Rytuały dla Ciała i Duszy. Medycyna pożywienia i Medycyna bębna szamańskiego

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty dedykowane równoważeniu potrzeb ciała i duszy. W kameralnym gronie poznasz i doświadczysz mądrości Medycyny pożywienia według dietetyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej oraz Medycyny bębna szamańskiego, które zajmują się uzdrawianiem i ochroną zdrowia z komplementarnych perspektyw.

Medycyna pożywienia według dietetyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej uczy jak chronić zdrowie dbając o energię życiową przez właściwe odżywiania ciała. Jedzenie służy zatem wzmacnianiu energii i przywraca dobrostan usuwając zaburzenia w jej przepływie. Chińskie przysłowie mówi, że jedzenie jest lekarstwem, a lek pożywieniem. Moc Medycyny pożywienia, w ujęciu dietetyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM) wynika z jej połączenia z naturą, z cyklami jej przemian. Podczas warsztatów usłyszysz, że Yin i Yang jest uniwersalną teorię wszechświata, oraz o tym jak twórcy tradycyjnej medycyny chińskiej rozpoznali pięć żywiołów, pięć zmysłów, pięć podstawowych smaków i pięć pór roku (tak, tak nie pomyliłam się pięć). Dowiesz się o zależnościach między poszczególnymi elementami, oraz jak te elementy (żywioły) wzajemnie się tworzą i kontrolują. Po spotkaniu będziesz wiedziała jak każdy z pięciu elementów chroni, leczy i odżywia określny narząd wewnętrzny. Porozmawiamy też o właściwym odżywianiu w poszczególnych porach roku i o tym jak możemy się powoli przygotować do nadchodzącej jesieni.

Medycyna bębna szamańskiego rozpatruje zdrowie i chorobę jako rezultat tego, co przeżywa dusza, z jakim kontraktem i darami przybyła na ziemię. Zajmuje się zatem uzdrawianiem duszy. Praktykując Medycynę bębna szamańskiego dowiesz się dlaczego jego dźwięki przywracają dobrostan, poczucie wewnętrznej mocy i połączenia z naturą, jaką rolę pełni w PODRÓŻY szamańskiej i w praktykach współczesnego szamana. Poczujesz medycynę bębna szamańskiego podczas medytacji i relaksacji, które przygotują Cię do doświadczenia szamańskiej podróży. Pójdziesz na spotkanie z żywiołami czterech kierunków: powietrzem, ogniem, wodą i ziemią, które tworzą SZAMAŃSKIE KOŁO ŻYCIA, by oddać im to co jesteś gotowa pożegnać w twoim życiu. Dowiesz się jakie wartości niesie każdy z kierunków i jakie znaczenie dla naszego dobrostanu ma życie w ich rytmie, w zgodzie z cyklami przemian natury Poznasz praktykę czytania znaków z kamienia i stworzysz swoją OPOWIEŚĆ MOCY, by powitać nowe jakości w twoim życiu.

Inwestycja: 400 PLN

Zapisy telefoniczne: 600 010 578 Marzena

Ramy czasowe 16 – 17 października 2021, godz. 10:00 – 17:30

Dzień pierwszy

  • 10.30 – 11.30 Ceremonia otwarcia kręgu, przekierowanie energii ze świata zewnętrznego do świata wewnętrznego i przygotowanie do pracy z intencją warsztatu.
  • 11.30 – 13.30 Medycyna pożywienia: podstawowe zasady tradycyjnej medycyny chińskiej oraz dietetyki chińskiej
  • 13.30 – 15.00 Przerwa na lunch
  • 15.00 – 17.30 Medycyna bębna szamańskiego: magia szamańskiej podróży
  • Zamknięcie kręgu

Dzień drugi

  • 10.30 – 11.30 Ceremonia otwarcia kręgu, przekierowanie energii ze świata zewnętrznego do świata wewnętrznego
  • 11.30 – 13.30 Medycyna pożywienia: podstawowe zalecenia dietetyki chińskiej, odżywianie i rytm pory roku – jesień
  • 13.30 – 15.00 Przerwa na lunch
  • 15.00 – 17.30 Medycyna bębna szamańskiego. Praca z 4 żywiołami w szamańskim kole życia: czytanie znaków z kamienia, wypełnienie intencji warsztatów
  • Zamknięcie kręgu

O nas…

Anna

Moja przygoda ze zdrowym odżywianiem zaczęła się do ponad 10 lat temu na kursie gotowania według Pięciu Przemian. Kurs ten stał się przyczynkiem do szerszego zainteresowania chronobiologią, czyli wiedzą na temat tego jak pory, o których jemy, śpimy, ćwiczymy, wpływa na to, jak trawimy świat wokół nas (nie tylko żywność). Następnym etapem dbałości o ciało i dobre samopoczucie, była szkoła Life Flow Healing, która pozwoliła mi na prawdziwe odkrycie siebie i swojego pełnego potencjału. Szkoła pomogła wyeliminować blokujące mnie wzorce, poprzez uzdrowienie ich źródła i osiągniecie równowagi psychofizycznej. W ostatnim czasie skoncentrowałam się na medycynie pożywienia i ukończyłam Kurs Dietetyki Profilaktycznej i Leczniczej według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, prowadzony przez dr Agnieszkę Krzemińską, w Szkole Naturalnego Odżywiania i Terapii Orkiszowe Pola.

Zachęcam ludzi do wzięcia odpowiedzialności za swoje zdrowie fizyczne, emocjonalne i duchowe.

Marzena

Szamanizm zawołał mnie po raz pierwszy, kiedy jeszcze byłam w szkole MA-URI Healing Art. Podczas medytacji dynamicznej nagle z mojej lewej strony ujrzałam szamana stojącego w mroku przy ognisku, z prawej zaś ukazał mi się spokojny ocean oświetlony blaskiem słońca. Po powrocie z Nowej Zelandii, gdzie odbywał się ostatni moduł szkoły MA-URI Healing Art, czułam że czegoś mi brakuje i…wybrałam się na warsztaty szamańskie do Kawkowa. Tam po raz drugi zawołał mnie szamanizm. Siedząc w kręgu podczas porannej ceremonii zobaczyłam wilczycę (jak się potem okazało mojego Ducha opiekuńczego). Mój racjonalny umysł nie chciał tego przyjąć do wiadomości. Wszechświat jednak nie dał za wygraną. Podczas kolejnych warsztatów szamańskiego uzdrawiania otrzymałam przekaz werbalny UCZ SIĘ SZAMANIZMU!!!, a w kilka miesięcy później na mojej drodze pojawiła się Szkoła Doradztwa Szamańskiego Arvick Baghramian, współczesnej szamanki i psychoterapeutki, która odkryła przede mną magię świata poza uzgodnioną rzeczywistością. Obecnie zaczynam praktykę w charakterze doradcy szamańskiego.

Wiem i czuję, że ten świat jest taki jakim go sama tworzę, moje emocje i uczucia, niewypowiedziane intencje materializują się na mojej drodze jako ludzie, zdarzenia, powracające historie. Szamanizm nauczył mnie jak wyjść z pętli powtórzeń, być w mojej wewnętrznej mocy, poczuciu sprawczości i dobrostanu, jak być poza świat materii jednocześnie w nim pozostając.