Życie po korpo – jesienny cykl warsztatów

Korporacja – Twoje obecne lub byłe miejsce pracy. Często pierwsze, do jakiego trafiłeś/ aś. Entuzjazm i zaangażowanie pozwalały się spełniać i znakomicie odnajdować w życiu firmy. Z jednej strony hierarchia, rutyna i wysokie oczekiwania. Z drugiej dobre wynagrodzenie, pakiet świadczeń i ciekawe projekty, które skutecznie odpędzały myśli o zmianie. Po latach czujesz wypalenie. Zaczynasz się zastanawiać czy nadal to lubisz, czy chcesz tak dalej pracować zamiast spełniać się w innej roli zawodowej. Mijają miesiące, a Ty masz wrażenie, że czas ucieka Ci przez palce.

Albo… Zmieniły się struktury firmowe, a Ciebie objęło zwolnienie. Po raz pierwszy w życiu jesteś bez pracy, z ogromnym poczuciem straty, żalu i niepewności. Coś się skończyło, a nic nowego jeszcze nie zaczęło. Jesteś w zawieszeniu, z poczuciem osamotnienia. Szukasz nowej pracy, albo traktujesz ten czas jako przejściowy i zastanawiasz się, jak zacząć budować nową drogę zawodową.

Albo jeszcze inaczej: odejście z korpo przebiegło zgodnie z Twoim planem. To był znakomity czas na rozstanie z firmą i stanięcie na własnych nogach. Perspektywa dotacji i możliwość zarabiania na tym co lubisz, dodawały skrzydeł. Pracujesz więcej niż kiedyś, oszczędności topnieją, a wcześniejszy poziom życia nadal jest nieosiągalny. Rozważasz powrót na etat, ale wiesz, że niełatwo będzie wejść drugi raz do tej samej rzeki i zmierzyć się z sytuacją. Wszystkie trzy scenariusze są niełatwe, a osoby doświadczające ich przeżywają szereg trudnych emocji i stanów.

„Po korpo”- to stan, który zaczyna się w momencie zrozumienia, że to miejsce już nie jest dla mnie. Uświadamiamy go sobie powoli albo dopada nas nieoczekiwanie. Jeśli któryś scenariusz brzmi znajomo i się w nim odnajdujesz, to zapraszam Cię z całego serca na warsztaty. W bezpiecznej i wolnej od ocen atmosferze, może po raz pierwszy, otwarcie powiesz o emocjach, uczuciach i trudnościach, które Ci towarzyszą w tym niełatwym czasie. Zaczerpniesz z opowieści i doświadczeń innych. W grupie osób przeżywających podobne rozterki i wahania spróbujesz uporządkować dotychczasowe doświadczenia, przyjrzeć się sobie i zastanowić się, jak wrócić do satysfakcjonującego życia zawodowego. Zobaczysz, co Ci jest potrzebne, co odrzucasz i jaką drogą chcesz podążyć. Być może uświadomisz sobie, w którym miejscu jesteś i co chcesz dalej zrobić? Tylko Ty znasz odpowiedź na to pytanie. Czas się spotkać!

Proces akceptacji nowej drogi lub roli życiowej to nie jednorazowe wydarzenie, dlatego pracujemy przez 5 tygodni. Grupa będzie miała charakter zamknięty – zaczynamy i kończymy pracę w takim samym składzie. 5 warsztatów prowadzonych w nurcie Gestalt stanowi całość, a koszt jednego spotkania wynosi 40 zł. (za wszystkie zajęcia 200 zł) Warunkiem rezerwacji miejsca w grupie jest wpłata w wysokości 80 zł na konto: 66 1020 4160 0000 2802 0183 5248 z dopiskiem „Życie po korpo”

Prowadząca: Agnieszka Frączek – terapeutka (w trakcie certyfikacji w Centrum Terapii i Counsellingu Gestalt), prowadzi terapię indywidualną oraz warsztaty grupowe. W przeszłości pracowała przez 17 lat w korporacjach. Współpracuje z poznańskim stowarzyszeniem Grupa Stonewall, prowadząc grupy wsparcia dla rodzin osób LGBT+.

kiedy:

  • 12 października 2017, godz. 18.00 – 21.00
  • 19 października 2017, godz. 18.00 – 21.00
  • 2 listopada 2017, godz. 18.00 – 21.00
  • 9 listopada 2017, godz. 18.00 – 21.00
  • 16 listopada 2017, godz. 18.00 – 21.00
koszt: 40 zł za zajęcia (200 zł za cykl 5 zajęć)

warunkiem rezerwacji miejsca w grupie jest wpłata w wysokości 80 zł
na konto: 66 1020 4160 0000 2802 0183 5248 z dopiskiem „Życie po korpo”

informacje i zapisy: 513-122-577 lub agnieszka@wyspyrozwoju.pl