Ziołowe receptury na czas infekcji

Zapraszamy serdecznie na kolejną edycję warsztatów na temat stosowania roślin leczniczych podczas infekcji układu oddechowego.

Na zajęciach przyjrzymy się chorobom infekcyjnym z punktu widzenia tradycyjnej europejskiej fitoterapii oraz z perspektywy medycyny chińskiej. Skupimy się zarówno na profilaktyce, jak i leczeniu tych najbardziej pospolitych dolegliwości. Wypracujemy alternatywę dla zbyt często stosowanych syntetycznych antybiotyków, czy popularnych leków aptecznych. Omówimy remedia odpowiednie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. 

Warsztat będzie miał wymiar bardzo praktyczny. Wykonamy kilka preparatów przydatnych w sezonie infekcyjnym. Nauczymy się, jak przygotowywać syropki przeciwkaszlowe oraz receptury ziołowe, które uchronią nas przed infekcją. Zostaną zaproponowane rozmaite mieszanki pomocne w terapii chorób dróg oddechowych dostosowane do indywidualnej sytuacji pacjenta. 

Poznamy zioła dostępne na łąkach i w lasach, a także surowce, w które można zaopatrzyć się w zielarniach. Będziemy przyglądać się roślinom, dotykać je i smakować. Podczas tych czynności z pewnością powstaną cenne eliksiry. Będziemy kosztować je na miejscu, a te bardziej trwałe uczestnicy zabiorą do domu.

Mniej więcej w środku zajęć przewidziana jest przerwa obiadowa. 

Warsztat poprowadzi Ania Bober

Pasjonatka ziołolecznictwa. Fitoterapii uczyła się między innymi od dra Henryka Różańskiego oraz Jeremiego Rossa. Roślinami leczniczymi zawodowo zajmuje się od 2012 roku. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu dietetyki oraz fitoterapii, a także poradnictwo indywidualne. Ukończyła kurs zielarz/fitoterapeuta koordynowany przez dra Różańskiego oraz wiele innych jego szkoleń. Od ponad 7 lat dokształca się na najlepszych polskich kursach z zakresu ziołolecznictwa. Dietetyk wg Medycyny Chińskiej, Specjalistka Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego. W swoim podejściu łączy ziołolecznictwo zachodnie z medycyną chińską. Ponadto zajmuje się akupunkturą ucha oraz refleksologią twarzy. Jest absolwentką biotechnologii i antropologii kulturowej UAM oraz dwóch kierunków studiów podyplomowych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Należy do sekcji fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Więcej informacji: www.alchemilium.pl

5 stycznia 2019, godz. 11:00 – 18:00

koszt: 190 zł przy płatności do 31 grudnia, po tym terminie 210 zł

informacje i zapisy: anna.bober81@gmail.com, 500 182 594

Numer konta do przelewu:

Anna Bober Alchemilium
50 2490 0005 0000 4610 6114 8777 (Alior Bank)

  • Wpłata jest rezerwacją miejsca.
  • Gdyby ktoś po uiszczeniu opłaty nie mógł wziąć udziału w warsztacie, można znaleźć osobę na swoje miejsce. W przeciwnym razie połowa kwoty nie podlega zwrotowi.
Uwaga! Ilość miejsc na warsztacie jest ograniczona. Dlatego proszę przed dokonaniem przelewu, zgłosić swoje uczestnictwo w zajęciach.