Bodyfulness© Piersi

W kolejnej podróży w ciało w cyklu Bodyfulness – tym razem czeka nas niezwykle suptelny, głęboki, trudny, wielowymiarowy i jednocześnie piękny temat. Nasze piersi.

W wieloletniej praktyce terapeutycznej w pracy z kobietami, z kobiecością, odnajdywaniem dialogu z sobą i swoim ciałem, w spotkaniach z emocjami towarzyszącymi naszej kobiecości, macierzyństwu, seksualności, zdrowiu – piersi jawią się jako najtrudniejszy, obok waginy, obszar w nas.

To z nimi wiążą się nasze największe oczekiwania względem wyglądu ciała, gdy wchodzimy w dojrzewanie. To one są najczęściej ocenianym „atrybutem” naszej kobiecości, zmysłowości. To tam nasze macierzyńskie emocje wokół karmienia, dawania ciepła, czułości, miękkości naszym dzieciom. One też pełne są naszych lęków związanych z zagrożeniem chorobowymi zmianami, a w wyniku chorób onkologicznych – ich utraty.

Niemal całe dorosłe życie zamknięte w uścisku staników, fiszbin, push-upów.

Niemal całe dorosłe życie oglądane z krytyczną oceną, co do ich jędrności, rozmiaru, symetryczności.
Wykarmiły Twoje dzieci – tę radość znaną każdej karmiącej matce, ale także wielomiesięczną wzmożoną aktywność gruczołów mlecznych, podgryzanie, ból, może stan zapalny w połogu.

Czasem zaś przyjęły Twój smutek braku dzieci lub żałobę utraty ciąży.

Są tak blisko Twego serca – czują każde jego drżenie, uniesienie, zatrzymanie w lęku.

Są tak blisko Twoich płuc – reagują falowaniem na każdy Twój oddech, wzdychanie, dźwięk, krzyk.

Tam Twoja zmysłowa kobiecość.

Tam frywolne kuszenie.

Tam odważna wojowniczka obnażająca pierś w sięganiu po przyjemność.

Tam Twoja blizna po mastektomii – czasem otulona miłością i dotykana z wdzięcznością za życie; a czasem płacząca żalem i wstydem, skrywana przed światem, lustrem, partnerem.

Niezwykłe miejsce w każdej z nas.

W całodzienniej praktyce subtelnego ruchu, automasażu, oddechu, medytacji przyjrzymy się każdej jakości, która wiąże się z naszymi piersiami.

Uwolnimy napięcia w klatce piersiowej, aby wrócił przepływ oddechu, krążenie.

Wesprzemy szlaki limfatyczne, aby dać piersiom zdrowie, życie, siłę.

Zaopiekujemy struktury barków, aby ciało zobaczyło na nowo całą Twoją geometrię tego obszaru (także, jeśli przeszłaś zabieg).

Rozluźnimy mięśnie nadpiersiowe, aby piersi poczuły, że podtrzymuje je Twoje ciało a nie ramiączka stanika.

Niezależnie od tego, czy w Twoich oczach są cudowne, kochane czy nie…

Niezależnie od tego, czy są za małe, za duże, „nie takie”…

Niezależnie od tego, czy są młode, czy mają dłuższą swoją historię…

Niezależnie od tego, czy są zdrowe i silne, czy potrzebują wsparcia w chorobie, czy są wspomnieniem widocznym w bliznach…

Damy im cały dzień czułego, uważnego, mądrego, organicznego, emocjonalnego wsparcia na wszystkich poziomach.

Zapraszam Was, Kobiety, w bezpieczną Przestrzeń na to spotkanie.

Z wdzięcznością za moją w nich osobistą historię, Iwo


Na warsztatach będziemy praktykować przede wszystkim lekcje świadomego ciała poprzez uważny ruch według tworzonego przeze mnie programu Bodyfulness – każda z uczestniczek zagłębiona w dialogu z własnym, niepowtarzalnym ciałem, które zachęcimy do równowagi, rozluźnienia, lepszej koordynacji ruchowej, pełniejszego zakresu ruchów po obu stronach ciała.

Zajęcia dedykowane są dla wszystkich kobiet, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej – gdyż każda z nas da wsparcie swemu ciału w miejscach i jakościach najbardziej czekających na Twoją obecność.

UWAGA: Ten jednodniowy warsztat odbywa się w niedzielę. W sobotę 12.09 (w poprzedzającym dniu), w tej samej przestrzeni, odbęda się warsztaty Bodyfulness dotyczące ramion i barków. Treści nie powtarzają się, a sobotnie spotkanie z ramionami może być pięknym przygotowaniem do wejścia w temat uwolnienia odcisków życia w rejonie piersi (patrz odrębne wydarzenie dla niedzieli). Dla osób, które chcą skorzystać z obu warsztatów przewidziana zniżka 110 zł (koszt obu warsztatów to wówczas 590 zł, zamiast 700 zł).


Prowadzenie: Iwo Łaźniewska – doktor nauk biologicznych, medicine woman, terapeuta i nauczyciel Life-impression Bodywork (certyfikat Ayurveda & Lifeimpressions Institute, USA). W leczeniu pacjentów i pracy terapeutycznej wspiera się zarówno wiedzą akademicką z zakresu nerobiologii, biologii stresu, jak i wykorzystuje metody terapii biodynamicznych oparte na technikach, które łączą między innymi zasady medycyny ajurwedyjskiej, osteopatii miękkiej, terapii czaszkowo-krzyżowej, praktyki świadomego ciała i uważnego ruchu wg. metody Moshe Feldenkraisa i Donalda VanHowtena. Zafascynowana intuicyjną pracą z ciałem w nurcie Touch of Awakening © (Dotyk Przebudzenia). Absolwentka trzyletniego stażu tantrycznego w szkole TantraLove (budowanie relacji partnerskich, kobieca seksualność). Prowadzi sesje indywidualne a także: Kobiece Kręgi, warsztaty terapeutyczne dla kobiet (osadzone w nurcie pracy z uważnością, uwalnianiem traum z ciała, odnajdywania i wspierania swojej kobiecości) oraz cotygodniowe grupowe zajęcia dla kobiet i mężczyzn według autorskiego programu „Bodyfulness” © – lekcje uważności ciała i świadomego ruchu wspierane metodami pracy z ciałem wg Feldenkraisa i VanHowtena oraz technikami medytacyjnymi i Mindfulness.
Prywatnie – szczęśliwa kobieta w wieku 50 lat, z każdym rokiem bliższa swojej radosnej, harmonijnej, mądrej kobiecości, od 30 w cudownym związku z tym samym, niezwykłym Mężczyzną, mama 16-letniego Jana.


Termin 13 września (niedziela) 2020r., godz. 10.00-20.30 (w tym godzinna przerwa obiadowa o godz. 13.30 oraz godzinna przerwa na przekąski ok. 17.30)

Warsztat BODYFULNESS – PIERSI obejmuje 10 godzin ćwiczeń praktycznych oraz ich podstaw biologicznych. Ilość miejsc ograniczona ze względów na covid (maksymalnie 18 osób).


Prosimy zabrać ze sobą luźny, CIEPŁY strój do ćwiczeń i relaksacji, ciepłe skarpetki, ręcznik do zwinięcia pod głowę lub poduszeczkę (typu jasiek). Maty i koce dostępne są także na miejscu.

UWAGA DLA OSÓB SPOZA POZNANIA:

Istnieje możliwość zarezerwowania w Domu Dźwięku (nad salą ćwiczeń) noclegu z piątku na sobotę i/lub z soboty na niedzielę – koszt 20 zł/dobę na wspólnej antresoli lub 35-50 zł/osobę/dobę w pokoju (łazienka wspólna, do dyspozycji kuchnia).

W czasie godzinnej przerwy obiadowej możesz skorzystać z własnego przyniesionego posiłku lub zamówić udział przy wspólnym stole (catering wegetariański / wegański). Przekąski wegańskie o godz. 17.30 zapewniają organizatorzy.


Inwestycja w siebie: 350 zł

Proszę o wcześniejszą wiadomość na priv w kwestii dostępności miejsc. Wymagane wcześniejsze zapisy!
Napisz w tej sprawie wiadomość na Messengera do Magda Nina Sławnikowska lub na maila: mslawnikowska@wp.pl lub wyślij sms na nr 572 84 81 81 [Organizatorka w Poznaniu].

Warunki uczestnictwa oraz dane do przelewu:

Warunkiem wpisania się na listę jest wpłata bezzwrotnej zaliczki do dnia w wysokości 150 zł na konto:

Iwo Łaźniewska Bodyfulness
ING 39 1050 1807 1000 0092 5145 4428
z dopiskiem: Imię i nazwisko – Piersi

Pozostałą kwotę należy wpłacić do 5.09.2020 r.

Foto: archiwum domowe