na ciele działały też jak talizmany, chroniły ludzi przed tym co wywoływało w nich strach, obawę. Ciała malowano na specjalne okazje, na święta, do ślubu. Barwniki naturalne dodatkowo mają właściwości lecznicze. Działają przeciwzapalnie, goją rany, chronią przed mocnym słońcem. Naturalnych barwników używano też jak kosmetyków do upiększania wyglądu.

W dzisiejszych czasach właściwie wszystko wyglada tak samo. Modne są tatuaże, które robimy bo nam się podobają, bo chcemy przynależeć do jakiejś grupy, bo wierzymy że wzór przyniesie nam szczęście lub jest dla nas szczególnie ważny. Robimy makijaż by ładnie wyglądać. Zdobimy ciało na specjalne okazje by uczcić w ten sposób wyjątkowy moment.

Nie każdy jednak chce miec tatuaż na stałe. Mehendi to sztuka zdobienia ciała naturalnym barwnikiem, który utrzymuje się na skórze ok. 7-10 dni. Po tym czasie znika ze skóry.

Nazywam sie Agata i od dawna interesuję się różnymi kulturami i ich zwyczajami. Zafascynował mnie temat zdobienia ciała naturalnymi barwnikami takimi jak henna oraz mniej znana w Polsce jagua. Zajmuję się sztuką mehendi od 6 lat (zapraszam na moją stronę www.mehendi.pl), od 5 lat prowadzę kursy, z którymi podróżuję po świecie. 

*******************

Weekend składa się z trzech bloków tematycznych. Możesz wziąć udział w całości lub w pojedynczym warsztacie.

SOBOTA 28 kwietnia 2018, godz. 14.00 – 19.00 

✳ KURS MALOWANIA HENNĄ ( 5 godzin)
Koszt 300 zł 

Na kursie dowiesz się wszystkiego o hennie. Poznasz jej właściwości, zastosowanie, znaczenie zdobienia ciała. Nauczysz się samodzielnie mieszać pastę z henny oraz wykonywać aplikator. Wykonasz dużo praktycznych ćwiczeń oraz namalujesz swój, być może pierwszy hennowy wzór na ciele. Poznasz technikę malowania, różne style, nauczysz się kompozycji wzorów. Będziemy też pracować w parach, dostaniesz dużo ważnych informacji, które wykorzystasz w przyszłej praktyce z henną. Może odnajdziesz nową pasję. Otrzymasz piękne materiały i potężną dawkę pozytywnej twórczej energii.

Szczegółowy program: ➡ http://kurs.mehendi.pl/kurs-malowania-henna/ 

*******************

NIEDZIELA 29 kwietnia 2018, godz. 11.00 – 13.30

✳ WARSZTAT MALOWANIA JAGUĄ – motywy etniczne (2,5 godziny)
Koszt 200 zł

Zdobienie ciała to rytuał wielu kultur zamieszkujących różne zakątki świata. Wzory etniczne mają głęboką symbolikę. To talizmany, które chronią, przynoszą zdrowie i szczęście. Roślinny barwnik jagua pochodzi z Amazonii gdzie używany jest od wieków. Współcześnie zyskał sławę jako barwnik do tymczasowego tatuażu. Na warsztacie nauczysz się pracować z jaguą. Poznasz technikę nakładania jej na skórę oraz dowiesz się jak pielęgnować gotowy wzór. Odkryjesz ciekawe motywy i symbole, którymi różne kultury na świecie zdobią swoje ciała.

Szczegółowy program: ➡ http://kurs.mehendi.pl/warsztat-malowania-jagua/ 

*******************

NIEDZIELA 29 kwietnia 2018, godz. 14.00-16.30

✳ WARSZTAT MALOWANIA HENNĄ W STYLU MAROKAŃSKIM ( 2,5 godziny)
Koszt 200 zł

Maroko to piękny kraj z bogatą kulturą, przepiekną sztuką i rękodziełem. Na warsztacie poznasz marokański styl malowania tzw. „fessi”. Opowiem Wam o symbolice wzorów spotykanych w sztuce Beberów – rdzennych mieszkańców Północnej Afryki. Nauczysz się korzystać z aplikatora, którym Marokanki nakładają hennę na ciało. Wykonasz fajne ćwiczenia, poznasz motywy, wypełnienia, kompozycje charakterystyczne dla stylu marokańskiego. Korzystać będziemy z oryginalnej henny marokańskiej.

Szczegółowy program: ➡ http://kurs.mehendi.pl/warsztat-marokanski/ 

*******************

💰 KOSZT :

  • Kurs malowania henną (5 godzin) : 300 zł
  • Warsztat malowania jaguą (2,5 godziny) : 200 zł
  • Warsztat malowania w stylu marokańkim (2,5 godziny) : 200 zł
  • Cała niedziela ( jagua + Maroko, 5 godzin) : 350 zł
  • Cały weekend ( cała i cała niedziela, 10 godzin) : 600 zł

💥Osoby, które wcześniej uczestniczyły już w organizowanych przeze mnie kursach otrzymają zniżkę 10%. 

🥇Każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia zajęć

📝 Zapisy ➡ https://goo.gl/YRf2ab 

  • Mail: agata.wojt@gmail.com; Tel: 609 613 112
  • Liczna miejsc miejsc w grupie jest ograniczona.
  • Zajęcia odbędą sie jeśli zbierze się minimum 6 osób na grupę.

Rezerwacja miejsca oznacza wpłatę zadatku na podane mejlowo konto.

W razie pytań pisz lub dzwoń agata.wojt@gmail.com / 609 613 112 / lub przez konto na Facebooku Mehendi masala