CUD odczuwania CUDEM intymności. Podróż z głowy do serca.

Droga do lepszego świata, to nie wycieczka do innego miejsca. To podróż w głąb naszych serc…

SERCE to centralna część naszej istoty, miejsce, gdzie czujemy i dzięki któremu czujemy. Wielu uczuciom zamykamy drzwi naszego serca, albo próbujemy trzymać od niego z daleka. Powodem jest lęk, albowiem wierzymy, że uczucia mogą nas zranić, zabić albo cokolwiek innego.

PRACA SERCA prowadzi nas tam, gdzie za naszymi problemami życiowymi ukrywają się emocje. Odkrywając je w ciele ( uczucia się w nim manifestują), możemy wpuścić je tam, gdzie kiedyś zamknęliśmy przed nimi drzwi: do naszego serca. To wpuszczenie jest otwarciem. Serce otwiera się na uczucia. Im bardziej świadomie to zrobię, co oznacza, że naprawdę je poczuję, tym bardziej poruszy to moje serce.

W praktykowaniu PRACY SERCA chodzi o odbieranie i dopuszczanie uczuć ( czego zwykle nie robimy i co jest przyczyną wielu problemów), a nie robienie czegokolwiek z nimi. Nie chodzi też o szukanie rozwiązań, czy uzdrawianie czegokolwiek. Jedyne, co w niej ważne, to odbieranie tego, co jest, aż dojdzie się do sedna problemu. Najpiękniejsze jest to, że dzięki świadomemu odbieraniu uczuć, bardzo wiele może się zadziać, w przeciwieństwie do tego, kiedy próbujemy coś zrobić i nic się nie dzieje, a my pozostajemy nadal z problemem. Otwieranie serca na uczucia leczy, koi, przynosi ulgę, rozwiązuje problemy, może nas doprowadzić do miejsca, gdzie zrealizują się nasze pragnienia.

Uczucia to nasze drogowskazy, warto je dopuszczać i poznawać, zamiast tłumić, zaprzeczać im, czy pozwolić im się obezwładnić. Odczuwanie, które jest naturalnym stanem, uzdrawia i otwiera serca. Na samych siebie, na drugiego człowieka, na świat wokół nas.

PRACA SERCA to droga praktyki, nie teorii 

Renata Stankowska o sobie:

Kiedy odczuwam, zamiast myśleć, świat nabiera ostrości, a poszukiwanie otwiera drogę odnajdywaniu.

Dzielę się z zachwytem Pracą Serca wg Safi Nidiaye, którą zgłębiam i praktykuję od 4 lat. Jestem pierwszą osobą w Polsce posiadającą certyfikat do prowadzenia sesji i małych grup.
Tym razem w Domu Dźwięku Madzi Pulwickiej, zachęcę Państwa do praktykowania metody Pracy Serca, pokażę jej proste kroki i zaproszę do medytacji, co będzie, – ufam mocno – bardzo pięknym przeżyciem.

Jestem mamą nastolatka, lubię czytać książki, spacery po lesie i tańczyć tango argentyńskie. Mieszkam pod Poznaniem.

Inwestycja w siebie: 30 pln

Data: wtorek, 21 lipca 2020, godz. 18.00-19.30

Kochani:

  • Udział w spotkaniu możliwy jest z całkowicie wyłączonymi telefonami komórkowymi.
  • Pytania? info@pracaserca.pl

D O Z O B A C Z E N I A !
Renata Stankowska

https://pracaserca.pl/wartosc-odczuwania/