Ceremonia kakao z ceremonią dźwięku w pełnię księżyca

ceremonia kakao

3 ELEMENTY WSPOMAGAJĄCE PRACĘ DUCHOWĄ:

PEŁNIA KSIĘŻYCA

KAKAO CEREMONIALNE

KONCERT MIS I GONGÓW

PEŁNIA KSIĘŻYCA

Pełnia Księżyca to faza, którą najbardziej odczuwamy – emocje wzbierają, tajemnice i ukryte intencje się ujawniają, sprawy zapoczątkowane podczas nowiu osiągają swój finał. Często się zdarza, że pełnia przynosi intensywne uczucia, reaktywność emocjonalną i poczucie przytłoczenia. Ta faza Księżyca sprzyja oczyszczaniu z trudnych emocji i wszystkiego, co już nam nie służy – to jest jej duchowe znaczenie. To dobry moment na wyjaśnienia, wybaczenie, szczere wyznania i autentyczność, również wobec siebie. Jest to moment w którym nasza podświadomość jest bardziej dostępna świadomości, a więc sprzyja to wejściu wgłąb siebie, pozwoleniu by wypłynęły blokowane i często nieświadome emocje i traumy. Czas by je uwolnić i pozwolić sobie na transformację swojej natury, czas na zadbanie o siebie.

KAKAO CEREMONIALNE

Kakao ceremonialne bywa nazywane „napojem bogów” ze względu na wyjątkowe składniki stymulujące układ nerwowy. Przez to działa rozluźniająco, euforycznie, delikatnie pobudzająco. Wypicie kakao ceremonialnego może być bardzo głębokim przeżyciem, ponieważ pozwala zajrzeć w siebie, otworzyć się i odczuwać mocniej.

Kakao ceremonialne zawiera fenyloetyloaminę, która odpowiada za stymulację układu nerwowego i burzę endorfin, a więc i za odczuwane euforię i szczęście. Zwiększa wydzielanie dopaminy, więc odczuwanie bodźców ze świata zewnętrznego staje się bardziej intensywne. Wspomaga to również pracę mózgu, skupienie i daje chęci do działania.

Kakao ceremonialne to potężne narzędzie uwalniające, które otwiera Czakrę Serca i pozwala na przepracowanie wielu trudnych emocji i przeżyć. Ceremonia Kakao może być czasami bolesnym emocjonalnie doświadczeniem, pozwala jednak na oczyszczenie się i uwolnienie z ciężaru psychicznego.

Kakao ceremonialne było dawniej używane nie tylko do praktyk duchowych, ale też w celach leczniczych. I nic dziwnego! Ten napój to prawdziwa bomba składników odżywczych. Zawiera dużą ilość żelaza, magnezu, potasu, wapnia, miedzi i cynku. Dodatkowo jest bogatym źródłem błonnika, białka i kwasów tłuszczowych oraz polifenoli takich jak flawonole i proantocyjany.

Napój może zdziałać cuda u osób w niedoborami, które potrzebują kompleksowego odżywienia. Sprawdzi się u wegan i wegetarian, u osób aktywnych i prowadzących stresujący tryb życia. Wpływa korzystnie na pracę serca, wspomaga obniżanie ciśnienia dlatego nie zaleca się łączenia kakao z lekami na nadciśnienie. Wspomaga układ kostno-stawowy i wspomaga walkę z anemią. Dodatkowo rozluźnia i uszczęśliwia, więc sprawdzi się przy depresji (ale nie przy antydepresantach!).

Kakao może pobudzać pragnienie i łaknienie, wpływa też korzystnie na trawienie. Poprawia skupienie i wydłuża koncentrację. Delikatnie pobudza, ale nie w sposób agresywny jak przykładowo kawa. Raczej energetyzuje, dodaje witalności i chęci do działania.

DŹWIĘKI MIS I GONGÓW

Terapia dźwiękiem jest praktykowana przez wiele kultur od tysięcy lat. Instrumenty emitują wibracje wędrujące przez całe ciało, docierające do układu nerwowego. Pozwalają puścić lęki tłumione w środku. Odstresowują. Pogłębiają samoświadomość. Czas zanurzyć się w niezwykłej, holistycznej kąpieli, by samemu doświadczyć jej mocy uzdrawiania.

Terapia z udziałem muzyki ma zbawienny wpływ na organizm.

Naukowcy przebadali starożytną metodę, by sprawdzić jej działanie na ciało i umysł. Liczne badania wykazały, że wibracje płynące z instrumentów muzycznych (jak azjatyckie misy i gongi) obniżają ciśnienie krwi, zmniejszają wewnętrzne napięcie, a nawet wspomagają procesy trawienne, poprzez docieranie do systemu nerwowego.

Czym tak właściwie jest kąpiel dźwiękowa?

Terapia muzyką płynącą z mis i gongów przypomina lekcję medytacji. Ma wprowadzić uczestników w głęboki relaks. Sprawia, że całkowicie zanurzamy się w wibracjach płynących z otoczenia. Uczestnicy sesji pozostają w pozycji leżącej, układając swoje ciało na matach do ćwiczeń i wygodnych poduszkach. Relaks przypomina nieco sawasanę, której zazwyczaj oddajemy się po jodze. Kąpiel w dźwiękach jest doskonałym sposobem na poprawę samopoczucia. Rozjaśnia umysł, zwalcza stres, na chwilę odrywa od rzeczywistości.

  • 29 września 2023
  • 28 paźdźiernika 2023
  • 26 listopada 2023
  • 27 grudnia 2023 Godz. 20:15 – 21:45 MIEJSCE:
INWESTYCJA W SIEBIE: 60 zł

WYMAGANE ZAPISY: Należy wysłać sms na numer 697 222 114 w celu rezerwacji miejsca oraz przygotowania odpowiedniej ilości kakao.

PROWADZĄCA: @yasmineagnieszka