5Rytmowa® Ceremonia Cacao

Będziemy pić “napój bogów” – Cacao i tańczyć. Otworzymy nasze serca dzięki magicznej podróży oraz przetańczymy wspólnie falę 5Rytmów®.

Ceremonia Cacao to oczyszczenie poprzez radość, zabawę, obecność, b(ł)ogostan.

Cacao to święta roślina Majów, używana podczas obrzędów ceremonialnych. Roślina ta uczy nas jak wejść głębiej w nasze serca, umysły i serce Matki Ziemi, by na nowo odkryć prawdziwą uzdrawiającą siłę, która jest w każdym z nas. Będziemy spożywać ok. 30-40g specjalnie przygotowanego czystego surowego Cacao.

Ten święty rytuał poprowadzi Tomasz Szymocha.

Warsztat jest otwarty zarówno dla tańczących 5Rytmów® jak i dla nowicjuszy.

5Rytmów® – stworzone przez Gabrielle Roth, tańczone przez tysiące ludzi na całym świecie, jest filozofią, perspektywą, sztuką i dynamiczną praktyką ruchu, zakorzenioną w prawdzie, iż jeśli wprowadzisz swoją duszę w ruch, to sama się uzdrowi.

Ruch jest zarówno lekarstwem jak i metaforą, sięga poprzez i ponad języki, kultury i grupy wiekowe, transformując: cierpienie w sztukę, sztukę w świadomość, a świadomość w działanie.

Praktyka 5Rytmów® tworzy społeczność, która wypaca swoje modlitwy, wspiera proces potrzebnej zmiany i daje bezpieczną przestrzeń dla każdego, kto chce wstrząsnąć swoim ego i przebudzić w sobie tę część, która jest nieprzewidywalna, pełna pasji, fascynująca, balansująca na krawędzi i tęskniąca za wolnością.

Tomasz Szymocha – akredytowany nauczyciel 5Rytmów® i pierwsza osoba w Polsce, która wprowadziła kakao i od tego czasu systematycznie prowadzi Ceremonię Cacao. Trening nauczycielski skończył w The Moving Center® New York. Od tego czasu aktywnie prowadzi zajęcia i warsztaty 5Rytmów® w Polsce, Niemczech, Izraelu, Hiszpanii. Z zawodu jest aktorem mimem po szkole w Berlinie, gdzie przez wiele lat pracował w teatrze. Nauczał ruchu w Niemczech, Polsce, Włoszech, Francji, Stanach Zjednoczonych i Izraelu. Prowadził zajęcia taneczno-teatralne dla dzieci i młodzieży w Berlinie i Paryżu.

W wieku 25 lat intensywnie medytował przez 2,5 roku w Himalajach.

Od 2011 roku założyciel BioRezydencji w Świeradowie Zdroju (www.biorezydencja.pl), ekologicznego centrum warsztatowo-rozwojowego. Z zamiłowania jogin, podróżnik, ojciec 5 dzieci, wegetarianin, masażysta Lomi Lomi Nui, ukończył ISTA level 1 i 2, miłośnik lasów (zasadził 70 tys drzew).

WAŻNE INFO:

  • w dniu imprezy czyli przed oraz podczas imprezy nie spożywamy alkoholu oraz innych środków odurzających.
  • jesteś w pełni odpowiedzialny za siebie, swoje potrzeby, uczucia i emocje oraz dbasz o przestrzeń i bezpieczeństwo swoje oraz pozostałych uczestników.
  • klarownie komunikujesz innym o swoich potrzebach i granicach.
  • 5Rytmów jest wspólnym procesem gdzie pojawiają się emocje, którym towarzyszy płacz, śmiech, krzyk. Bądź autentyczny, wyrażaj się. Wszystkie uczucia i emocje są mile widziane.
  • zajęcia są przyjazne LGBT.
  • tańczymy boso.
  • podczas Ceremonii Cacao będziemy spożywać surowe Cacao (z mlekiem roślinnym, chili, syropem z agawy) – jeśli jesteś uczulony na któryś z składników zgłoś się wcześniej. Jeśli stosujesz leczenie tabletkami psychoaktywnymi – również zgłoś się i skonsultuj z lekarzem czy możesz spożywać stężone surowe Cacao.

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ:

  • wygodne ubrania do tańca.
  • butelkę z wodą
Czas i miejsce: piątek, 8 lipca 2022, 19:00 – 23:00

Zapisy: Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc: tomasz5rythms@gmail.com

Koszt 130 zł na bramce w dniu wydarzenia.