Open Floor. Praktyka Obecności z Tamarą Romaniuk

Żyjemy w świecie VUCA (ang. Volatility, uncertainty, complexity, ambiguity) czyli bezustannej zmienności, niepewności, złożoności i niejednoznaczności.

„Popadamy w skrajności, a wręcz cierpimy na dwubiegunowa chorobę. Z jednej strony mamy wokół mnóstwo urządzeń, bez których ani rusz. Patrzymy na smartfony gdy zasypiamy i widzimy jaką pierwszą rzecz gdy się budzimy. Co więcej coraz częściej „z” nimi, a nie „przez” nie rozmawiamy.”

Z drugiej strony chcemy się detoksykować od cyfrowego świata, coraz częściej pragniemy prawdziwego ludzkiego kontaktu, dotyku, ciepła i empatii,

Tracimy również kontakt z samym sobą pośród wymagań i oczekiwań życia codziennego.

Często tęsknimy za strukturą i wsparciem, które mogłyby nam pomóc w byciu bardziej prawdziwym w naszych relacjach, karierze i stylu życia.

Jest dla nas wyzwaniem dzielenie się ze światem naszą autentycznością, niepowtarzalnością i niezaprzeczalnym JA.

Praktyka Obecności – Open Floor jest próbą odpowiedzi na bolączki współczesnego świata – próbą odnalezienia równowagi, wewnętrznego spokoju, autentyczności i zaproszeniem do rozwoju twojego naturalnego potencjału.

Jest to praktyka somatyczna, która buduje inteligencję mięśniową i emocjonalną. Podczas praktyki dowiesz się o zasobach, które będą wspierać Twoje codzienne życie. Stając się bardziej świadomym, zwiększysz swoją zdolność do radzenia sobie z życiowymi wyzwaniami, zyskując przy tym więcej radości i przyjemności z dnia codziennego.

  • Nie ma tu kroków do nauki i nie ma sposobu, aby coś zrobić źle.
  • Proces do którego Cię zapraszam może być początkiem fascynującej podróży.
  • Serdecznie witam Ciebie taką/-im jak jesteś, przynieś z sobą siebie.
25 stycznia 2019, godz. 19:30 – 21:30

Zapisy i kontakt: Agata Kubiak I e-mail: gagtyk@gmail.com


Tamara Romaniuk jest certyfikowanym nauczycielem międzynarodowej szkoły Open Floor i szkoły mindfulness, w której ukończyła trening: The Power of Awareness, University of California, Berkeley’s, Greater Good Science Center and ATI.

Tamara ukończyła również Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie i miała szczęście uczestniczyć w procesie Gestalt, który zainspirował jej dalsze działania i stał się praktyką jej życia.
Mieszka w Berlinie, który jest dla niej otwartym oknem na świat, z którego czerpie wiele inspiracji dla kreatywnego rozwoju siebie i inspiracji dla swojej pracy.Prowadzi warsztaty w kraju i za granicą. Od wielu lat pogłębia różne techniki uzdrawiania, medytacji i improwizacji ruchowej.

Cytat w tekście: Zuzanna Skalska / Gazeta Wyborcza / Wysokie Obcasy, wydanie Extra, styczeń 2019.