Kurs malowania henną

 

Ostatnie kilka miesięcy spędziłam podróżując. Odwiedziłam wiele miejsc, próbowałam różnych smaków, poznałam wiele niesamowitych ludzi i ich historii. Łapałam słońce i wiatr, szukałam henny w Maroku, inspiracji na nowe wzory. Zbierałam energię na nowe, twórcze spotkania z Wami. Wróciłam. Mam nowe pomysły i chcę by nasze spotkania były jak najprzyjemniejsze. Henna dla mnie to coś więcej niż tylko tymczasowy tatuaż. To sztuka sprawiania przyjemności, to wymiana energii, to dzielenie chwili i wzajemnie dodawanie sobie sił. Malowanie henną poprawia nastrój, rozwija wyobraźnię, wycisza. Henna ma też naturalne właściwości prozdrowotne – korzystnie działa na kondycje skóry. Tym wszystkim chcę się z Wami podzielić. Zapraszam na jesienno-zimowe ładowanie baterii.

Przedstawiam autorski pierwszy w Polsce kurs malowania naturalną henną, który składa się z dwóch części – „Namaste henna” oraz „Radża henna”. Czeka na Was dużo inspiracji, pieknych wzorów, prezent niespodzianka oraz wege poczęstunek w czasie przerwy. 

Kurs obejmuje teorię o sztuce i tradycji mehendi, wiedzę o właściwościach henny, zapoznanie się z różnymi stylami, dużo ćwiczeń przygotowujących do wykonania wzorów na ciele, pracę indywidualną i w parach (praca z klientem) już bezpośrednio na ciele oraz niezwykle istotną praktykę mieszania pasty z henny wraz z wykonaniem aplikatora. Uczestnicy używać będą na warsztatach najwyższej jakości naturalnej henny, otrzymają materiały do ćwiczeń, pastę z henny na 10 dodatkowych różków, dużą dawkę informacji, porad praktycznych, a przede wszystkim potężny zastrzyk inspiracji twórczej.

Po tym kursie będziecie gotowi rozpocząć własną przygodę z mehendi.

Kurs Henny Mehendi Masala

***************

Szczegółowy opis kursu:

CZĘŚĆ I

Warsztat „NAMASTE HENNA”

Warsztat „Namaste henna” to pierwszy poziom Kursu malowania henną z Mehendi Masala. Program skierowany jest dla osób początkujących, które nie miały jeszcze przyjemności własnoręcznego malowania henną lub dla tych którzy pierwsze próby mają już za sobą ale chcą dowiedzieć się czegoś więcej.

„Namaste henna” to dwugodzinny warsztat grupowy podzielony na część teoretyczną i ćwiczeniową zakończoną własnoręcznym wykonaniem małego wzoru na wzorniku lub na własnym ciele.

CZĘŚĆ TEORETYCZNA

* Na początku przedstawię się Wam ja, czyli Agata Wójt. Opowiem Wam historię mojej miłości do henny, której to efektem jest projekt Mehendi masala.

Jeśli chcecie poznać mnie już teraz, zajrzyjcie na

 • http://mehendi.pl/ (strona poświęcona hennie);
 • http://masalka.pl/ (blog podróżniczo-kulinarny na temat Indii),

* Przedstawię Wam główną bohaterkę wieczoru, czyli tajemniczą Lawsonię Inermis, znaną powszechnie jako henna. Wyjaśnię czym jest „mehendi” i opowiem o tradycji malowania henną w świecie Orientu. Opowiem Wam jakie „magiczne” właściwości ma henna i jak się je wykorzystuje.

* Zdradzę Wam tajemnice starodawnych kultur, czyli powiem jak przygotować idealną pastę z henny (otrzymacie rozpisany przepis na idealna pastę z henny)

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA

Omówimy narzędzia niezbędne do sztuki mehendi. Każdy uczestnik otrzyma rożek wypełniony świeżą hennową pastą. Zamienimy się w artystów, którzy stworzą oryginalne wzory mehendi na wzornikach lub na własnej skórze.

Przejdziemy do ćwiczeń, które przygotowane są specjalnie dla osób początkujących. Poznacie podstawowe kształty i opanujecie podstawowe techniki mehendi. Po wykonaniu serii ćwiczeń na papierze wykonacie prosty kształt na własnym ciele.

***********************

Po pierwszej części zapraszam na 30-minutową przerwę, na herbatkę i poczęstunek 🙂

***********************

„RADŻA HENNA” to druga część kursu Nauki malowania henną z Mehendi Masala.

Warsztat ten przeznaczony jest dla osób które ukończyły pierwszy stopień „Namaste Henna” oraz dla osób, które samodzielnie malowały już mehendi i opanowały podstawy.

Warsztat „Radża henna” to 2,5-godzinne intensywne zajęcia praktyczne obejmujące 3 bloki:

1. przygotowanie idealnej pasty z henny oraz aplikatora do nakładania henny na skórę (ok. 60 minut)

2. Omówienie podstawowych elementów trzech stylów (ok. 30 minut): 

 • mandala
 • nowoczesny styl łańcuszkowy,
 • styl marokański

3. Malowanie na ciele – praca w parach / praca z klientem + porady praktyczne (ok.60 minut/ ok. 30 minut malowania dla każdej osoby w parze)

CZĘŚĆ I

Pierwsza część to samodzielne przygotowania aplikatora (rożek) oraz świeżej, w 100% naturalnej pasty z henny. Omówimy dokładnie składniki pasty i dowiecie się jakie są ich funkcje.
Każdy uczestnik otrzyma wydrukowany przepis na idealną pastę henny wraz z instrukcją jej przyrządzenia. Zabierzecie ze sobą do domu porcję wymieszanej na zajęciach pasty z henny, której będziecie mogli używać do pogłębiania praktyki. Pasty wystarczy na aż ok. 10 rożków po ok. 10 gramów henny.

Nauczycie się w prosty sposób przekładać pastę do rożka i odpowiednio zamykać go. Dowiecie się też jak hennę przechowywać by jak nadłużej zachowała świeżość i właściwości barwiące.

Wiedza o tym jak przygotować własnoręcznie pastę z henny to niezbędna umiejętność potrzebna do wykonywania pięknych wzorów mehendi. Świeża pasta z henny lepiej barwi skórę od gotowych rożków i jest zdrowa dla skóry. Nie uczula, nie wywołuje podrażień ani poparzeń. Gotowe, dostępne na rynku preparaty nie dają 100% gwarancji bezpieczeństwa oraz po prostu są słabszej jakości i nie dają tak intensywnego koloru mehendi jak przy użyciu świeżej pasty.

CZĘŚĆ II

W drugiej części zaprezentuje Wam podstawy trzech ciekawych stylów mehendi – mandala, styl łańcuszkowy oraz marokański. Podziele się z Wami wskazówkami jak namalowac mandalę, dobrze wyglądające łańcuszki oraz geometryczne motywy marokańskie. Każdy z tych stylów jest inny, wszystkie są równie piękne. Otrzymacie wydruki z inspiracjami wzorów w każdym stylu. Może któryś szczególnie Wam sie spodoba i będziecie zgłębiać go w przyszłości.

CZĘŚĆ III

Następnie przejdziemy do ćwiczeń w parach by nauczyć się pracy z drugą osobą (klientem) i malowania na czyjejś skórze. Będziecie pracować na zmianę. Podpowiem Wam jak rozmieszczać wzory, jak ustawić ciało i jak dopasować wzory do kształtu ciała.

Porozmawiamy też na temat przygotowania skóry przed mehendi oraz o końcowej pielęgnacji.

FAQ

1. Na warsztatach używać będziemy wyłącznie naturalnej indyjskiej henny. Świeżo przygotowana do celów warsztatowych pasta nie zawiera żadnych składników chemicznych. Jest w 100% organiczna i zdrowa dla skóry. Pasta zawiera hennę, naturalny olejek eukaliptusowy i lawendowy, wodę oraz cukier. Jeśli ktoś ma uczulenie na któryś z tych składników, proszę o informację. Henna nie zawiera barwnika PPD.

2. Uczestnicy samodzielnie będą nakładać hennę na skórę sąsiada lub na swoją własną. Ja nie będą Was malować. Henna barwi skórę na kolor brązowy na czas ok. 7-14 dni. Po nałożeniu na skórę henna potrzebuje ok. 20 minut aby wyschnąć. Pamiętajcie o tym planując powrót, godzinę odjazdu pociągu etc. Henna musi dobrze zaschnąć przez założeniem, swetra, kurtki.

3. Jako, że warsztat będzie mieć część praktyczną (szczególnie chodzi o mieszanie henny), zaznaczam, że można się troszkę umazać. Henna spiera się z ubrań. Nie ubierajcie się jednak na biało.

4. Aby dobrze przygotować skórę do mehendi możecie dzień przed warsztatami zrobić peeling skóry. Przed warsztatami nie natłuszczajcie skóry.

5. Każdy uczestnik otrzyma autorskie materiały warsztatowe.

6. Materiały warsztatowe objęte są prawami autorskimi Mehendi masala

**************************

DATA I MIEJSCE:

10 grudnia 2017

 • 11:00-13:00 „Namaste henna” 
 • 13:00-13:30 przerwa: poczęstunek i herbatka
 • 13:30-16:00 „Radża henna” 
KOSZT od osoby:

Cały kurs:

 • 320 zł przy zapisach* do 26 listopada 2017
 • 350 zł przy zapisach do 3 grudnia 2017
 • 400 zł przy zapisach do 9 grudnia 2017 
 • 450 w dniu warsztatu, czyli 10 grudnia 2017 
 • *zapisy na pełen kurs oznaczają wpłatę zadatku w wysokości 200 zł. Aby przyspieszyć rezerwację miejsca, po wykonaniu przelewu wyślij proszę potwierdzenie wpłaty na agata.wojt@gmail.com to od razu wpiszę Cie na listę. 

Pojedynczy warsztat :

 • Namaste henna – grupa początkująca 2 godziny
  200 zł
 • Aby zapisać się należy wpłacić zadatek w wysokości 100 zł
 • Radża henna – grupa średniozaawansowana
  250 zł **
 • Aby zapisać się należy wpłacić zadatek w wysokości 125 zł

Zwrot zadatku 100% przy poinformowaniu mnie na 7 dni przed terminem kursu. Zwrot 50% przy rezygnacji na 3 dni przed terminem. Przy rezygnacji na 1 dzień przed terminem kursu i w dniu kursu, zadatek zostaje ze mną.

W sprawie zapisów proszę o kontakt na agata.wojt@gmail.com , możecie też kontaktować się ze mną przez formularz, który znajdziecie na stroniehttp://kurs.mehendi.pl/

 • O wpisaniu na listę decyduje kolejność wpłaty zadatku.
 • Obowiązuje limit miejsc 10 osób. 
PYTANIA KIERUJ NA: agata.wojt@gmail.com / wiadomość na facebooku/

Warsztaty zaczynamy punktualnie. Proszę przyjść 10 minut przed rozpoczęciem by uregulować płatności. Miejcie prosze odliczone równo kwoty. To nam zaoszczędzi czasu. Po zajęciach będzie możliwość zakupu henny w proszku (opakowanie 100 gramów 40 zł, gotowych rożków 10 zł/ sztuka. 

Zapraszam i do zobaczenia Mehendi Masala / Agata Wójt